Jak wymyślić nazwę nowego produktu lub projektu, blog high-tech

Nie, nie będę nudzić nudnej teorii. Jestem pewien, że każdy z nas ma dość prostych i przejrzystych kryteriów, aby uruchomić nowy produkt lub usługę.

Dlatego postanowiłem przypomnieć czytelnikom kryteria sformułowane przez Guy'a Kawasaki w jego już obróconej klasycznej książce The Art of the Start (lub po prostu "Startup").Przez wiele lat pracy w marketingu korporacyjnym nie widziałem bardziej prostych i działających kryteriów.
Dlatego zostały użyte w opracowaniu nazwy mojego obecnego start-upu.

Jestem pewien, że wciąż są tutaj ludzie, którzy nie znają tego podejścia i przyda im się to.

Aby nie odkrywać na nowo koła, przytoczę ten fragment.

- Nazwa musi zaczynać się od litery na początku alfabetu. Prędzej czy później twoja firma, produkt lub usługa znajdą się na liście alfabetycznej. I na tej liście lepiej być bliżej początku niż końca. Wyobraź sobie na przykład wystawę przemysłową z tysiącem uczestników. Gdzie wolisz być - w pierwszej czy ostatniej trzeciej części katalogu?
Również na początku należy unikać nazw liter, których brzmienie nie jest jasne. Na przykład, jeśli słyszysz nazwę "Zailinks" - jak to piszesz: Xylinx lub Zylinx?

- Unikaj numerów. Używanie liczb w nazwie jest złym pomysłem, ponieważ ludzie będą zdezorientowani tak, jak jest napisane: według liczb (123) lub słów (jeden-dwa-trzy).

- Wybierz nazwę z "potencjałem werbalnym". Idealnie byłoby, gdyby twoje nazwisko stało się powszechne, stało się domową nazwą i formą czasownika. Tak więc, nie kopiowaliśmy dokumentów przez długi czas, ale widzimy ich kserokopię. Później nauczyliśmy się wyszukiwać słowa, zamiast przeszukiwać je w Internecie. Potencjał słowny występuje w nazwach krótkich (nie więcej niż dwóch lub trzech sylab) i nie łamie języka.ĆWICZENIE
Sprawdź, czy nazwa, którą wymyśliłeś, jest podstawiona w następującym zdaniu:
"To musi być __________ th".

NOA (trochę o akronimach):
Konieczne jest unikanie nazw z kilku słów. Wyjątkami są przypadki: a) gdy pierwsze słowo ma potężny potencjał werbalny (na przykład nazwa Google Technology Corporation nadal brzmi normalnie), b) gdy akronim jest utalentowaną grą słowną. W ten sposób Ministerstwo Hawajów, organizacja międzykościelna, która przygotowuje pastorów i księży, zostaje skrócona jako HIM - jednocześnie homofon słowa hymn ("hymn") i homonimiczny ("On", czyli "Pan").

- Dźwięk logiczny. Twoje imię powinno pasować do tego, co robisz. Z tego punktu widzenia najlepszym przykładem udanego nazewnictwa są nazwy Pokémon. Czym są, na przykład, Geodude ("kamienny koleś") lub Lickitung ("lizanie języka"). Zapytaj swoje dzieci o takie postacie jak Beautifly, Delcatty, Flygon i Huntail - a zrozumiesz, o co mi chodzi, mówiąc o logicznej nazwie i dobrym pozycjonowaniu.

Naszym drugim błędem było napisanie imienia z małą literą. Idiotyczna pseudo-demokracja, ale cóż możemy teraz powiedzieć. Wkrótce stało się jasne, że tytuł z małą literą jest trudny do zidentyfikowania z okiem od reszty tekstu. I fakt, że garaż - w tym przypadku nazwa własna, był również całkowicie nieoczywisty (tak, do kogo, jak nie facet o imieniu facet, wiem o tym). Ponadto, nie było jasne, co zrobić w przypadku, gdy garage.com jest na początku zdania - napisać je wielką literą lub nadal z małą literą?

Podsumowując (ponownie z tyłu umysłu) wyniki - musisz wybrać nazwę, która będzie trwać dziesiątki lat, i wszelkie modne żetony, aby zapisać na swoje produkty i usługi.
Z drugiej strony, weź nazwę Krispy Kreme ("Crispy Cream"). Pierwsza litera tytułu nie pochodzi od początku alfabetu; poza tym oba słowa są napisane z błędami. Co więcej - pączki, produkowane przez tę firmę, nie chrupią i nie zawierają śmietanki. Co to dowodzi? I fakt, że jeśli masz naprawdę fajny produkt, to żadne błędy nie są dla ciebie straszne.

Brak powiązanych artykułów.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top