Nici zasłony własnymi rękami, zasłony nici

Nici zasłony własnymi rękami, zasłony nici

W latach siedemdziesiątych modne było posiadanie lub wykonywanie zasłon z nici własnymi rękami, ozdobionymi koralikami, koralikami, a nawet dzwoneczkami, nazywano je również muślinem lub liną. Wiele osób wciąż odczuwa przyjemną nostalgię, gdy je pamięta.Ale dziś możliwe jest również zdobycie takiego produktu, a także samodzielne wykonanie oryginalnych zasłon wątków.
Powrót do spisu treści

Zalety zasłon z przędzy

Są proste w obsłudze, proste i oryginalne, przez długi czas zachwycą zarówno ich właścicieli, jak i ich gości atrakcyjnością, urodą i niezwykłością. Ze względu na swoją niezwykłość, takie zasłony mogą spełniać nie tylko swoje bezpośrednie przeznaczenie, ale także służyć jako wewnętrzna przegroda. Również te zasłony mogą zasłaniać niezbyt sprzyjające obszary w każdym pomieszczeniu. Co więcej, oryginalna rękawica doda jasności i niezwykłości do wystroju wnętrza.

Dzięki półprzezroczystej, przewiewnej i lekkiej konstrukcji zasłony włókien nie przeszkadzają w przejściu świeżego powietrza i światła, ale pomieszczenie może być chronione przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Jeśli naprawdę chcesz zrobić zasłony nici, to przede wszystkim musisz zebrać niezbędny materiał do tego.

Nici zasłony własnymi rękami, zasłony nici

Powrót do spisu treści

Co jest niezbędne do pracy

Podstawa może być wykonana zarówno ze zwykłej tkaniny, jak i utkana z tej samej przędzy, która trafia do przędzy, taka podstawa wygląda o wiele bardziej interesująco. Konieczne jest, aby wybrać dla siebie materiał przędzy i dekoracji do smak: paciorki, koraliki, małe zabawki, szpilki, guziki, figurki wykonane przez własne ręce, a potem, co może Twoja wyobraźnia. Dzwonki staną się oryginalną ozdobą, a także przyjemnym dzwonkiem. Ale musisz wybrać dzwony z otworem, aby można było przymocować je za pomocą nici i igły.Same przędze można wytwarzać nie tylko ze zwykłej przędzy, ale najbardziej popularne do wytwarzania takich zasłon są gładkie nitki, mają połysk i niezwykły przepływ. Ponadto możliwe jest splatanie przędzy z muślinu z teksturowanej i puszystej przędzy lub po prostu nawlekanie perełek o różnych kształtach i kolorach na żyłce wędkarskiej. W przypadku każdego rodzaju dekoracji, która będzie dołączona do nici, należy wybrać zarówno igłę, jak i nitkę, w zależności od koloru dekoracji i szerokości otworu. Do każdej nici dołączone jest około 8-10 ozdób. Im grubszy splot nici, tym bardziej pewny jest do niego ornament.
Powrót do spisu treści

Obliczenia do pracy

Szerokość podkładu tkaniny musi mieć szerokość drzwi lub okna lub inne miejsce przeznaczone na zasłony. Istnieje możliwość zastosowania pręta polewanie i pierścienie do konwencjonalnej zasłony, to możliwe jest przesuwanie zasłony liny, ale aby utrzymać pewien odstęp między nićmi - przez pierścienie pominąć liny i dołączyć go do pierścienia na określoną odległość. Inna wersja bazy pod muślinu - drewniane deski z otworami, ta metoda jest dobra, gdzie zasłony stale odnoszą się do przekazania z powrotem w dół, na przykład, w bramach.

Następnie należy zdecydować, ile umieścić części nici tkanych na podstawie. Na przykład, w przypadku drzwi o standardowych wymiarach, zwykle bierze się 15 kawałków nitek, ale można wziąć mniej, jak to możliwe, i więcej, tylko twoje własne pragnienia i fantazje odgrywają tu ważną rolę. Ponadto musisz zdecydować o długości przyszłych zasłon. Nie musi znajdować się w podłodze, długość muślinu może być tak wysoka, jak średnia, wyższa i dowolna. A warianty krawędzi kurtyny są liczne: zarówno w półkolu, ze ściętymi krawędziami, jak i falami, zarówno prostymi, jak i połączonymi.

Nici zasłony własnymi rękami, zasłony nici

Powrót do spisu treści

Użyj i ostrożnie

Różnorodność ornamentów na zasłony wykonane z przędzy daje przewagę w ich zastosowaniu: ozdobiona dzwony, guziki lub domowe zasłony, zasłony będą wyglądać bardzo dobrze w przedszkolu; monochromatyczny pasuje do sypialni rodziców; piękne zasłony dużych błyszczących koralików lub trąbek to samo miejsce w salonie. A jeśli połączymy zasłony, z koralików i koralików, będą one godną ozdobą pokoju w orientalnym stylu.

Gotowy produkt, jeśli jest to pożądane, może być poddany różnym transformacjom, przeplatając lub wiążąc niektóre nitki ze sobą, lub po prostu je związać, skrócić je, tworząc w ten sposób pewien wzór. Zapewni to Twojemu wnętrzu indywidualność i specjalną "atrakcję". Łatwo jest zadbać o zasłony wykonane z przędzy. Przed każdym myciem ważne jest, aby skręcić nitki między sobą w oplocie, naprawić je w celu zapewnienia niezawodności i umieścić w torbie. Kisei nie potrzebuje suszenia i prasowania. Wystarczy zawiesić ją na miejscu i pod ich ciężarem będą się prostować.

Wykonane ręcznie zasłonami lub zasłonami linowymi będą ekskluzywną rzeczą, drugą taką nie będzie nikt i nigdy.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top