Jak wyposażyć pokój rekreacyjny dla pracowników - nowa sprzedaż detaliczna

Życie pracownika hali targowej nie jest łatwe. Osoba, która nigdy nie pracowała w handlu detalicznym, nie rozumie tego. Odwiedzający sklepy nie są zainteresowani stanem wewnętrznym pracowników giełdy, muszą wydawać pieniądze poprawnie, uzyskać poradę, wybrać towary. I to jest poprawne. Kupujący powinien mieć przyjemne wrażenie komunikacji z pracownikiem.Sprzedający jest zawsze miły i łatwy do spełnienia. Jeśli wygląda na wyniszczonego do granic sławnego artysty, odwiedzający będzie chciał opuścić znużonego pracownika samotnie. W końcu może powstać poczucie winy. Dlaczego tortury są już torturowane?

Że personel był świeży i uprzejmy, menadżerowie handlu detalicznego podejmują różne działania: rozprowadzają pracę w taki sposób, że zespół nie jest zmęczony, pojawiają się systemy motywacyjne, organizują zabawne imprezy firmowe, więc ludzie są odciągnięci od ciężkiej pracy. Jest inny sposób, który pomaga w walce z chronicznym zmęczeniem, - miejsce odpoczynku dla personelu.

Osoba w pracy powinna odpoczywać co godzinę, przełączać się. W biurze jest to łatwe - zatrzymaj program pracy i otwórz pasjansa. Lub wyjść z biura - pić wodę z chłodnicy. Najcenniejszą rzeczą w krótkim odpoczynku jest możliwość relaksu. Sprzedawca będzie się rozluźniał - jest zawsze w formie, "na występie". Wychodząc na ulicę, może spotkać nabywcę, który z konieczności zada pytanie, co oznacza, że ​​należy się uśmiechać i zachować przyjazną minę. Dlatego pierwszym warunkiem, który powinien spełniać pokój do odpoczynku, jest trzymanie się z dala od klientów.

W sklepie jest stały hałas, który nie jest zauważany, ale powoduje poważne zmęczenie pod koniec dnia. Kiedy osoba wykonuje rutynową pracę, która nie wymaga uwagi, dudnienie nie ma wpływu na wydajność. Na przykład nie zakłóca rozładunku towarów. Ale gdy trzeba zrobić coś bardziej skomplikowanego - na przykład, aby wymyślić, jak zaoferować produkt klientowi, aby go zachęcić, trzeba się skoncentrować, a ciągłe dźwięki przeszkadzają mu w tym. Ogólnie rzecz biorąc, aby przywrócić skuteczność, osoba musi siedzieć w ciszy. Dlatego drugim warunkiem jest odizolowanie pokoju wypoczynkowego od hałasu. Z tego samego powodu nie warto włączać radia lub odtwarzacza w celu "podniesienia morale". Milczenie powinno być priorytetem. Jeśli ktoś chce słuchać muzyki, może to zrobić przez słuchawki, ponieważ gadżety są teraz dostępne dla wszystkich.

Jak wyposażyć pokój rekreacyjny dla pracowników - nowa sprzedaż detalicznaW pokoju odpoczynkowym zazwyczaj jedzą, zmieniają ubrania, porządkują się, dlatego bardzo pożądane jest, aby w pobliżu toalety znajdowała się toaleta z prysznicem lub umywalką.

Osobista przestrzeń dla każdego

Jak wyposażyć pokój rekreacyjny dla pracowników - nowa sprzedaż detaliczna

Jednorazowe zastawy stołowe to wspaniały wynalazek cywilizacji, ale lepiej, jeśli pracownik w pracy ma swój własny kubek, łyżkę, talerz. Oczywiście muszą być utrzymywane w czystości.

Komfort - w domu

Warunki domowe powinny zbliżać się do domu. Pokój potrzebuje lodówki do przechowywania żywności. Nie oczekuj, że pracownicy pójdą do pobliskiej kawiarni, więc potrzebujesz normalnego stołu, kuchenki mikrofalowej i szafki na naczynia i jedzenie. W pokoju powinno być wystarczająco dużo krzeseł i naczyń jednorazowych. Zainstalować w pomieszczeniu chłodnicę wody lub wyposażyć system wodny w filtry.

Jeśli nie będziesz się wtrącał, reszta zostanie wykonana przez samych pracowników - przyniosą kwiaty, obrazy, kalendarze, wazony i inne cechy przytulności. Zachęcaj do tego, aby pokój był przyjemny.

Zaleca się stosowanie kolorów do dekoracji wnętrz wyciszonych - niebieski, jasnozielony, jasnozielony, beżowy. Taka skala pomaga uspokoić układ nerwowy, daje osobie możliwość rozglądania się, pamiętania o sobie, doprowadzania uczuć do porządku.

Jak wyposażyć pokój rekreacyjny dla pracowników - nowa sprzedaż detaliczna

W żadnym wypadku nie należy używać kolorów czerwonego, czarnego, jasnożółtego. Czerwony stymuluje, zwiększa wydajność, zachęca, ale nie zapewnia niezbędnego relaksu. Żółty kolor działa również w podobny sposób - podnosi nastrój, ale opony. Koniecznie trzeba się podekscytować w hali targowej, a w toalecie - odpocząć. Co do czarnego koloru, to tłumi, powoduje uczucie przygnębienia i dlaczego w hali są smutni sprzedawcy?

Należy również uważać, aby pokój był dobrze oświetlony. Idealnie, oczywiście, powinno to być światło słońca. Jest to ważna część środowiska naturalnego dla ludzkiego ciała. W skrajnym przypadku, jeśli w pokoju nie ma okien, można użyć dobrych lamp elektrycznych. Ale uważaj, aby ich światło było ciepłe, a nie zimne.

Pomieszczenie wypoczynkowe - tylko na odpoczynek

Czasami menedżerowie popełniają błąd. Wnoszą one atmosferę do pokoju odpoczynku, opierając się na przekonaniu, że ludzie będą pamiętać swoje obowiązki i robić je lepiej. W budynku personelu organizują seminaria, harmonogramy, harmonogramy i tak dalej. Apoteozę pracoholizmu można uznać za trzymanie pokoju spotkań w pokoju wypoczynkowym.

Nie rób tego. Notatki, przepisy, korporacyjne gazety ścienne powinny być gdzie indziej. Tak, czasami trudno jest znaleźć, zwłaszcza, gdy każdy centymetr kwadratowy kwadratu jest na koncie, ale musimy postarać się, aby ludzie w pokoju wypoczynkowym dostali oddech, a nie kopnięcie. Pisemne zamówienia, zamówienia na firmę, grafiki, plany powinny być umieszczone na ścianach w korytarzach lub na parkiecie.

Kierownicy sklepów powinni ustawić przykład. Jadąc w pokoju nauczycielskim, rozmawiaj z podwładnymi nie o pracy, ale o innych "świeckich" rzeczach - pogodzie, filmach, muzyce. Wszystkie chwile pracy - tylko poza lokalem. Jeśli ktoś zaczął mówić o interesach, nie odetnij tej osoby, lepiej spytaj ją delikatnie, aby później omówić ten temat na parkiecie.

Aby dana osoba mogła pracować, musi nie tylko stale dostosowywać się, ale także dawać szansę na zdobycie siły. Stwórz warunki do rekreacji, a personel będzie działał lepiej.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top