Jak wybrać walizkę na kółkach dobrej jakości

Kupienie walizki nie stanowi problemu, jest wiele ofert. Ale który z nich wybrać? Na co zwrócić uwagę i nie pomylić? Zacznijmy przygotowywać się do poważnego zakupu, aby uczynić go przyjemnym!Przed nami - podróż! To nie ma znaczenia, podróż służbowa lub podróż, przez długi czas lub tylko na kilka dni. Najważniejsze jest oczekiwanie nowego: spotkania i wrażenia, odczucia i znajomości. Nie chcę niczego marnować, więc planujemy jechać w dalszą drogę. Czas pomyśleć o głównym akcesorium drogowym - walizce. Pozostawione w przeszłości są powolne i ciężkie walizki do przenoszenia, które wymagają dużo siły. Dzisiaj jest czas nowych rzeczy.

Jak wybrać walizkę na kółkach - porady dotyczące wyboru

Niejednokrotnie podróżnicy dziękowali mentalnie temu, który zgadywał postawić zwykłą walizkę na kółkach! Droga natychmiast stała się łatwiejsza. Ale tylko jeśli Twoja walizka jest wygodna i wysokiej jakości, inaczej nie da się uniknąć problemów! Dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę 9 wskazówek, które przygotowaliśmy, po zapoznaniu się z doświadczeniem wielu entuzjastów podróży. Opowiedzą ci, jak wybrać walizkę na kółkach.

Jak wybrać walizkę na kółkach dobrej jakości

W wyborze walizki nie ma drobiazgów! Dlatego zapoznamy się ze wszystkimi jego cechami, zastanowimy się, jakie materiały są wykorzystywane w produkcji skrzyń i skrzyń, a co za korzyść, zwracamy uwagę na takie ważne szczegóły jak koła i błyskawice, zamki i klamki, wyjaśnimy znacznie więcej. Zacznijmy od rozmiaru.

Pojemność

Pierwszą rzeczą, którą należy koniecznie zrobić przed wyborem, jest określenie, ile rzeczy planuje się zabrać ze sobą. W tym samym czasie zdecydujemy, że kupimy dużą walizkę lub mniejszą.

Określając rozmiar w pierwszej kolejności, musisz określić, do kogo walizka jest przeznaczona: jedna osoba lub kilka, i odpowiednio - ile rzeczy ma się w nim zmieścić. Ważne jest również to, co się dzieje na wycieczce, latem lub zimą, ponieważ ta ostatnia wymaga więcej miejsca.

Zastanawiając się, jak wybrać walizkę na kółkach, pamiętaj:

 1. Podróż jednej osoby na 1-7 dni - walizka o minimalnych wymiarach, nie większa niż 59 cm;
 2. Jedna osoba jeździ przez 2 tygodnie lub para przez 1 tydzień - średnia walizka (nie większa niż 70 cm);
 3. Rodzina składająca się z dwóch osób lub 2+ (jeśli dziecko jest małe) potrzebuje obszernej walizki (nie większej niż 80 cm).

Na rodzinną wycieczkę producentom oferuje się bardzo dużą walizkę, której wysokość przekracza 80 cm, ale przy zakupie należy wziąć pod uwagę: ta walizka nie nadaje się do podróży lotniczych, najlepiej nadaje się do podróżowania samochodem. A co, jeśli musimy lecieć?

Jak wybrać walizkę do podróżowania samolotem

Aby wybrać walizkę do podróży samolotem, podejdziemy do uwzględnienia specyfiki ruchu.

Jak wybrać walizkę na kółkach dobrej jakości

Ø Wskazówka # 1. Podczas pakowania walizki przed lotem, zapamiętaj numery:

 1. 23 kg bagażu można przewozić bezpłatnie;
 2. 32 kg bagażu będzie przewożone przez jedną osobę tak bardzo, jak to możliwe.

Teraz oszacuj wagę swoich rzeczy, a także całkowitą wagę walizki, aby wybór walizki na podróż samolotem nie przysporzył niepotrzebnych problemów.

Rozmiar walizki do bagażu podręcznego w samolocie

Przygotowując się do podróży lotniczych, należy dbać nie tylko o bagaż, ale również o rozmiar walizki na bagaż podręczny w samolocie. Jakie są dopuszczalne wielkości?

Jak wybrać walizkę na kółkach dobrej jakości
Przy określaniu wymiarów wykorzystywana jest suma uzyskana w wyniku dodania wartości trzech boków bagażu: długości, szerokości i wysokości.

Oto dane dotyczące rozmiaru walizki na bagaż podręczny w samolocie, które są akceptowane przez kilka linii lotniczych:

 • "Aeroflot": 115 cm Ten numer oznacza, że ​​można zabrać na pokład niewielką walizkę o długości 55 cm, szerokości 25 cm i wysokości 35 cm;
 • "Uteair" przyjmuje bagaż o tych samych danych: 115 cm;
 • "S7 Airlines" ustalił takie wymiary: 55х40х20 cm.

Teraz spójrz na materiał na walizki.

Materiał na walizki

Główne materiały użyte do ich produkcji, trzy: skóra, tkanina, plastik.

Na drogiej skórze, wymagającej szczególnej troski, a co najważniejsze - znaczącej inwestycji materialnej, możesz oczywiście wyglądać. Jednak rozważenie ich jako możliwego zakupu nie będzie - niepraktyczne. Ale porozmawiajmy o pozostałych materiałach na walizki, aby ustalić, czy lepiej kupić walizkę z tworzywa sztucznego lub tkaniny.

Jak wybrać walizkę na kółkach dobrej jakości
Nowoczesne walizki z tkaniny są miłe w dłoniach: lekkie, pojemne, wykonane ze specjalnych odpornych na zużycie tkanin w różnych kolorach, są częstymi towarzyszami podróży.

Obecnie najbardziej popularne są plastikowe skrzynki. Lekka i dość trwała jakość plastiku rozwiązuje kilka problemów jednocześnie, niezawodnie chroni przed brudem i wilgocią.

Ø Porada # 2. Bez względu na to, który materiał preferujesz, doświadczonym podróżnikom zaleca się, aby rozpamiętywać jasny, chwytliwy kolor. To uratuje Cię przed trudnym poszukiwaniem walizki na taśmie bagażowej.

Która walizka najlepiej kupić: plastik lub tkaninę

Zbadaliśmy zalety pierwotnych materiałów. Co jeszcze trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze?

Oprócz powyższych zalet, walizki z tkankami mają pewne wady:

 1. Kruchość. Podstawa tkaniny nie może chronić jej zawartości przed przypadkowym uderzeniem, które może uszkodzić transport delikatnych rzeczy;
 2. Zwilżanie. Nie wszyscy producenci używają tkanin wodoodpornych. Walizka wykonana z materiału, który ma być zebrany w deszczu, nie zatrzymuje wilgoci i rzeczy, które są w niej przechowywane.

Jak wybrać walizkę na kółkach dobrej jakości
Ważąc "plusy" i "minusy" tych walizek, wyciągamy taki wniosek. Błonki, ze względu na niewielką masę, są dobre dla dziewcząt i kobiet, podróżując z małym bagażem podczas krótkiej podróży. Są także wygodne dla autotorwerów: bagażnik samochodu pozwoli zaoszczędzić na walizkach z tkaniny oraz uderzeniach i deszczach.Decydując się na zakup walizki z tworzywa sztucznego lub tkaniny lepiej, bierzemy pod uwagę, że plastikowa walizka jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo nawet delikatnych rzeczy podczas upadku lub uderzenia. Oczywiście, takie walizki mają również wady, na przykład zadrapania, które pojawiają się na jego powierzchni i natychmiast wskazują, że jest to rzecz z historią przed nami.

Ø Wskazówka # 3. Użyj torby bagażowej, aby zabezpieczyć walizkę przed zadrapaniami.

Po zapoznaniu się z materiałami nie spiesz się, aby dokonać ostatecznego wyboru. Wciąż jest wiele ważnych elementów walizki, którym musimy poświęcić tyle samo uwagi. Zacznijmy od kół.

Prawie nie głównym elementem nowoczesnych walizek są koła. Przymocowane do walizki, to one pozwoliły podróżnikowi czuć się swobodniej: ciężar walizki nie musi być przenoszony sam, ponieważ znacznie łatwiej jest zrolować walizkę.

Jak wybrać walizkę na kółkach dobrej jakości
Jednak dzieje się to pod każdym względem: jest wiele opowieści o kołach, które oderwały się w najbardziej nieodpowiedniej chwili. Jak nie wypełnić listy nieszczęśliwych turystów? Prawidłowo wybierz koła z walizki!

Możliwa liczba kół na walizkach wynosi 2 lub 4.

2 koła mają "wózek" modyfikujący walizki. Taka walizka jest transportowana z lekkim nachyleniem. Modele te charakteryzują się wysoką zdolnością biegową, są wygodne do przejechania długiej drogi.

4 koła - znak modyfikacji "spinnera". Koła w tym modelu są przymocowane do wszystkich czterech rogów podstawy walizki, mogą obracać się wokół własnej osi. Ich ruch nie wymaga żadnego nachylenia, podczas gdy ruch wymaga minimalnego wysiłku fizycznego. Ale potrzebuje płaskiej powierzchni: asfaltu, wykładziny podłogowej. Jeśli droga nie jest wystarczająco gładka, długotrwały ruch wzdłuż niej może doprowadzić do złamania koła. Podróżowanie z pokrętłem będzie wygodne dla osoby starszej. Nawet dziecko może z łatwością poradzić sobie z tym modelem.

Ø Wskazówka # 4. Wybierając walizkę na kółkach, preferuj silikonowe kółka z metalowymi łożyskami.

To właśnie ten materiał zapewnia żywotność, poprawia jakość.

Teraz cała uwaga skupiona jest na piórze.

Procedura wyboru walizki jest niemożliwa bez sprawdzenia, czy uchwyty są wygodne. Zwykle jest ich kilka:

 • Chowany - służy do przenoszenia walizki.

Wykonany z metalu lub tworzywa sztucznego, przeznaczony do przenoszenia bagażu. Jest to wygodne, gdy jego wierzch jest obszyty gumą lub ściereczką. Ważne jest, o ile to możliwe, aby umieścić długopis: im więcej, tym mniej wysiłku potrzeba, aby przetoczyć walizkę z tobą.

Zaletą przesuwanego uchwytu jest możliwość regulacji jego wysokości, co umożliwi wygodne użytkowanie dla osób o różnej wysokości. Kolejny plus - gdy rączka nie wysuwa walizki po zamknięciu, można ją całkowicie wsunąć.

Ø Wskazówka # 5. Sposób mocowania przedłużonego uchwytu wskazuje na jakość całej rzeczy. Nie powinno się zachwiać, awans powinien być łatwy, bez towarzyszących mu nieprzyjemnych dźwięków.

 • Plastikowy uchwyt do podnoszenia walizki, najlepiej - również przykryty ściereczką.
 • Uchwyty boczne do transportu. Lepiej jest, gdy takie uchwyty są dwa, wygodniej jest używać walizki.

Przejdźmy do jeszcze jednego niezbędnego elementu - blokady walizki.

Ø Wskazówka # 6. Nie ignoruj ​​błyskawicy. Uważa się, że najlepszą opcją jest szeroki (co najmniej 8 mm) plastikowy zamek błyskawiczny, niewrażliwy na zmiany temperatury.

Jak wybrać walizkę na kółkach dobrej jakości
Zapakowali walizkę, ale nadal martwią się o bezpieczeństwo swoich rzeczy? Pomyślmy o zamku! Chroń walizkę przed niechcianą penetracją za pomocą zamka szyfrowego lub kłódki.

 • Blokada kodu jest otwierana za pomocą indywidualnego kodu, znanego tylko właścicielowi. Jest to wygodne dla tych, którzy są pewni swojej zdolności do zapamiętywania i dokładnego odtworzenia kodu, w przeciwnym razie właściciel sam nie może otworzyć walizki bez hakowania.
 • Blokada na zawiasach jest prostsza, otwiera się tradycyjnie za pomocą klucza. W takim przypadku problemem właściciela nie jest zapomnieć o miejscu przechowywania klucza.

Tak więc w walizce spojrzeliśmy na wszystko. Kilka dodatkowych wskazówek.

Ø Rada numer 7. Aby z powodzeniem wybrać walizkę na podróż, należy to sprawdzić. Doświadczenie pokazuje, że jest bardziej praktyczny - ten, który jest w przedziale, lepiej - z klamrami.

Ø Numer Rady 8. Zewnętrzne kieszenie służą nie tylko do dekoracji walizki. Są wygodne do przechowywania drobiazgów. Jednak nie jest konieczne przechowywanie w nich wartościowych przedmiotów i dokumentów.

Ø Wskazówka # 9. Po sprawdzeniu wszystkich szczegółów, ponownie sprawdź jakość wybranego modelu. Daj pierwszeństwo walizce, która ma gumowaną podszewkę na rogach, jakościowe szwy i akcesoria.

Ale jeśli nie wybrałeś odpowiedniego modelu lub naprawdę nie chcesz kupić walizki, to masz pretekst, aby pójść do torby.

Torba podróżna na kółkach z wysuwanym uchwytem

Dzięki krótkiej podróży, gdy chcesz poczuć się lekko, ale nie możesz całkowicie obejść się bez bagażu, torba podróżna na kółkach jest wygodna. W odróżnieniu od ich specjalnej przydatności do wygodnej podróży, torby te przyciągają uwagę swoją formą, przemyślaną drobnostką, praktycznością i funkcjonalnością.

Jak wybrać walizkę na kółkach dobrej jakości
Kieszenie i przegródki pozwalają na rozłożenie rzeczy zabranych ze sobą z maksymalną wygodą. Wysuwane i zwykłe pióra, a także pas mocujący pozwalają nie tylko na zwijanie torby podróżnej, ale także na różne sposoby (w ręce, na ramieniu), aby ją przenosić.

Jak widać, producenci stworzyli dla dorosłych różne modele do przewozu bagażu. Ale jeśli dorośli podróżują z dziećmi? Zostały one specjalnie przygotowane!

Walizka dla dzieci na kółkach dla chłopców i dziewcząt

Przygotowując dziecko do podróży, troskliwi rodzice zapewniają małym podróżnikom walizkę na kółkach. Tradycyjnie wymagania dotyczące walizek dziecięcych na kółkach dla dziewczynek i chłopców nie różnią się od tych podanych powyżej. Główną różnicą między walizkami dla dzieci jest projekt i wymiary.

Z reguły walizki dla dzieci znacznie różnią się od standardowych walizek (nawet małych) w małych rozmiarach. Odpowiednio, te walizki są lżejsze, co pozwala dziecku samodzielnie nosić bagaż.

Jak wybrać walizkę na kółkach dobrej jakości
Różnorodność modeli walizek dziecięcych pozwala młodemu turystom wybrać stylowy dodatek o jasnym kolorze, z obrazem swoich ulubionych bohaterów.

Dzieci bardzo lubią dziecięce walizki na kółkach dla dziewczynek i dla chłopców ze szczególnie wytrzymałego plastiku. na którym można usiąść i jeździć, lub model walizek, podobny do zwierząt (żółw, pszczoła, biedronka).

Instrukcje dotyczące pielęgnacji

Decydując się na wybór walizki na podróż, dokonujemy zakupu na lata. Uszczuplając nasze życie, będzie służył przez długi czas, jeśli dbamy o niego i zachowamy go kompetentnie.

Podstawowe zasady opieki nad walizką i torbą na kółkach:

 1. Zastosuj folię do owijania na lotnisku i na stacji kolejowej w celu ochrony przed uszkodzeniem;
 2. Napełnianie bez przeciążenia;
 3. Czyszczenie i stosowanie smaru silikonowego do kół.

Jak wybrać walizkę na kółkach dobrej jakości
Znając specyfikę toreb podróżnych i walizek, rozumiecie, że wszelkie, nawet najbardziej wymagające życzenia zostaną spełnione. Życzenie "w dobry sposób!" Spełni się!

Jak wybrać walizkę na kółkach dobrej jakości
Branża fitness jako symbol jakości życia
Jak wybrać walizkę na kółkach dobrej jakości
Blepharoplastyka w Moskwie I Najlepsi chirurdzy gwarantuję bezpieczeństwo i jakość
Jak wybrać walizkę na kółkach dobrej jakości
Blepharoplastyka powiek w Moskwie z najlepszymi chirurgami. Zapewnienie jakości
Jak wybrać walizkę na kółkach dobrej jakości
Najlepsi chirurdzy w dziedzinie Blepharoplastyki są gwarancją bezpieczeństwa i jakości
Jak wybrać walizkę na kółkach dobrej jakości
Najlepszy chirurg w Blepharoplastyka w Moskwie - cechy i cechy
Jak wybrać walizkę na kółkach dobrej jakości
Jak wybrać futro z norekPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top