Jak wymienić uszczelkę olejową dławika napędowego w ford focus

Jak wymienić uszczelkę olejową dławika napędowego w ford focus
Dziś bez uszczelki, ani jednego nowoczesnego samochodu. Ten element urządzenia samochodu jest niezwykle ważny, aby zapobiec wyciekowi oleju z obudowy skrzyni biegów. Ponieważ dławnica nie jest drogim elementem, jest uważana za element zużyty, często wymagana jest jego wymiana. Oprócz funkcji zapobiegającej wyciekaniu oleju, uszczelnienie olejowe zapobiega dostawaniu się zanieczyszczeń do wnętrza.Czy wiesz, że pierwszy model Forda model "A" wydany w 1903 roku. Henry Ford dokonał rewolucji samochodowej, upraszczając projekt samochodu i czyniąc go przystępnym, dzięki czemu produkcja jest tańsza.

Kiedy trzeba wymienić uszczelkę wału napędowego

Jak wymienić uszczelkę olejową dławika napędowego w ford focus
Aby zrozumieć, że sieć się nie powiodła, należy zwrócić uwagę na niektóre znaki. Najbardziej oczywisty problem widoczny wizualnie, gdy płynie dławnica Ford Focus 2. Jeśli nie wyeliminujesz natychmiast, pod samochodem wkrótce nie będzie żadnych plam, ale kałuże oleju.

Części napędowe pozostaną bez smarowania, ochrony antykorozyjnej, komory spalania bez uszczelnienia, a jeśli weźmiesz pod uwagę, że środek smarny tłumi wibracje jednostki napędowej, konsekwencje nie są jasne. Przed demontażem napędu i wymianą części należy znaleźć lokalizację wycieku i poziom uszkodzeń. Aby to zrobić, sprawdź zewnętrzną stronę skrzyni biegów, aż do rozmazania olejem.

Ważne jest, aby sprawdzić odpowietrznik. Jeśli skrzynia jest uszkodzona, zgromadzony gaz wyciśnie masę smaru przez uszczelnienia olejowe.

Niezbędne narzędzia, cechy usuwania epiploonu

Wymiana uszczelki wału napędowego Ford Focus 2 rozpoczyna się od wyjęcia napędu i spuszczenia oleju z przekładni. Aby to zrobić, przygotuj następujący zestaw narzędzi:

  Jak wymienić uszczelkę olejową dławika napędowego w ford focus
 • Klucz to 13.
 • Montaż.
 • Zestaw śrubokrętów.
 • Klucz imbusowy na 30.
 • Hammer.
 • Zbiornik oleju.
 • Specjalne urządzenie do dociskania dławnicy.
Jako urządzenie można zastosować długość rury o odpowiednim rozmiarze.

Teraz, jeśli chodzi o sam gruczoł, prawa i lewa część różnią się od siebie, przynajmniej w kierunku znaczników. Główne różnice w szczegółach: kierunek znaczników na wewnętrznej powierzchni (po prawej stronie strzałki wskazują odpowiednio lewy kierunek, po lewej - właściwy kierunek); Części mają różne oznaczenia (prawy dławik napędu Ford Focus 2 na końcu ma numer 4, a lewy - 5); kolor szczegółów (prawy gruczoł jest czarny, a lewy brązowy).

Jak wymienić uszczelkę olejową dławika napędowego w ford focus

Jeśli część jest niewłaściwie wybrana, dławnica nie będzie pasować ściśle w miejscu nienatywnym, a w konsekwencji nie będzie zawierała oleju. Tworzy przeciek.

Jak zdemontować i wymienić uszczelkę wału napędowego w Ford Focus

Aby wymienić uszczelkę olejową skrzyni biegów Ford Focus 2, postępuj zgodnie z instrukcjami:
 1. Prace prowadzone są na wiaduktach lub w garażu na dole.
 2. Koła maszyny są unieruchomione w celu unieruchomienia.
 3. Spuść płyn smarujący
 4. Następnie następuje demontaż kół.
 5. Umieść maszynę na przygotowanym wsporniku, odkręć uchwyt kulowy na czop.
 6. Wyjmij napęd z piasty, przesuwając wahacz.
 7. Pomagając sobie przy montażu, usuń złącze CV ze skrzyni biegów.
 8. Po wyjęciu napędu nie można załadować zawieszenia, co doprowadzi do awarii koncentratora.
 9. Usuń zużytą uszczelkę i zainstaluj nową część. Nałożyć niewielką ilość smaru na prawidłowe dopasowanie.
Wymiana dławnicy jest zakończona.

Co ciekawe, w Ameryce w 1914 roku na rynku motoryzacyjnym pracowało ponad siedem tysięcy dealerów Forda. Firma serwisowa była inna, oprócz oferowanej maszyny i części zamiennych. W 1932 r. Dzięki tej reformistycznej polityce Ford wyprodukował jedną trzecią światowej produkcji samochodów.

Niedoświadczeni właściciele Forda Focus 2, zastępujący skrzynię, może wydawać się problem, ponieważ trzeba poznać niuanse urządzenia urządzenia. Brak doświadczenia i wiedzy może przynieść więcej szkody niż pożytku. Ale postępując zgodnie z zaleceniami i postępując zgodnie z instrukcjami dokładnie bez otmashki, zaoszczędzisz swój czas i pieniądze. Epiploon nie jest kosztowną częścią, ale konserwacja w serwisie auto jest droga.

Subskrybuj nasze kanały na Facebooku. Vkontakte i Instagram. wszystkie najciekawsze wydarzenia samochodowe w jednym miejscu.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top