Jak wyciąć kernstein z tworzywa sztucznego wzmocnionego szkłem

Jak wyciąć kernstein z tworzywa sztucznego wzmocnionego szkłem
Złożone zbrojenie z włókna szklanego można ciąć na wiele sposobów:

• Piła z piłką do metalu;

• Cięcie za pomocą szlifierki kątowej ("bułgarski").Najbardziej poprawnym wariantem z powyższego jest użycie piły do ​​metali lub aplikacji "szlifierki" ze zwykłymi materiałami ściernymi lub kółkiem diamentowym.

Faktem jest, że pierwsze dwie metody powodują silny wpływ na sąsiednie obszary pręta zbrojeniowego, prowadząc do jego odkształcenia, rozdarcia i pęknięcia w tych obszarach. W ten sposób sąsiednie końce pręta wzmacniającego będą silnie rozdzielone. Takie rozdzielenie jest wysoce niepożądane. ponieważ powstałe pęknięcia mogą być niewidoczne gołym okiem, ale wnikają dość głęboko w korpus pręta wzmacniającego. Takie pęknięcia w korpusie pręta zbrojenia kompozytowego będą kanałami kapilarnymi dla wody, wnikaniem alkaliów do rdzenia podczas zalewania betonem. W pierwszym przypadku istnieje niebezpieczeństwo dalszego rozwoju pęknięć spowodowanych cyklami zamrażania i rozmrażania. W drugim przypadku niszczący wpływ środowiska alkalicznego betonu na pręt zbrojeniowy jest zaostrzony (obecnie efekt ten występuje nie tylko na zewnątrz, ale również od wewnątrz).Należy pamiętać, że przed cięciem zbrojenia z włókna szklanego należy zadbać o ochronę oczu, rąk i dróg oddechowych. I zwróć szczególną uwagę na to ostatnie! Nie zapominaj, że będziesz wycinał włókna szklane lub bazaltowe, a uformowany pył będzie zupełnie niepotrzebnym gościem w Twoich płucach!

Chroń ten pył za pomocą respiratora. Należy jednak pamiętać, że respirator powinien ściśle przylegać do twarzy, z wyjątkiem możliwości wdychania pyłu z pominięciem elementu filtrującego.

Aby chronić dłonie przed cienkimi, prawie niewidocznymi odpryskami w postaci włókien szklanych lub bazaltowych, o grubości porównywalnej do grubości ludzkiego włosa, nie należy używać zwykłych bawełnianych rękawiczek! Będziesz potrzebował tak zwanych "spilk" rękawic lub przynajmniej bawełnianych rękawiczek z ciągłą warstwą PVC lub lateksu nałożonych na ich wewnętrzną stronę.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top