Jak zrobić balkon z samoprzylepnymi zdjęciami i poradami wideo

Jak zrobić balkon z samoprzylepnymi zdjęciami i poradami wideo

Prawdopodobnie wielu z nich wielokrotnie widziało balkony lub loggi o dziwacznym kształcie, wyraźnie wyróżniające się spośród tych, które znajdują się obok nich w tym samym domu. Najprawdopodobniej, zanim został balkon z usunięciem. Jest to specjalna konstrukcja, która pozwala znacznie rozszerzyć powierzchnię podłogi lub parapet. Co więcej, po ukończeniu wszystkich prac betonowa płyta i balustrada Twojego balkonu staną się znacznie silniejsze i bardziej niezawodne. Dotyczy to zwłaszcza starych domów, które zdają się wkrótce rozpadać. Na przykład zrobienie balkonu w Chruszczowce będzie dobrym sposobem na zabezpieczenie domu przed przedwczesnym zniszczeniem. W tym artykule dowiesz się, jak samemu wykonywać tę pracę.Przygotowanie

Na pytanie, czy możliwe jest wykonanie przenośnego balkonu własnymi rękami, każdy traktuje inaczej. W rzeczywistości jedyną trudnością, z jaką można się zmierzyć, jest spawanie. Ale jeśli powierzysz je specjalistom, to wszystko, co możesz zrobić samemu. Oczywiście, jeśli masz niewielkie doświadczenie w budownictwie.

Najpierw określimy, jakie narzędzia będą potrzebne:
 • Spawarka;
 • Bułgarski;
 • Wiertło;
 • Młot;
 • Poziom budynku;
 • Montaż lub złomowanie;
 • Pędzel do malowania;
 • Ołówek lub kreda do znakowania.
Oprócz narzędzi konieczne jest wcześniejsze przygotowanie materiału, który posłuży do usunięcia balkonu lub loggii:
 • Rura profilowa (40 na 40 mm);
 • Kotwice (4 sztuki, 25 cm długości);
 • Farba;
 • Primer;
 • Okna z podwójnymi szybami, jeśli planujesz glazurę na balkonie.

Instrukcje krok po kroku dotyczące usuwania balkonu

Tworzenie projektu

Jest to bardzo ważny etap, który, niestety, wielu ludzi tęskni i zaczyna robić pierwsze, a następnie myśleć. Pamiętaj, że zanim zaczniesz działać, musisz dokładnie obliczyć wszystko od początku do końca. Należy wziąć pod uwagę wymiary balkonu, cechy jego konstrukcji, wysokość attyki, wielkość okien i przyłbicę, jeśli występują. Ponadto musisz dokładnie zrozumieć, jak chcesz rozszerzyć balkon.

Istnieją dwa sposoby usunięcia balkonu:
 • Według płci;
 • Na parapecie.

Jak zrobić balkon z samoprzylepnymi zdjęciami i poradami wideo


Usunięcie balkonu na parapecie

Natychmiast powiedz, że jeśli Twoim głównym zadaniem jest zwiększenie powierzchni balkonu lub loggii, musisz użyć obu metod jednocześnie. Wtedy twój balkon stanie się naprawdę większy: zarówno wizualnie, jak i funkcjonalnie. Ważne jest, aby wiedzieć! Jeśli usunięcie balkonu na podłodze przekroczy 30 cm, wówczas ten rodzaj pracy będzie uważany za przebudowę mieszkania. W takim przypadku przed rozpoczęciem pracy należy wypełnić wszystkie formalności prawne, w przeciwnym razie zostanie nałożona grzywna.

Prace spawalnicze

To jest najbardziej podstawowy etap. Jeśli robisz to poprawnie, to, rozważ, usunięcie loggii lub balkonu jest prawie kompletne. Powinieneś stworzyć szkielet balkonu. Jeśli mieszkasz na pierwszym piętrze, masz szczęście i będziesz mógł umieścić je na stosach. Jeśli twój balkon lub loggia na wyższych piętrach, musisz przenieść ciężar płyty betonowej do ściany nośnej. Przed przystąpieniem do spawania należy obciąć barierkę tak, aby pozostały tylko pręty. Następnie odetnij potrzebny kawałek od rury. A po tym zajmujemy się już spawarką.

Jak zrobić balkon z samoprzylepnymi zdjęciami i poradami wideo

Kolejność spawania:
 1. Przymocuj rurę do krawędzi płyty betonowej i chwyć ją za pomocą spawania.
 2. Korzystając z poziomu budynku, zainstaluj rurę poziomo i chwyć ją po drugiej stronie.
 3. Dokładnie sprawdź, czy rury leżą równomiernie. Jeśli zauważysz nieregularności, usuń je młotkiem, uchwytem lub złomem.
 4. Po osiągnięciu idealnego wyrównania wszystkich rur spawać je już całkowicie. Pamiętaj, że cały ładunek zdalnego balkonu będzie na nich leżał.
 5. Przeciąć poprzeczki wzdłuż obu rur profilowych.
 6. Oznaczyć miejsca zworki ołówkiem lub kredą.
 7. Ponownie, weź poziom budynku i umieść zworki na górze, dole i boku. Sprawdź, czy stoją dokładnie i spaj je.
 8. Następnie odetnij kawałek rury od zewnętrznej części ramy. Przymocuj go do końcówek nadproży i spaj.
 9. Wywierć dwa otwory w bocznych poprzeczkach dotykających ściany i przymocuj je za pomocą kotew. Jeśli nie ma ścian bocznych, następnie wykonaj małe podpórki na końcach ramy.
 10. Po zakończeniu spawania wypoziomuj złącza i zalej całą konstrukcję.

Inne etapy

W rzeczywistości wszystkie specjalne prace naprawcze się skończyły. Następnie należy wykonać te prace, które nie są bezpośrednio związane z usunięciem balkonu lub loggii. Więc po prostu je wymieniamy:
 • Montaż osłony;
 • Szklenie;
 • Ocieplenie;
 • Podłogi;
 • Wykańczanie wnętrz.

Jak zrobić balkon z samoprzylepnymi zdjęciami i poradami wideo

Gotowy do użycia balkon

Zalety i wady zdalnych balkonów

Niewątpliwie najważniejszą zaletą jest zwiększenie funkcjonalnej powierzchni balkonu. Możesz dodać więcej szafek do przechowywania rzeczy, których często nie używasz. A może chcesz zmienić swój balkon w prawdziwy ogród kwiatowy. Drugą ważną zaletą jest wzmocnienie balkonu. Teraz nie możesz się obawiać, że się zawali lub zapadnie.

Kilka słów o niedociągnięciach, które są bardzo nieliczne. Pierwszy z nich nie jest najbardziej estetycznym wyglądem z zewnątrz. Niezależnie od tego, jakie piękne wykończenie zewnętrzne nie byłoby, na tle pozostałych balkonów i całej fasady domu, będzie wyglądać zbyt pretensjonalnie. Druga wada pojawi się tylko wtedy, gdy twój balkon znajduje się na ostatnim piętrze. Podczas deszczu odgłos spadających kropli będzie głośniejszy, ponieważ obszar daszka balkonowego wyraźnie wzrośnie. Zasadniczo jest to koniec wszystkich niedociągnięć zewnętrznych balkonów i loggii.

Zalecane lekturyPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top