Jak wyczyścić metody ludowej patelni, porady

Wszyscy wiedzą, że pokłady węgla, wystawione na działanie wysokich temperatur, wydzielają substancje rakotwórcze zawierające opary. Częsty kontakt z takimi parami zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory złośliwe. Dlatego musisz wiedzieć, jak czyścić patelnię z zewnątrz, czyścić spalone jedzenie, tłuszcz, usuwać opary.Nawet stare patelnie można skutecznie oczyścić z palenia w domu. Jednocześnie możliwe jest wykorzystanie zarówno nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie chemii gospodarczej, jak i metod ludowych, które były stosowane od kilku pokoleń z rzędu.

Jesteśmy w tych czasach

Jak wyczyścić metody ludowej patelni, porady
Współczesny świat jest już dość trudny do wyobrażenia bez domowych chemikaliów, jednak jego użycie nie powinno być niekontrolowane. Konieczne jest zrozumienie, że niektóre produkty mogą dobrze usuwać tłuszcz z zewnątrz, ale trudno jest pozbyć się powierzchni poddawanej zabiegowi.

W każdym razie lepiej jest zaangażować się w zapobieganie. W niewielkiej ilości najbardziej znane marki radzą sobie dobrze z usuwaniem tłuszczu. Biodegradowalne bezpieczne produkty są już na rynku, dzięki czemu skutecznie usuwają śmieci i tłuszcz z zewnętrznych artykułów gospodarstwa domowego.

Stosowanie takich chemikaliów dla gospodarstw domowych powinno być prowadzone z uwzględnieniem szeregu zasad:

  • Konieczne jest stosowanie gumowych rękawiczek w celu ochrony skóry przed podrażnieniami i uszkodzeniami;
  • niektóre środki wymagają pracy w respiratorze;
  • praca w domu może być zapewniona tylko przy dobrej rozciągliwości i wysokiej jakości wentylacji pomieszczenia.

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz używać nowoczesnych środków, możesz zwrócić uwagę na sposoby ludowe. Skutecznie usuwają spalone produkty spożywcze i tłuszcz.

Metody ludowe

Jednym z dobrych sposobów, ale nieodpowiednim dla wszystkich, jest otwarty ogień. Przy silnym wpływie temperatury, osad zaczyna kwaśny, a tłuszcz wyparowuje. Pozostałe cząstki można łatwo czyścić zwykłą gąbką. Do podgrzania patelni można użyć kuchenki gazowej lub specjalistycznego palnika.

Jak wyczyścić metody ludowej patelni, porady
W domu, w szczególności w mieszkaniu, ta metoda nie jest najlepsza ze względu na pojawiający się zapach. Co najmniej, musisz otworzyć wszystkie okna w domu, aby stworzyć dobrą wersję roboczą. Najlepiej, jeśli chcesz użyć palnika gazowego na świeżym powietrzu, z dala od okien domu.Do pracy naczynia powinny być umieszczone na metalowej podstawie i stopniowo spalać wszystkie strony obiektu. Jeśli na patelni będą używane dodatkowe elementy drewniane lub plastikowe, na przykład uchwyt, prace będą wymagać dodatkowej ostrożności. Być może trzeba dać pierwszeństwo innej metodzie. Również przedłużone ogrzewanie przez ogień jest złym rozwiązaniem dla aluminiowych patelni, ze względu na duże odkształcenie materiału podczas podgrzewania.

Jeśli mówimy o patelni wykonanej z żeliwa, to spalone jedzenie i stary tłuszcz można usunąć zwykłymi środkami, dzięki którym zmywa się naczynia. W tym celu produkt nakłada się na patelnię, która ostygła po użyciu, a następnie napełniona gorącą wodą. Aby wyczyścić powierzchnię, użyj gąbki nylonowej. Możesz natychmiast rozpocząć czyszczenie, zaraz po nalaniu wody.

Do płukania używana jest ciepła woda, po której patelnia jest dokładnie wycierana suchym ręcznikiem. Jeśli nie wszystkie plamy tłuszczu są usuwane z zewnątrz, można użyć środków, mających na celu czyszczenie pieców.

Aby uzyskać najlepszy efekt, zaleca się opiekanie patelni środkiem czyszczącym, owijać go w worek na śmieci. Musi nalegać tam w nocy. Przemyć za pomocą zwykłej wody, to trzeba ponownie przemyć szalki zwykle do mycia naczyń w celu usunięcia śladów substancji silnie.

Jak wyczyścić metody ludowej patelni, porady

Jeśli jesteś właścicielem ceramicznej patelni, na przykład, produkcji Tefal, to o wiele łatwiej jest dbać o usuwanie nieświeżych plam. Naczynia z takich materiałów nie są podatne na spalanie żywności. Musisz jednak podejść do niego ostrożnie. Po zakupie, przed pierwszym użyciem patelni należy dokładnie umyć naczynie detergentem i wytrzeć do sucha. Najlepiej używać miękkiego ręcznika.

Następnie ułożone są pięć łyżek soli, które są dokładnie podgrzewane. Aby upewnić się, że powłoka jest całkowicie zachowana i nie ma na niej mikropęknięć, należy ją umyć w zimnej wodzie. W takim przypadku ostre zmiany temperatury materiału są śmiertelne. Do mycia najlepiej użyć miękkiej gąbki i ciepłej wody. Detergenty powinny być nieabrazyjne.

Do pracy z patelnią, która ma powłokę nieprzywierającą (w przypadku, gdy nadal jest zanieczyszczona), można użyć wrzenia. W tym celu przygotowuje się roztwór detergentu i sody kalcynowanej w proporcji czterech do jednego. Wszystko to dodaje się do trzech litrów wody. Aby usunąć złogi tłuszczu i węgla, wystarczy obniżyć produkt do gorącego roztworu i gotować przez około pół godziny. Nie martw się, okładka pozostanie nienaruszona.

Jeśli jesteś właścicielem zmywarki, to w domu pomoże to w oczyszczeniu nawet starych naczyń z zanieczyszczeń. W takim przypadku można nawet ładować patelnie powłoką nieprzywierającą. Jeśli złoża są bardzo głębokie, wymagany będzie powtórny cykl.

Do pracy ze starą żeliwną patelnią możesz użyć mieszanki soli i octu. W tym celu dwie łyżki soli wylewa się na patelnię i rozcieńcza octem aż do całkowitego przykrywania dna. Następnie patelnia zostaje poddana silnemu pożarowi, a ciecz zostaje doprowadzona do wrzenia. Tak szybko, jak to się dzieje, dodaje się ćwiartkę szklanki sody, a ogień zmniejsza się do średniej.

Gdy prawie nie ma płynu, można usunąć patelnię z ognia i dokładnie opłukać ją pod wodą. Nie zapominaj, że po czyszczeniu patelnię na wysoki połysk (jest to żeliwny), aby utworzyć naturalną warstwę zapobiegającą przywieraniu, konieczne jest przeprowadzenie procesu kalcynacji na patelni z olejem roślinnym.

Jeśli nie chcesz być zaangażowany raz w miesiącu przez intensywne czyszczenie, lepiej zadbać o naczynia kuchenne natychmiast po przygotowaniu. Umyj naczynia w odpowiednim czasie. To ochroni go przed tworzeniem grubej warstwy tłuszczu i trudnościami z czyszczeniem w domu.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top