Jak wybrać pokarm dla porad dla ryb i porady dla początkujących

Witajcie drodzy koledzy. Dzisiaj chciałbym opowiedzieć wam o tym, jak wybrać pokarm dla ryb, a nie drenażu pieniędzy w rurze. Karmienie ryb jest jednym z głównych problemów, które początkujący są zadawane akwarystów. Kilka dekad temu nie musiałaś specjalnie wybierać: albo kupiłeś sowiecką suchą paszę dla trzech kopiejek i odłożyłeś rybę, albo sam złapiesz larwy owadów w stawie z siatką. Oczywiście to porównanie nie jest całkowicie poprawne, ponieważ w czasach radzieckich było dobre jedzenie, ale żeby je zdobyć trzeba było spróbować. Do tej pory rynek produktów akwariowych oferuje szeroką gamę wysokiej jakości pasz, musisz je zrozumieć i określić, który jest bardziej odpowiedni dla Twoich zwierząt.Jak wybrać pokarm dla porad dla ryb i porady dla początkujących

Sucha żywność podzielona jest na kilka rodzajów. Płatki pokarmowe najlepiej nadają się do ryb akwariowych, które trzymane są w górnych warstwach wody, ponieważ płatki nie opadają na dno przez długi czas i ryby mogą z łatwością zbierać je na powierzchni zbiornika. Takie płatki najlepiej można podawać poprzez karmienie pecilii, miecznika, gupików, wszystkich odmian gourami i danio pręgowanego. Ponieważ płatki te mają niewielką grubość, nie mogą karmić dużych ryb.

Nieco inna sytuacja dotyczy żetonów paszowych, które początkowo również będą unosić się na powierzchni, ale potem pęcznieją i opadają na dno akwarium. Frytki mają owalny kształt, co pozwala im karmić większe ryby, a nawet niektórych przedstawicieli pielęgnic. Aby nakarmić mniejsze zwierzęta z wiórkami, przetrzyj je palcami i posyp je na powierzchnię. Taki pokarm może również zasilać dolne sumy, na przykład korytarze. Ale są też granulowane pasze, które natychmiast spadają na dno. Może zasilać dno mieszkańców akwarium, a także nieletnich, roślin ozdobnych i rodostomii. Jeśli w akwarium żyją krewetki i sumy, lepiej kupić dla nich peletki, które natychmiast opadają na dno i rozpuszczają się tam.Pamiętaj, że dobre suche jedzenie nie zepsuje wody w Twoim akwarium. Wszystkie rodzaje suchej żywności są również produkowane w formacie warzywnym, czyli są przeznaczone dla ryb, które potrzebują pokarmów roślinnych. Jeśli nie masz akwarium gatunków, lepiej kupić kilka odmian paszy dla zwierząt i kilka opakowań warzyw. Aby pokarm nie przeszkadzał rybom, naprzemiennie i podawaj różne pokarmy. Niektórzy akwarysta lubią karmić swoje zwierzęta wyłącznie zamrożonymi i żywymi pokarmami. Oznacza to, że idą na rynek i kupują coronet, bloodworm, fajka, który następnie karmi swoje ryby. Jak tylko przyniesiesz kupno do domu, pamiętaj, aby opłukać żywą żywność pod bieżącą wodą i umieścić ją w celach profilaktycznych w lekko różowym roztworze nadmanganianu potasu. Jeśli chcesz utrzymać żywe jedzenie przez dłuższy czas, lepiej przechowywać je w lodówce, owinięte w wilgotną szmatkę. Ponadto należy codziennie czyścić martwe larwy i owady. Cała reszta, której nie wykorzystasz w najbliższej przyszłości, włóż do zamrażarki.

Jak wybrać pokarm dla porad dla ryb i porady dla początkujących

Ewentualnie można stosować gotowe zamrożone mieszaniny, ale bardzo często są one zanieczyszczone. Jeśli zamroziłeś żywność nie jakościowo, ryba może zachorować lub zatruć się. Firma Tetra produkuje wystarczającą pożywną delikatność w postaci bloodworm w żelatynowej substancji. W tej galaretowatej masie witamin i pierwiastków śladowych. Takie przysmaki można podawać zwierzętom kilka razy w tygodniu, a resztę czasu można karmić suchą paszą.

Jeśli jesteś przesądzony o suchym jedzeniu, spróbuj przygotować smakołyk dla ryb własnymi rękami. Weź mikser lub maszynę do mięsa, ułóż kawałki kurczaka lub wołowe serce, kilka obranych gotowanych krewetek, małą otręby, suszone mango i białą rybę. Przygotuj całą tę firmę i zapakuj powstały koktajl za pomocą saszetek, a następnie zamroź. Korzystając z domowych koktajli, należy pamiętać, że zepsuwają one wodę, i dlatego będziesz musiał częściej zmieniać wodę w akwarium.

Wiedz, że im więcej jakości i różnorodności paszy, tym zdrowsze są Twoje zwierzęta. Alternatywne żywe, suche i mrożone jedzenie, aby Twoje ryby były zdrowe i mobilne. A zdrowi rodzice z reguły mają zdrowe potomstwo.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top