Jak zbudować drovnitsu własnymi rękami - instrukcja wideo


Oczywiście, jeśli nie ma czasu, pragnienia lub środków, można użyć stodoły lub starych klatek do przechowywania drewna na drewno.

Ale nadal będzie wyglądać znacznie lepiej. pięknie wykończony doworker.Różnorodność takich wzorów pozwala wybrać ten, który bardziej pasuje do zakresu prac i kosztów materiałowych.

Drovniki można podzielić na kilka typów:

  • Czasza jest najprostsza, nie wymaga wiele czasu i materiałów. Może być umieszczony osobno lub przymocowany do domu lub szopy. Podobna konstrukcja składa się z trzech ścian, lekko podniesionej podłogi, a także dachu;
  • Ulica drovnitsa reprezentuje najbardziej rozbudowaną strukturę, której głównym celem jest magazynowanie kłód w ogromnych ilościach;
  • Dovnik montowany jest na ścianie wzdłuż ściany stodoły lub wanny. Ta lekka konstrukcja niezawodnie chroni drewno przed deszczem i śniegiem;
  • Przenośna (mobilna) opcja jest idealna do doprowadzania drewna opałowego do domu i przechowywania go w pobliżu paleniska.

Wybór materiału dla woodburner


Rozpoczynając budowę płyty gipsowo-kartonowej, musisz zadbać o wysokiej jakości materiały na przyszłą podłogę (paleta). Powinny to być grube, solidne deski, zdolne do wytrzymania znacznego obciążenia.

Uwaga, proszę! Ci, którzy uważają, że podłogi nie są niezbędne do przechowywania kłód, są głęboko w błędzie. Podobnie jak dach, podłoga odgrywa główną rolę.


Będziesz także potrzebować filarów pomocniczych. na którym będą przechowywane ściany i dach. Do tego możesz użyć paska, sekcji nie mniejszej niż 100 * 100 mm lub logów. To będzie zależeć od twoich umiejętności.

Ponadto potrzebne będą krokwie dachowe i materiał do poszycia ścian i pokrycia dachowego.

Raczej estetyczny wygląd będzie miał strukturę wykończoną profilowanym arkuszem. Jednak, biorąc pod uwagę, że kłody wymagają wentylacji, ta opcja nie jest całkowicie odpowiednia.

Piec opalany „dom” może być oblitsevat użyciu drewna lub wykładzinę, a brak środków finansowych jest idealny Kulbiniec (tarcica) lub przetworzone (rafinowany) dziennika.

Materiał na dach może służyć jako łupek lub profilowany arkusz, który ma wysoką wytrzymałość i niezawodność.

Jako wersja przenośna, będzie dość luksusowo wyglądać jak kutrowa drovnica, która może znajdować się w pobliżu paleniska. Ona udoskonali pokój, stwierdzając wyrafinowanie gustów gospodarzy.

Oczywiście, samodzielne wyprodukowanie takiego przedmiotu jest prawie niemożliwe. Mogą go zamówić profesjonaliści, zapewniając niezbędne wymiary i pożądany wygląd.

Produkcja projektu


Każda kominka lub kominek ma inne zużycie drewna opałowego, w zależności od tego, jakie zapasy są wykonane.

Jedną rzeczą jest gotować od czasu do czasu szaszłyk i zupełnie inny, aby codziennie ogrzewać dom za pomocą drewna opałowego.

Po ustaleniu liczby drewna opałowego potrzebnego na zimę obliczane są rozmiary przyszłego drewna.

Aby uzyskać bardziej racjonalne wykorzystanie materiałów i czasu, konieczne jest sporządzenie przejrzystego planu rysowania. biorąc pod uwagę wszystkie niuanse.

Jak zbudować drovnitsu własnymi rękami - instrukcja wideo


Być może zainteresuje Cię również to, jak niedrogo zbudujesz stodołę.

Szczegółowe instrukcje dotyczące budowy piwnicy własnymi rękami można znaleźć tutaj.

Wybór miejsca na drewno


Pożądane jest, aby budynek był blisko domu, ale nie uderzający.

Ponadto musi być do niego dostęp samochodem. dostarczanie drewna, ponieważ zakładanie surowych klocków nie jest łatwe.

Jeśli paliwo potrzebne jest tylko do grillowania lub kąpieli. W pobliżu tych budynków można zbudować dovnik.

Aby określić lokalizację do wznoszenia pomieszczeń, należy sporządzić plan stoczni. biorąc pod uwagę wszystkie szczegóły.

Jeśli zostanie podjęta decyzja o budowie ściennego pieca na drewno, lepiej jest postawić go na północnej stronie domu. W ten sposób otrzymasz kolejny plus: najzimniejsza ściana domu zostanie dodatkowo ocieplona.

Jeśli na terenie nie ma zbyt wielu żyznych gruntów, można zorganizować stół z drewna, na którym ziemia nie nadaje się do uprawy.

Rada! Nie jest konieczne umieszczanie darni na nizinach, ponieważ gromadzi się tam woda deszczowa.

Grunty pod budowę muszą być płaskie. jeśli tak nie jest, to wyrównanie jest wykonywane wcześniej.

Wymagane narzędzia

Jak w przypadku każdej konstrukcji, zestaw standardowych narzędzi służy do budowy płyty gipsowo-kartonowej. W zależności od rodzaju przyszłej konstrukcji możesz potrzebować:

Główne etapy budowy

Rozwijamy fundament


Jak zbudować drovnitsu własnymi rękami - instrukcja wideo
Jak każda konstrukcja, dom na drewno kominkowe musi mieć solidne podstawy. Dlatego przede wszystkim należy położyć fundament.

Po pierwsze, wokół obwodu, musisz wykopać otwory o wymiarach 30x30 cm i co najmniej pół metra głębokości. W przypadku małych rozmiarów wymagają one nie więcej niż cztery.

Bardziej pojemna konstrukcja lub hozblok w połączeniu z drifteriem wymagają bardziej niezawodnego wsparcia. Dlatego musi być więcej dziur.

Na dnie każdej studni wylewa się gruz na 10-15 cm. Następnie pręt o wymiarach w przybliżeniu 100 x 100 mm umieszcza się pionowo w każdej studzience i wypełnia betonem.

Długość użytych prętów zależy od wysokości przyszłej struktury. Najczęściej jest to 3 m. Ponieważ długość sprzedaży wynosi zawsze 6 m, belki należy przeciąć na pół.

Przednie filary powinny znajdować się 30 cm nad tyłem, w takim przypadku woda na dachu będzie swobodnie płynąć i chronić drewno przed zamoczeniem.

Zamontuj i opraw ramy

Po stwardnieniu betonu kłody są przyklejane do lub przyklejane na obwodzie.

Budowanie opóźnień to bary lub dzienniki, które służą za podstawę przyszłej płci.

Są zlokalizowane poziomo. Wkładają na podłogę deskę podłogową. Zamocuj za pomocą gwoździ lub wkrętów samogwintujących.

Podłoga platformy powinna być podniesiona nad ziemią o co najmniej 10 cm, w przeciwnym razie drewno będzie wysuszone.

Deska podłogowa jest przymocowana w odległości 10-20 mm od siebie dla lepszej wentylacji.

Po ułożeniu na oponie deski podłogowej przejdź do montażu ramy.

Obramowujemy ramę za pomocą desek. Przyjmujemy płytę o szerokości od 100 do 200 mm. Wypełniamy go poziomo wzdłuż całego obwodu ramy, pozostawiając między nimi odległość od 80 do 150 mm. Ma to również na celu poprawę wentylacji.

Do montażu zaleca się stosowanie wkrętów do drewna.

Jak zbudować drovnitsu własnymi rękami - instrukcja wideo
Dach na drovnitsy staje się jednorazowy. Oczywiście, jeśli finanse są dozwolone, możliwe jest ustawienie dwuspadowego dachu, ale to za dużo.

Aby stworzyć dach na gotowej, osłoniętej ramie, ustaw krokwie. który posłuży jako wsparcie dla pokrycia dachowego.

Krokwie są nośnym systemem dwuspadowym.

Są instalowane pod kątem od 10 do 30 stopni i w jednej płaszczyźnie.

Prostopadłe krokwie wypchane listwą. W tym celu stosuje się płytę o wymiarach od 100 do 200 mm lub belkę o wymiarach 40 x 40 lub 50 x 50 mm.

Powstała konstrukcja jest przymocowana do wybranego pokrycia dachowego.

Estetycznie będzie wyglądać profilowo lub ondulinowo, ale do ich montażu potrzebne będą specjalne wkręty dachowe.

Na podłodze z łupka lub materiału pokrycia dachowego stosowane są zwykłe gwoździe.

Uwaga, proszę! Aby zapobiec upadkowi na kłody śniegu lub pochyłego deszczu, nad podjazdem należy wykonać wizjer.

Po zakończeniu wszystkich prac instalacyjnych należy pamiętać o obróbce elementów drewnianych środkiem antyseptycznym. aby chronić je przed gniciem. Następnie można pokryć ściany budynku lakierem lub farbą, aby nadać jej bardziej estetyczny wygląd i przedłużyć żywotność.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top