Jak wykiełkować pszenicę na Wielkanoc, aby zrobić piękną trawę

Taka zielona trawa kiełkującej pszenicy służy do dekoracji stołu. Bardzo dobrze na nim wyglądają jajka wielkanocne, a wiosenny nastrój świeża zielona trawa doda tylko.Aby wykiełkować taką trawę, należy ułożyć równomiernie warstwę gazy lub waty na płaskim podłożu. Na wierzch cienką warstwą równomiernie posypuje się ziarno i delikatnie napełnia się bieżącą wodą w temperaturze pokojowej. Następnie zamknij ją paczką parafinową i włóż na słońce. W następnych dniach wystarczy upewnić się, że zwój ziarna nie wyschnie. A gdy wykiełkowane kiełki zamieniają się w zieloną trawę, wówczas można usunąć przezroczystą folię.

Aby ozdobić ten stół trawą, musisz wyciąć pożądany kształt (kształt naczynia) z warstwy trawy i korzeni ziaren, jak pokazano na zdjęciu w pytaniu. Następnie umieść starannie trawę na talerzu. Teraz na tym naczyniu z trawą można umieścić pisanki lub inną dekorację stołu.

Nieustannie uprawiam pszenicę, szczególnie zimą i wiosną, więc dużo o tym wiem. Przede wszystkim pszenicę należy bardzo dobrze wypłukać w wodzie o temperaturze pokojowej, następnie umieścić nasiona w pojemniku i napełnić wodą przez 12 godzin (czystość, temperatura około 25-27 stopni), wyjąć pojemnik w ciemnym miejscu.Po upływie tego czasu, ponownie płukanie pszenicy umieszczano w ciemności ciepłego jeszcze przez 12 godzin. Po tych procedurach (dzień później) na ziarnach złamie rostochku, to można już przesunąć je w szerokim płytkiego pojemnika, przykryć wilgotnej gazy i umieścić na parapecie więc uniknąć nasłonecznienia. Po nieco ponad tydzień wysokość trawy wynosi około 10 cm (tylko nie zapomnij podlewać je codziennie lub sprayu).

Mogę powiedzieć, że ani zielony, ani ziarna po tak długim kiełkowania w żywności nie są odpowiednie, jednak ja osobiście z tego ziela soku Extract, zamrożone w formie silikonowej, a następnie rozmrożone i codziennie rano piję zamiast apteka witamin. Oczywiście, lepiej jest pić świeżo, ale to za dużo kłopotów. Z 300 gramów suchej pszenicy otrzymuje się około 400 ml soku.

Przy okazji, picie tego soku i jedzenie kiełkującej pszenicy z powodu problemów z włosami, które torturowały mnie przez ponad 2 lata, po miesiącu 3 lub 4 zauważyłem znaczną poprawę, teraz generalnie grzywę grzywy. Radzę wszystkim, jeśli nie żałujecie czasu kiełkowania.

Jak wykiełkować pszenicę na Wielkanoc, aby zrobić piękną trawęPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top