Jak zrobić brudną bombę na 9 lekcji

Jak zrobić brudną bombę na 9 lekcji

W Internecie był podręcznik do produkcji "brudnej" bomby

Nie trzeba mówić, że eksperci w walce z terroryzmem obawiają się, że takie materiały opóźnią potencjalnych zabójców w sieci organizacji. Ich niepokój potwierdza fakt, że już 57 tysięcy odwiedzających odwiedziło tę stronę. Strona przedstawia podręcznik jako "prezent dla przywódcy bojowników dżihadu, Szejcha Osamy bin Ladena".Niektórzy uczeni zauważają, że Al-Kaida doskonale zdaje sobie sprawę, że nie może konkurować z zachodnimi organizacjami wojskowymi i wywiadowczymi, a zatem jest zaangażowana w rozpowszechnianie podręczników dotyczących śmierci w Internecie jako wirus. Organizacja z zadowoleniem przyjmuje wykorzystanie materiałów takich jak rad, który jest opisany jako "skuteczna alternatywa dla uranu, który między innymi można kupić na rynku". Instrukcja wyjaśnia, w jaki sposób stworzyć najbardziej elementarne bomby, które mogą być przenoszone w powietrze ze wszystkiego, od generatorów elektrycznych po pompy benzynowe.Steinberg twierdzi, że próby Al-Kaidy, reprezentowane głównie przez sunnitów, w celu stworzenia broni jądrowej odzwierciedlają obawy tej organizacji, że szyicki Iran jest już bliski stworzenia bomby. Według niego, "Bin Laden chce zrównoważyć próbę Iranu, by wyprodukować pierwszą bombę szyicką, próbując stworzyć pierwszą sunniowską bombę".

Zbliżając się do problemu z technicznego punktu widzenia, fizyk jądrowy John Hassard z Imperial College w Londynie jest zaniepokojony: .. „Jest to bardzo obszerny teren Oni pracowali na jego powstania Jeśli normalnie (na podobnych witrynach) można znaleźć na zasadach ogólnych, to ta strona instrukcje użytkowania są publikowane. " Według Hassarda, z wysokim prawdopodobieństwem, amator może uzyskać materiał radioaktywny, a informacje mogą być wykorzystane na czarnym rynku materiałów jądrowych z byłego Związku Radzieckiego. "To bardzo konkretne zagrożenie i nie możemy sobie pozwolić na ignorowanie go" - ostrzega naukowiec. "Powiedziałbym, że jest to wróg społeczeństwa numer jeden".

Według innego eksperta ds. Walki z terroryzmem, Jivana Deola z London School of Oriental and African Studies, ta strona jest potencjalnym centrum rekrutacji i nie można tego nie docenić. Tymczasem nie wiemy, jakiej broni terroryści zamierzali użyć w trakcie spisku, który Scotland Yard złamał w tych ostatnich tygodniach.Poprzedni

Następna

Top Top