Jak zasolić kapustę, aby była chrupiąca

Do solenia najlepiej nadają się średnie i późne odmiany kapusty: są bardziej gęste, ponieważ kapusta staje się słona i chrupiąca w przypadku solenia.

Kapustę (lub kwaśną) można solić na różne sposoby: • solenie na sucho (wystarczy przetrzeć solą) i
 • Solenie na mokro (wylewanie zimnej lub gorącej solanki).

Cięcie kapusty może być różne: tradycyjne długie paski, kwadraty (lub płatki) i oczywiście cała głowa, co jest bardzo wygodne do robienia bułeczek kapuścianych. Większość właścicieli wie, jak w tradycyjny sposób marynować kapustę na zimę z dodatkiem marchwi.

 1. Ale smak tradycyjnego kapustą można również poprawić przez dodanie jagody (borówki, żurawiny), owoce (śliwki, jabłka), marynowane i solone grzyby i warzywa (seler, papryka, pomidory) i przyprawy (chili, kminek, liść laurowy, goździki i chrzan).
 2. Dodatkowe produkty są zwykle traktowane tak samo jak sól.

Każda gospodyni domowa chce wiedzieć, jak wyłożyć kapustę, aby była chrupiąca i smaczna. W końcu ten przedmiot jest prawdziwą różdżką dla twojego stołu zimą. Z kiszoną kapustą można przygotować różne sałatki warzywne i winegret, nadzienia do ciast i oczywiście słynną rosyjską zupę. Dziś opowiemy wam, jak posypać kapustę solą, a także wszystkim, którzy próbowali komplementować waszą kulinarną sztukę.

Marynowanie z chrupiącej kapusty w zalewie

Najpewniejszą metodą, jak solić kapustę tak, aby chrupać, jest ugotować ją w zalewie. Ponieważ zgodnie z tym przepisem nie trzeba go miażdżyć, aby wyizolować sok.

Jak zasolić kapustę, aby była chrupiąca

Składniki na 3 litrowy słoik:

 • 2-2.3 kg kapusty
 • 2 średnie marchewki
 • 3-4 bay pozostawia kilka grochu czarnego lub pachnącego pieprzu do woli.


Solanka: 1,5 litra wody 2 łyżki. łyżki dużej nie-jodowanej soli o masie 2 łyżki. łyżki cukru

Jak zasolić kapustę, aby była chrupiąca

Przygotuj solankę, rozpuść w ciepłej przegotowanej wodzie i cukrze, aż znikną ziarna. 2. Obierz kapustę z górnych liści i posiekaj nożem lub łącz. 3. Zetrzyj marchewkę na dużej tarce. Wymieszaj kapustę z marchewką. 4. Przenieś do czystego słoika, lekko zagłuszając. Między warstwami połóż kilka liści laurowych i groszek. 5. Wlać solankę do słoika tak, aby całkowicie pokryła kapustę. 6. Przykryj słoik nie szczelnie pokrywką lub złożyć kilka warstw gazy. Włożyć do miski, ponieważ podczas fermentacji solanka wzrośnie i może się przelać. 7. Pozostaw susę w kuchni na 2-3 dni. Zobacz, że górna warstwa kapusty pokryta jest solanką. Raz dziennie przebijaj kapustę w słoju cienką drewnianą pałeczką. Niezależnie od tego, czy kapusta jest gotowa, jest określana na podstawie smaku, powinna podobać się tobie, ale być lekko niestrawiona.

Jak zasolić kapustę, aby była chrupiąca

Składniki na 3 litrowy słoik:

 1. kapusta - środkowa głowa
 2. marchewki - 1
 3. średnia sól - 20 g na 1 kg kapusty
 4. 3 łyżki. łyżki kminku lub kopru

Jak wybrać wyraźny przepis na kapustę:

 1. Kapustę rozdrabnia się tymi samymi niezbyt cienkimi paskami i wlewa do dużego pojemnika.
 2. Marchewki zetrzeć na dużej tarce. Dodaj go do kapusty. Następnie dodaj sól i przyprawy.
 3. Wymieszaj wszystko, ale nie kręć się. I położyć w słoiku, zagruntować, nie zgłaszając na szczyt około 7-8 cm.
 4. Dodaj trochę przegotowanej wody, aby kapusta była zakryta. Nie można dodawać wody, ale jeśli po dniu kapusta nie przydzieli odpowiedniej ilości soku, wówczas należy dodać przegotowaną wodę.
 5. Umieść słoik z kapustą w czystej głębokiej misce na wypadek wylania solanki. Musi być wlany z powrotem do słoika. Kapusta będzie trwać 3-4 dni. W tym samym czasie kapusta każdego dnia przebija długi patyk do dna, dzięki czemu gromadzą się nagromadzone gazy.
 6. Przez ten czas spuścić solankę z kapusty do głębokiego talerza, dodać do niej cukier i wymieszać, aby rozpuścić. Wlej go do słoika. Jeśli cukier zostanie podany natychmiast, kapusta będzie się nadtlenkować mocniej i nie będzie przechowywana przez tak długi czas. I możesz dodać cukier do smaku podczas serwowania.
 7. Przykryj kapustę pokrywką i włóż ją do lodówki lub piwnicy.
 8. Możesz rozpocząć zbiór w ciągu tygodnia. W tym momencie azotany są przekształcane w azotyny i nie są już tak szkodliwe dla organizmu.

Oznaki fermentacji chrupiącej kapusty i napiwkówPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top