Jak zamówić usługę żałobną

Jak zamówić usługę żałobną
Wraz ze śmiercią ukochanej osoby do domu przychodzi nie tylko kłopot, ale także wiele innych nierozwiązanych problemów i problemów. Na przykład, ktokolwiek nie spotkał się z rytuałem pochówku kościoła, nie ma pojęcia, czym jest usługa pogrzebowa i kiedy, jak ją zamówić.Jak złożyć zamówienie na usługę pogrzebową?

Nabożeństwo żałobne jest modlitwą za osobę zmarłą (zmarłą). Jest ono uporządkowane w kościele i krewnych, mogą to robić obojętni znajomi ludzie. Przed pogrzebem można zamówić pogrzeb, czyli do momentu, w którym zgodnie z chrześcijańską tradycją odbędzie się pogrzeb zmarłego. Jest to rodzaj biletu na ułatwione przejście duszy do innego świata.

Specyfiką usługi pogrzebowej jest to, że można ją zamówić w odniesieniu do 2 lub więcej osób zmarłych. Zdarza się, że w kościele wraz z ofertą rekwizytu służymy litem (przetłumaczonym na nasz język "modlitwą wzmocnioną"). Aby zamówić usługę pogrzebową i lit, nie jest to trudne: wystarczy zwrócić się do księdza lub napisać list w "pudełku ze świeczkami". W tym celu należy wpisać nazwiska osób, dla których zamówiono requiem. Pod jakim nazwiskiem należy określić takie, pod którymi ochrzczeni zmarli ludzie.

Kiedy usługa requiem będzie aktualna?

Pogrzeb odbywa się w kilku przypadkach, a mianowicie:

  • przed pochówkiem nad ciałem zmarłej osoby,
  • w dniu śmierci - czas,
  • w dniach pamięci - w urodziny.

Jak zamówić usługę żałobną

Lit, w przeciwieństwie do requiem, modlitwa jest bardziej zwięzła, ale z mocnymi, znaczącymi powiedzeniami. Z reguły czytamy:  • przed wyniesieniem ciała do grobu z domu,
  • na grobie pochowanych,
  • w domu zakopanych,
  • przy wejściu do kościoła,
  • po powrocie z cmentarza.

Uniwersalny lit jest wykonywany w okresie Wielkiego Postu.

Niezmienną cechą requiem jest kutya (inaczej nazywa się kolivo). Tradycyjnie kutuyu gotowane z pszenicy i obficie zwilżone miodem. Ale we współczesnym świecie zwykle zamienia się główne ziarno na ryż i smakuje nie tylko miód, ale także marmoladę lub kawałki czekolady. Często w postaci ozdób rozdzielających ze słodyczy krzyż. Kutię należy pobłogosławić księdzem. Dopiero wtedy staje się pierwszym daniem pogrzebowej kolacji. W pożywieniu pogrzebowym możesz zrobić miód, naleśniki, galaretkę, kompot z suszonych owoców.

Więcej z tej kolumny:

Jak zamówić usługę żałobną
Jak modlić się o nieochrzczonych ludzi i czy jest to możliwe

Jak zamówić usługę żałobną
Znaczenie osobistej modlitwy

Sharon Kosper zna znaczenie modlitwy. Przez wiele lat zaczyna z cichym oddaniem swoje dni, a kiedy stara się spędzać czas na modlitwie, Sharon zauważa różnicę. Ale w niektóre dni, z trzema.

Jak zamówić usługę żałobną
Jak uczyć dzieci modlitwy

Najpotężniejszą rzeczą, jaką katoliccy rodzice mogą zrobić dla swoich dzieci, jest nauczenie ich modlitwy. W zależności od dziecka może to być proste lub wymagające zadanie. Ucząc swoje dzieci modlić się, ty.

Jak zamówić usługę żałobną
Po przejściu do ostatniej ścieżki

Mieszkamy w dużych miastach, gdzie wydarzenia zmieniają się w szalonym tempie. Niestety, często zdarzają się takie przypadki jak śmierć. Kiedy umiera bliscy, smutek krewnych jest po prostu nieskończony. Z reguły są.

Jak zamówić usługę żałobną
Znani katoliccy święci wszechczasówPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top