Jak wybrać odpowiednie pałeczki aromatyczne (kadzidło)

Na Wschodzie wierzą, że przyjemny zapach przyciąga nie tylko śmiertelne, ale niewidzialne dobre duchy, więc palą różdżki, aby przyciągnąć pokój, szczęście i pokój do domu. Z biegiem czasu kadzidło ujawniło inne zalety, które są obecnie dostępne dla Europejczyków.Sklepy z kadzidłami oferują wiele różnych produktów: aromatyczne patyki z Nepalu, Indii, Chin i Tybetu; z bazą z kawałków bambusa, z olejkami aromatycznymi i bez nich. Jak można zrozumieć te na pierwszy rzut oka tak podobne do siebie kije?

Kije mogą być różne

Indyjskie kije w Rosji znane są bardziej niż inne. Ich zapach jest wyraźny, czasami słaba, ostra i słodka. Oprócz monoaromatycznych (z zapachem jednej rośliny) w Indiach kompozycje kwiatowe są popularne, czasem nawet dodają miodu.

W domu kije te palą się na świeżym powietrzu lub w ogromnych świątyniach, tak że ich zapach szybko znika. To zupełnie co innego - mieszkanie w mieście. Pewne kadzidło wystarczy, by "zaciągnąć się" zaledwie przez kilka minut, tak, aby ostry zapach wypełnił cały pokój.

Więc wybierając kadzidełka indyjskie, musisz być ostrożny, teraz możesz kupić całkiem różne rodzaje w Rosji. Są również indyjskie, ale o najlżejszym ziołowym aromacie, bez dodatku olejków eterycznych i esencji. Takie kije według starożytnych wierzeń pomagają uzyskać oświecenie i harmonię z naturą.

Indyjskie patyki można łatwo rozpoznać po nasyconym ciemnym kolorze. Po spaleniu mają delikatny zapach pieczenia.

Chodzi o to, że w produkcji bazie węgla jest stosowany do bambusa drzazga, więc po spaleniu potrzebę wietrzyć pomieszczenie aby zapach spalenizny nie było, a smak był. Paluszki indyjskie są produkowane masowo w warunkach fabrycznych, więc ich cena w porównaniu do innych jest stosunkowo niska.Chińskie patyki są równie eleganckie jak kraj, który je wyhodował. Ich subtelny kwiatowy zapach przyczynia się do przejrzystości i koncentracji umysłu. Nie możesz obawiać się używania tych patyków w domu. W chińskim kadzidełku nie ma wiórów drzewnych. Są to bardzo cienkie i gęste patyki, zabarwione na jasne kolory (zielony, różowy, fioletowy).

Jeszcze bardziej wyrafinowany smak japońskich pałeczek. Japończycy - koneserzy wszelkiej urody - wymyślili różdżki o ledwo wyczuwalnym smaku, które przynoszą spokój i są odpowiednie dla osób wrażliwych. Japońskie patyki, jak również chińskie i tybetańskie, nie mają podstaw.

Ich cechą wyróżniającą jest wykwintne opakowanie, na które Japończycy zwracają szczególną uwagę. Takie kije w małym drewnianym pudełku z tradycyjnym japońskim obrazem mogą być wspaniałym prezentem.

Kadzidełka tybetańskie stanowią ważną część tradycyjnego uzdrawiania, uważa się, że ich aromat jest bardzo użyteczny dla zdrowia. Podobnie jak w Indiach, są one dość powszechne w Rosji. Prawda jest taka, że ​​produkowane są głównie nie w samym Tybecie, ale w samych Indiach lub Nepalu, ale według oryginalnych receptur tybetańskich.

Główną cechą tych kadzideł jest to, że nie zawierają one olejków aromatycznych. To czysty zapach roślin i innych składników. Co godne uwagi, oprócz głównego składnika aromatycznego tybetańskie paluszki mogą zawierać do 40 ziół.

Pałki tybetańskie nie mają żadnej podstawy i nie są tak gęste, jak chińskie i japońskie patyki, z powodu których bardzo łatwo się rozpadają i palą szybciej.

Najważniejsze to nie "perenyuhat"

Wybierz pałeczki polecam zarówno znakiem zodiaku, jak i wschodnim kalendarzem. Ale, według ekspertów, na Wschodzie takie subtelności mają niewielkie znaczenie. Uważa się, że wszystkie te klasyfikacje są zaprojektowane specjalnie dla zachodnich nabywców, w tym horoskopy, ezoteryka i popularna psychologia.

Nikt nie da ci gwarancji, że "odpowiedni" znak zodiaku jest naprawdę dobry dla ciebie i będzie miał pozytywny wpływ na twoje samopoczucie. We wszystkim trzeba polegać na nosie, najważniejsze nie jest "perenyuhat". Większość kadzideł, zwłaszcza indyjskich, ma bardzo wytrwały smak. Nie spalaj ich przez całą dobę, wystarczy jeden lub dwa drążki.

W najlepszym razie, masz tłumił węch, i wydaje się, że żadnego zapachu w pokoju, podczas gdy w rzeczywistości smak już rozłożone w całym mieszkaniu, gdyby nie jego kaplic. W najgorszym przypadku ostry aromat może wywoływać nudności i bóle głowy. We wszystkim musisz znać miarę, a wtedy nic nie przeszkodzi ci w korzystaniu z aromaterapii.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top