Jak znaleźć źródło twojego wewnętrznego światła

Jak znaleźć źródło twojego wewnętrznego światła

Tak więc moje życie rozwinęło się, że obecnie wszystkie moje zainteresowania krążą wokół rodziny i dzieci. Bycie mamą nie jest łatwe, ale jest to jedno z ważnych miejsc dla kobiet. Troje dzieci to dla mnie pełna harmonia i radość z macierzyństwa. Bycie matką to praca bez dni wolnych i dni chorych, czasami z nocnymi zmianami i pracą dzienną, bez odpoczynku, by przywrócić moralną i fizyczną siłę.Od niepamiętnych czasów kobiety były strażnikami rodzinnego ogniska domowego. Chcesz, aby Twój dom był cichy i spokojny, w domu czeka na i kochał, chciał wrócić do domu z radością, strażnik powinien być źródłem życia, miłości i mocy, aby naładować całą przestrzeń wokół nich tego uprawnienia. Ale czasami nawet najsilniejsza bateria siada, a życie zatrzymuje się.

Większość Strażników ma swoje wielkie i małe sekrety, rytuały, hobby, które pomagają pobudzić się i dalej je łańcuchować. Natura ma w nas wielki potencjał, ale niszczy nas współczesny rytm życia i nieskończona próżność.

Kobieta, podobnie jak woda, może się zmienić: zamrozić, odparować lub dać życie wszystkim dookoła. Każda rzeka ma swoje źródło, z którego zaczyna działać i stopniowo zyskuje siłę. W jaki sposób współczesna kobieta może dać życie - napełnić cały świat siłą, nie "zamarzając" wewnątrz i "nie odparowując" dla bliskich? Zastanawiam się, jak zrobiły to nasze babcie, mamy i jak my - współczesne kobiety?

Wiele lat temu w małym miasteczku w jednej zwyczajnej rodzinie narodziła się zupełnie zwyczajna dziewczynka. I pomimo swoich ciemnych włosów, jej tata postanowił nadać jej jasne imię, aby była lekka i ciepła dla swoich bliskich. Być może nazwa określa nasze przeznaczenie, a bezwarunkowa rodzicielska miłość daje skrzydła, które pomagają wznieść się wyżej, gdy jest bolesne i przerażające. Ale to właśnie dało jej szansę na przeżycie i życie. Nieprzyjemnym zbiegiem okoliczności dziewczynka zachorowała i przez długi czas lekarze walczyli o jej życie. "Dobrzy" krewni, aby pocieszyć młodą matkę, powiedzieli, że będzie więcej takich dziewcząt, a ten Bóg uporządkowałby, cóż, dziecko cierpi. Ale życie miało inne plany dla tej dziewczyny i pomimo jej fizycznej słabości wyrosła na zdrową i sama urodziła trzy piękne dzieci.

Jak i gdzie moi rodzice znaleźli wewnętrzną siłę, aby nie położyć rąk i nie walczyć o swoje szczęście? Nikt wtedy nie mówił o emocjonalnym wypaleniu, a nie mieli jeszcze natury regularnych psychologów. W tym czasie wszystkie rodziny żyły jednakowo: praca, dom, rodzina, rzadkie wycieczki do kina, teatr. Dzieci mają stanowy standard: przedszkole, szkoła, zoo i cyrk. Ale nie pamiętam, żeby moja matka była zmęczona, zła, zirytowana. Wtedy nie było salonów spa i terapii zakupowej, "sporty" były zaangażowane w ogród, kopiąc i podlewając łóżka. A ulubioną rozrywką była wędrówka zimą i wyprawy wędkarskie latem.A co z pokoleniem naszych babć? Absolutnie inne życie, całkowity brak komfortu, komfortu, powojenny czas, głód, wczesne dojrzewanie i praca od świtu do zmierzchu. Pamiętam moje babcie, które również nie znały zmęczenia, nie wspominając już o szukaniu źródeł mocy. Po prostu żyli i radowali się życiem, nie znali drugiego. Jaki był ich sekret?

Nasza babcia na święta uwielbiała śpiewać, tańczyć, komunikować się ze sobą, roślin kwiaty, wychowywanie dzieci, czy robótki i projekt domu, oddanych w kuchni i pielęgniarka wnuków. Każdy miał własne rytuały i hobby, ale nawet nie odgadli, że tak się nazywa.

Teraz jest wiele okazji do kreatywności i rozwoju osobistego. Intuicyjnie szukamy tego, co zostało w nas określone przez kilka pokoleń. Na kursach i w szkołach uczy się, co nasze babcie po prostu przekazały matkom.

Nasze pokolenie ma szczęście, żyjemy od dwóch stuleci, mamy związek z poprzednimi pokoleniami kobiet: babciami, matkami, starszymi siostrami. Dali nam swój styl życia, tradycje, kobiecą mądrość. A naszym zadaniem nie jest utrata tajemnic tych kobiet, ale ich przekazanie.

Dla jasności i wygody postanowiłem trochę usystematyzować źródła i stworzyć mapę wyszukiwania.

1. Romans. Jedno z najpotężniejszych źródeł ładowania. Kochająca i ukochana kobieta zmieni góry i poleci na skrzydłach. W tym celu należy zachować odpowiedni ton romański - wspólny obiad, wspólny spacer, dwa tańce, dwustronne spotkanie.
2. Kreatywny początek. W tej chwili wiele możliwości dla miłośników pracy z rękami, tworząc duże i małe arcydzieła.
3. Gotowanie. O dziwo, to też może być dodatkowym źródłem siły. Ale nie rutynowe kolacje i kolacje, gotowanie - jak sztuka i magia.
4. Program kulturalny. Nie trzeba iść daleko: kina, teatry, muzeum, koncerty, wystawy, książki - wszystko, co odciąga od próżności i daje jedzenie dla duszy i umysłu.
5. Przyjaciele, krewni, komunikacja. Ciche zgromadzenia, hałaśliwe imprezy, uroczystości i wypady na "paradzie", wszystko to może dodać kilka plusów do twojej baterii.
6. Kariera lub własny biznes. Szczęśliwe życie przeżywają ludzie, którzy angażują się w swój ulubiony biznes, czerpiąc radość z korzyści finansowych i finansowych. Dla nich jest to główne źródło siły.
7. Fitness, piękno, sauna. Sport, woda i inne przyjemne zabiegi na ciało, które my, kobiety, uwielbiamy, a to niewątpliwie konieczne do samodzielnego doładowania.
8. Podróż. To może być jak mała wyprawa do sąsiedniego lasu, do daczy lub wielkich wycieczek zagranicznych.
9. Duchowe praktyki, medytacje, modlitwy są jednym z najpotężniejszych narzędzi nie tylko do ładowania, ale także do wewnętrznego ognia.
10. Cisza. To jest najbardziej ulubiony obszar inspiracji. Zwrot ten przychodzi na myśl: "Szczęście kocha ciszę".

Dla mnie to nie samotność, ale wewnętrzna wolność. Godzinę lub dwie ciszy, w której mogę zostać tylko z nim, bez względu na to, co robię: my, gotować, czytać, pić herbatę, ale byłam sama w domu. Zdałem sobie sprawę, że mój dom jest również źródłem, które daje duży ładunek energii.

Niesamowicie trudne i absolutnie nie trzeba udzielać porad i uczyć, możesz po prostu podzielić się doświadczeniem, wizją lub obserwacją. Dwadzieścia osób minie, a dwudziestego pierwszego zrozumie, że znalazł coś własnego. Wszystkie te źródła siły są warunkowe. Aby znaleźć swoje źródło, musisz pić z innej. Wypróbuj wszystko, co daje natchnienie i rozpala serce. Nie od razu i nie w ciągu jednego dnia przyjdzie zrozumienie, które niesie radość i daje siłę. Nie bój się marzyć, fantazjować, oszukiwać i być sobą. Kiedy znajdziesz swoje źródło, zrozumiesz, że spokój jest w tobie. A wtedy sam staniesz się źródłem siły i światła dla tych wokół ciebie.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top