Jak zrobić latarnie z tektury - jak zrobić bałwana

Metoda 1 Symulujemy ogień za pomocą ściereczki i wentylatora

Wytnij "płomień" z tkaniny. Będziesz potrzebował wentylatora, który nadmuchnie materiał, tworząc efekt płomienia. "Ogień" może mieć dowolny rozmiar, wszystko zależy od wielkości tkaniny i miejsca, w którym się ona znajdzie. Weź to pod uwagę.
  • Masz kilka opcji, w jaki sposób możesz zrobić płomień. Możesz przeciąć tkaninę na wiele cienkich pasków lub po prostu wyciąć jeden kawałek w postaci ognia. Można nawet wykonać trójwymiarowy płomień z kawałka materiału złożonego na pół w postaci markizy z otwartym dnem i otworami u góry dla wylotu powietrza.
Zabezpiecz tkaninę na drewnianych listwach. Tkanina na dole powinna być przymocowana do drewnianego stojaka, tak aby pozostała na miejscu po włączeniu wentylatora. Weź kawałki materiału, które będą przedstawiać płomienie, i przymocuj je do drewnianego stojaka za pomocą zszywacza lub taśmy samoprzylepnej. Kawałki można przymocować do jednej szafy, ale dla lepszego efektu użyj kilku stojaków.
  • Aby uzyskać trójwymiarowy płomień, przymocuj każdą stronę materiału osobno, aby powietrze pompowane przez wentylator było lepiej nadmuchiwane.
  • Uwaga: Przymocuj materiał wzdłuż całego paska, nie tylko w kierunku jego końców.

Włóż listwy szmatką w miejsce, w którym będziesz miał ogień. Umieść listwy na grillu lub na dużym koszyku. Reiki powinno znajdować się bezpośrednio nad wentylatorem. Umieść listwy równolegle do siebie w taki sposób, aby tkanina była skierowana w stronę widzów szerokim bokiem.Umieść wentylator pod listwami. Umieść wentylator pod listwami i wyreguluj tak, aby uderzał prosto w tkaninę. Jeśli umieścisz listwy na kominku, umieść wentylator pod nim. Jeśli listwy znajdują się na koszu, umieść wentylator na dnie kosza.
  • Najłatwiej będzie umieścić wentylator w pobliżu gniazdka elektrycznego, aby przewód nie był widoczny.

Połóż światła pod szynami za pomocą szmatki. Rozpal tkaninę czerwonymi, pomarańczowymi lub żółtymi żarówkami. Możesz wypożyczyć specjalne urządzenia, które są używane w kinach, lub możesz wziąć zwykłe latarki i przymocować do nich kolorowe szkło lub folię.Sprawdź, jak wygląda twój ogień z zewnątrz. Wyłącz światła w pokoju, a następnie włącz światło i wentylator. Jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, podświetlona tkanina powinna wyglądać jak płomień. Jeśli tak się nie stanie, dokonaj niezbędnych zmian w twoim ogniu.

Widzowie nie powinni widzieć wentylatora ani żarówek. Więc zamknijcie je drewnem, które możecie posypać popiołem.
  • Jeśli nie masz pod ręką prawdziwego drewna opałowego, możesz zrobić je samodzielnie z piankowych rurek lub grubego papieru.
  • Aby stworzyć efekt migotania węgli, umieść pod "płomieniem" girlandę noworoczną. Efekt będzie lepszy, jeśli znajdziesz girlandę z czerwonymi lub pomarańczowymi żarówkami lub jeśli owiniesz je czerwonym lub pomarańczowym filmem.

Metoda 2 Symulujemy ogień za pomocą papieru i latarki

Twórz drewno kominkowe z ręczników papierowych. Można na nich narysować znacznik przypominający włókna drzewne. Długie rolki można przeciąć na pół, aby drewno opałowe było tego samego rozmiaru.
  • Jeśli masz czas, lekko zanurz papierowe ręczniki w wodzie i rozciągnij je rękoma. Pozwól im wyschnąć przed ich pomalowaniem. Rolki będą wyglądać bardziej realistycznie.

Przyklej papier do rolek. Teraz, gdy masz ogień i drewno, nadszedł czas, aby je połączyć. Ułóż drewno na opał tak, aby wszystko wyglądało jak prawdziwe ognisko. Możesz na przykład umieścić je w stosie lub oprzeć się o siebie chałupą. Najpierw sklej drewno opałowe, a następnie przyklej je papierem. Aby uzyskać piękno, przyklej papier do górnej części drewna i boków między nimi.

Jeśli chcesz, dodaj drewno lub kamienie sztuczne do drewna. Jako dodatkową ozdobę możesz dodać do drewna szarego węgle lub kamienie, zarówno wewnątrz, jak i wokół ognia. Aby to zrobić łatwo - wszystko, co musisz zrobić, to pokolorować kawałki pianki.

Rozpal papier za pomocą latarki. Umieść małą, dobrze ukrytą latarkę za papierem i pozwól jej świecić w podstawie "ognia". W ten sposób okaże się, że ogień płonie z różną intensywnością.
  • Latarki ze zwykłymi żarówkami dają lepszy efekt niż latarki z żarówkami LED, które emitują zbyt jasne "białe" światło. W zwykłych żarówkach światło jest cieplejsze, lekko migocze i jest bardziej naturalne.

Jeśli chcesz, możesz umieścić wentylator za płomieniem. Jeśli masz małego fana, może to znacznie poprawić efekt. Jeśli to możliwe, umieść go pod papierem tak, aby wybuchł w górę lub, jeśli nie jest to możliwe, z dala od niego. Włącz ją przy minimalnej prędkości, ponieważ papier nie powinien się zginać ani zginać.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top