Jak zmienić porady dotyczące postaci, pomóc i doradzić psychologom

Współczesny człowiek osiągnął stosunkowo wysoki stopień bezpieczeństwa zewnętrznego, ale było to spowodowane utratą wewnętrznej harmonii.

"............... Jeśli przypomnimy sobie podstawową funkcję instynktu samozachowawczego, zrozumienie, skąd nasze nogi wyrastają z tego dziwnego stylu życia, nie będzie trudne. Instynkt samozachowawczy realizuje się więc dwoma sposobami: walka lub ucieczka. Jeśli zwierzę znajduje się w sytuacji zagrożenia, przed nim są tylko dwie drogi: albo zaatakować, albo odejść. Czynności te są bardzo energochłonne, dlatego też przydzielane są im znaczące siły naszego organizmu. Jednak my - Homo Sapiens'y - z większości naszych zagrożeń nie możemy uciec, ponieważ są one zlokalizowane wewnątrz naszych głów. Tutaj gilotyna pomoże więcej niż atak.Każdy neurotyk musi być drażliwy; pokazuje agresję, broni. A ponieważ agresja pokaz w odniesieniu do, na przykład, jego własny szef bardzo, bardzo trudne, bo obarczona zwolnienie, dodatkowe obciążenia lub zmniejszyć zarobki, często cierpią z naszych bliskich, a w niektórych przypadkach zwierzęta. Jednak ludzie nie pozwalają się do kultury (lub przynajmniej starać się nie dopuszczać), aby wykonywać swoje własne podrażnienia, ponieważ „to jest nieprzyzwoite”, „niegodny”, „niegrzeczny” lub „po prostu źle.” Fundusze są jednak przydzielane i konieczne jest ich "malowanie", posługując się współczesnym żargonem gospodarczym. I gdzie? Jeśli przyczyna, która spowodowała stres, nie może (często po prostu dlatego, że jest ukryta przed umysłem), krewnych, przyjaciół, znajomych - to także jest niemożliwe, pozostaje tylko na tobie. W tym przypadku nie będziemy już agresją, ale autoagresją (tj. Agresją skierowaną na samego siebie), a to także jest walką.

Kto podniesie rękę?

Jeśli nie wiesz, to wiesz: dzieci są strasznie okrutne! Nie stali się jeszcze ludźmi, będąc na etapie pośrednim od zwierzęcia do człowieka (jeszcze nie ma w nich świadomości!). Nie zostali jeszcze pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. Będąc naturalne, jak wszystkie zwierzęta, są samolubne, są skupione na sobie, a inne, jeśli zauważą, na pewno nie czują się, nie zgaduj, że inna osoba może być zraniona, zraniona, twarda. Z czasem minie, ale na razie ... podczas gdy dzieci są okrutne. W każdym zbiorowym dziecku (klasa, koło, oddział w obozie letnim) przywódcy i "wyrzutki" są natychmiast rozpoznawani. Te ostatnie stają się „kozłami ofiarnymi”, lub jak po angielsku powiedzieć „chłopcami do bicia”, czyli tam, gdzie można walczyć z powrotem, co może „ciągnąć psy”, a więc mnóstwo rozładowany.Dzieci, oczywiście, są w stanie ciągłego stresu, ponieważ sama edukacja jest stresem. A jeśli jest stres, to są dwie opcje zachowania określone przez instynkt samoobrony - ucieczka lub atak. Oczywiście z silnej ucieczki, ale na słabych, oczywiście, ataku lub "przejechać" (to jest dla każdego, jak chcesz). A nawet jeśli są, ci słabi, a nie winni, mogą stać się winni. Pamiętaj Kryłowa: "Jesteś winien za to, co chcę jeść! - powiedział i wciągnął do ciemnego lasu jagnięcego? Tutaj jest to samo: załóż mankiet, "chłopcze do bicia", ponieważ jestem teraz spięty z powodu rodziców, nauczycieli, wychowawców i uczniów szkół średnich. Dzieci są odprowadzane do słabych i tych, którzy nie mogą sami sobie współczesnych, jednak, jeśli ktoś w tym i winić twórców powyższej stresu, więc winę okrucieństwo dziecko całkowicie nieodpowiednie, można stwierdzić tylko.

Jednak dorośli z dzieci nie różnią się zbytnio. Jedyna różnica polega na tym, że możemy wyjaśnić sobie, dlaczego takie sytuacje nie powinny być zirytowane. Ale przecież takie wyjaśnienia nie likwidują samej irytacji, wręcz przeciwnie, nawet ją wzmacniają. W przeważającej części dorośli nie wyglądają okrutnie tylko dlatego, że nauczyli się dobrze to ukrywać, tak bardzo, że wszystkie ich oskarżenia o okrucieństwo wydają się po prostu wadliwe. W dorosłości często pojawiają się "kozły ofiarne", na których "lękliwe", ale przerażające postacie "odzyskują". Najczęściej "kozłami ofiarnymi" są krewni (którzy ze względu na swój status muszą znosić wszystko) lub zwierzęta domowe (stworzenia, jak wiadomo, są ciche i cierpliwe, ponieważ są zależne).

Jeden z moich pacjentów było w przewlekłym konflikcie z jego przełożonego, który był całkowicie zależny zarówno materialnie i psychicznie, zaczął „ubijania” pierwszy Bull Terrier, który walczył tak, że te ostatnie (już nudne) całkowicie głowa przeniesiony, a następnie kot, który z takich "pokazów" wpadł w prawdziwą wściekłość i pokazał tego samego przestępcę, kto, gdzie i do kogo "król natury" - ugryzł go w najbardziej naturalny sposób. Prawdopodobnie istniały inne sposoby radzenia sobie z ich lękiem i agresją, ale łatwiej jest podążać ścieżką najmniejszego oporu: kopiąc "seniora" - "bicz", "młodszego" ....... "

Mam nadzieję, że wzmocni to twoją motywację do zmiany charakteru i pójdziesz do psychologa w swoim mieście po pomoc.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top