Jak złagodzić ból w kolanach metodami ludowymi

Jak uspokoić ból w kolanach? Można to zrobić w domu przy pomocy środków ludowych.

Jak złagodzić ból w kolanach: 4 środki folk

Ból w kolanach jest oznaką, że najprawdopodobniej masz problemy ze stawami. Przyczyny mogą być następujące: ciągłe zmęczenie, duże obciążenia, nadwaga, siedzący tryb życia. choroby sercowo-naczyniowe, urazy, zmiany klimatu i inne choroby stawów. Ale zawsze możesz pomóc sobie złagodzić ból w kolanach za pomocą sprawdzonych środków ludowej.W każdej kuchni znajduje się soda oczyszczona, jest to tani i przydatny produkt do łagodzenia bólu w kolanach. Należy wziąć 1 litr ciepłej przegotowanej wody i wymieszać z 1 łyżką stołową. soda. Następnie należy wziąć bawełnę, zwilżyć roztwór i przylgnąć do kolana, owinąć plastikową folią i ręcznikiem. Trzymaj balsam przez 10-15 minut, a następnie usuń i nawilżaj kolano kremem odżywczym.

Nalewka z łopianu

Należy wziąć kilka liści świeżego łopianu, spłukać i osuszyć papierowym ręcznikiem. Następnie obróć kubki przez maszynę do mięsa, wyciśnij sok i wymieszaj w równych proporcjach z wódką. Tę nalewkę trzeba pocierać kolanami, można również zrobić kompres. Aby to zrobić, zwilżyć wacik w roztworze, dołączyć do kolan, owinąć go folią polietylenową i ręcznikiem. Ten kompres można przechowywać do 2 godzin lub dłużej.Jak złagodzić ból w kolanach metodami ludowymi

Jesień to sezon zbierania czarnej rzodkwi. Ten produkt może być używany nie tylko do gotowania, ale także do leczenia kolan. Aby złagodzić ból w kolanach, należy oczyścić rzodkiew grubą warstwą i nałożyć skórkę na kolana. Konieczne jest rozpoczęcie od 2 do 3 minut, a każdego dnia zwiększenie czasu. Rzodkiewka jest produktem płonącym, dlatego należy postępować ostrożnie, aby nie poparzyć skóry i nie wywołać reakcji alergicznej.

Aby przygotować przepis na jajko, weź 2 świeże kurze jaja i wymieszaj je 2 łyżkami. ocet stołowy. Mieszankę należy dokładnie ubić trzepaczką, następnie wziąć bawełnę, nawilżyć, przylgnąć do kolan, owinąć plastikową folią i ręcznikiem. Zaleca się trzymać kompres przez 30-40 minut.

Przed użyciem środków ludowej do pozbycia się bólu w kolanach, wskazane jest, aby skonsultować się z lekarzem.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top