Jak wykonać sufity - jak zrobić półokrągłe sufity - naprawić mieszkanie

Do chwili obecnej istnieją tylko dwa sposoby wyrównywania pułapów. suchy i wilgotny. Pierwsza z nich przewiduje wykorzystanie sufitów do płyt, szyn, paneli i innych materiałów budowlanych. Oczywiste jest, że równość sufitu zostanie osiągnięta poprzez nałożenie uprzednio lekko wyrównanej powierzchni istniejących materiałów. Zauważ, że ta metoda jest tańsza i czasochłonna.Istotą tej metody jest zastosowanie specjalnych mieszanin do wcześniej przygotowanej powierzchni. Wskazane jest odniesienie się do niego tylko wtedy, gdy różnice w poziomie przepływu nie przekraczają 5 centymetrów. Jeśli huśtawki są małe (do 0,5 centymetra), wystarczy użyć specjalnej szpachli do niwelacji. Po wyschnięciu należy go przeszlifować. W tym samym przypadku, jeśli różnica wysokości jest nieco większa (2-3 centymetry), konieczne będzie również użycie sieci wzmacniającej. Metalowa siatka jest wymagana w obecności kropli od 3 do 5 centymetrów.

Jeśli nie chcesz wyrównywać sufitu w sposób suchy lub surowy, istnieje alternatywa. Możesz więc wybrać sufit napinany. W takim przypadku kreatorzy zainstalują strukturę bezpośrednio pod sufitem, nie dotykając jej. Oznacza to, że sama potrzeba wyrównania pułapu nie będzie.

Jak wykonać sufity - jak zrobić półokrągłe sufity - naprawić mieszkanie

W każdym drewnianym domu istnieje pewien mikroklimat, ze względu na wymianę powierzchni drewnianych z wilgotnymi parami, odparowanie żywic roślinnych. Dlatego w drewnianym domu szczególne znaczenie ma wentylacja, której częścią jest sufit domu. Ponieważ sufit w domu zwykle nie przenosi żadnych specjalnych obciążeń mechanicznych, innych niż jego waga, może być wykonany z niemal dowolnego materiału dekoracyjnego.

Jak wykonać sufity - jak zrobić półokrągłe sufity - naprawić mieszkanie

  • listwy w rozmiarze 20 * 100 mm, poziom, śruby, podszewka, gruba żyłka wędkarska

Aby rozpocząć instalację drewnianego sufitu, pierwszą rzeczą do zrobienia jest wykonanie skrzyni za pomocą listew o wymiarach 20 * 100 mm. Na krawędziach i pośrodku płaszczyzny sufitu, rozciągnij grubą linię i zaznacz punkty napięcia wzdłuż poziomu wody.

Przymocuj listwy listew do zaostrzonych linii, nie zginając ich.

Jeśli przycinamy sufit w standardzie wzdłuż lub w poprzek płaszczyzny pomieszczenia, zabezpieczamy łaty skrzyni prostopadle do desek podłogowych. Jeśli wykonasz dekoracje pod kątem 45 stopni do płaszczyzny pomieszczenia, przymocuj listwy skrzyni wzdłuż całego obwodu.

W razie potrzeby umieść elementy deski o rozmiarze niezbędnym do płaskiego ułożenia listew i idealnego wspólnego płaszczyzny w miejscach, w których listwy są mocowane do lameli.

Cały proces mocowania łaty do sufitu jest kontrolowany przez poziom budynku, aby zapobiec powstawaniu szczelin i nierówności skrzyni.

Po zakończeniu wzmacniania listew, rozpocznij instalację wykończeniowych desek na listwie sufitu. Może to być podszewka lub imitacja paska.

Przymocować za pomocą wkrętów samogwintujących. Aby ukryć śruby w gotowym suficie, zamocuj je we wpuście wykładziny.I jeszcze więcej: jeśli jakość powierzchni "przyszłego sufitu" jest niska, wcześniej przygotuj papier ścierny (również z tonizującym lakierem), ponieważ trudno będzie go wykonać na suficie.

Materiał sufitu w kuchni powinien być łatwy do umycia, a nie nasączony tłuszczem i sadzą. Współcześni producenci oferują duży wybór kolorów i faktur, więc nie będzie problemów z wyborem wykończeń dla apartamentów lub materiałów ściennych i podłogowych. Jeśli zamierzasz sam dokonać napraw, spróbuj również swobodnie montować sufit.

Jak wykonać sufity - jak zrobić półokrągłe sufity - naprawić mieszkanie

Ostrożnie wybierz materiał do wykończenia sufitu kuchni. W tym pomieszczeniu sufit podlega silnym ekstremalnym parom i temperaturom. Materiał do wykończenia powinien być odporny na niekorzystne warunki, dobrze umyte z różnych zanieczyszczeń.

Farba emulsyjna i wybielacze - nie najlepsze opcje wykończenia sufitu w kuchni. Materiały te są krótkotrwałe, wymagają bardzo dokładnego przygotowania powierzchni, są niewiarygodne i niepraktyczne. Wybielanie zmienia kolor na żółty zbyt szybko. będziesz często musiał przemalować sufit. Lepiej odmówić farby emulsyjnej i wybielić.

Bardziej udana opcja - tapeta odporna na wilgoć. Są to wysokiej jakości powłoki, doskonale ukrywają wady powierzchni sufitu i są łatwe do prania. Co więcej, asortyment odpornych na wilgoć tapet jest bardzo szeroki, a będziesz mógł wybrać te, które lepiej pasują do wnętrza kuchni w kolorze i fakturze.

Zwróć uwagę na kafelek ze styropianu. Łatwo jest rozłożyć na suficie, a wyrównanie powierzchni będzie minimalne. Płytka ma wysoki stopień elastyczności i doskonale kryje różne wady w suficie. Asortyment takich materiałów jest również bardzo szeroki, można wybrać kolor i ornament do smaku.

Doskonałą opcją do wykończenia kuchni jest sufit podwieszany. Powierzchnia nie musi być przygotowana, wszystkie wady w suficie będą niezawodnie ukryte. Wewnątrz takiej pokrywy można zainstalować oświetlenie, wytłumić dźwięki i inne narzędzia. Sufit podwieszony jest łatwy do czyszczenia. Jedyny minus - ten projekt zajmuje około sześciu do siedmiu centymetrów wysokości.

Za pomocą płyty gipsowo-kartonowej sprawisz, że sufit będzie wielopoziomowy i idealnie równy. Arkusz należy najpierw pokroić na kawałki, których potrzebujesz. Sufit z płyt gipsowo-kartonowych powinien być szpachlowany, tapetowany lub malowany.

Zwróć uwagę na podwieszany sufit. wykonany jest z polichlorku winylu. Ta powłoka jest niezawodna, łatwa w praniu, wodoodporna i trwała. Na podwieszanym suficie można zainstalować wentylację i oświetlenie.

Decydując się na naprawę biura, mieszkania, magazynu lub prywatnego domu, należy zwrócić szczególną uwagę na naprawę sufitów. W końcu sufity są końcowym akcentem, który sprawia, że ​​wnętrze jest harmonijne. Obecnie istnieje wiele pokryć sufitowych, z których można wybierać dowolne. Rozważymy sufity z płyt gipsowo-kartonowych, ponieważ są one stosunkowo tanie i wygodne w użyciu.

Jak wykonać sufity - jak zrobić półokrągłe sufity - naprawić mieszkanie

  • - Poziom budynku;
  • - Młot;
  • - Perforator;
  • - Wiertarka elektryczna;
  • - Nożyce do metalu;
  • - Narzędzia używane do tynkowania.

Najpierw musisz określić poziom zerowy przy użyciu poziomu budynku. Następnie zainstaluj twardą drewnianą ramę.

Po zainstalowaniu ramki na niej musisz zamontować arkusze gipsokartonnye. Postaraj się przedstawić jasny plan działania przed instalacją. Pod warunkiem, że masz zamiar stworzyć złożony projekt, sufit wielopoziomowy lub wzorzysty. to jest po prostu konieczne.

Po zainstalowaniu płyty gipsowo-kartonowej. zashpaklyuchayte i rozbiórki prześcieradeł. Z płytami gipsowymi przyjemność sprawia pracę, zwłaszcza ich szpachlowanie. Nawet najcieńsza warstwa wystarcza, aby sufit był idealnie gładki. Po wyschnięciu kit pokryj powierzchnię sufitu farbą, a następnie zainstaluj lampy i inne akcesoria.

Kilka wskazówek dla początkujących: Aby uniknąć deformacji arkuszy płyt kartonowo-gipsowych. przechowywać je tylko w pozycji poziomej.

Przetwarzanie i cięcie płyt gipsowo-kartonowych powinno odbywać się wyłącznie za pomocą specjalnej tarki. Tak więc powierzchnia płyty kartonowo-gipsowej pozostanie płaska i rogi. Pozbywasz się również potrzeby ich wyrównania podczas procesu instalacji.

Arkusze próbują ciąć tak mało, jak to tylko możliwe, co pozwoli zachować stan stawów i zaoszczędzić materiał.

Wybierając płytę gipsowo-kartonową, należy zwrócić szczególną uwagę na właściwości wodoodporne materiału. Im wyższe są te właściwości, tym łatwiej będzie malować płyty gipsowo-kartonowe.

Staraj się wykonywać pracę szybciej, nie pozwalając, aby arkusze pozostały przez dłuższy czas, uwalniając je od deformacji i nawilżając tylną stronę.

Po podniesieniu jakościowego materiału, a także przestrzeganiu wszystkich zasad instalacji gipsokartona, zapewnisz sufity długiego życia.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top