Jak wybrać guwernantkę, dziecko i matkę

opublikowane przez administratora

Jak wybrać guwernantkę, dziecko i matkę
Kiedy zaczynasz szukać guwernantki dla swojego dziecka, lepiej jest skupić się na wyborze tych cech, które są niezbędne do wykonania jego natychmiastowej pracy. Nie staraj się znaleźć osoby "wielofunkcyjnej", aby mógł, oprócz wychowywania dziecka, prać, czyścić, gotować i tak dalej. Nawet jeśli dana osoba zgadza się na takie warunki, prawdopodobnie nie będzie w stanie poświęcić odpowiedniej ilości czasu na szkolenie swojego dziecka. Ale guwernantka powinna to robić.







Jak wybrać guwernantę i na co zwrócić uwagę?

* Zadania guwernantki nie obejmują wiedzy o wielu ekscytujących grach dla małych dzieci, jak je karmić, a umiejętność przeprowadzania procedur higienicznych to praca niani. Wybierając kandydata na stanowisko guwernantki, edukacja i doświadczenie są najważniejsze. Najlepiej co najmniej średnie, lepsze wykształcenie pedagogiczne. Kandydaci powinni mieć doświadczenie w pracy z dziećmi w tym samym wieku co Twoje dziecko, a także umiejętność udzielania pierwszej pomocy w razie potrzeby.







* Jeśli twoje dziecko jest dzieckiem w wieku przedszkolnym. wtedy guwernantka powinna mieć doświadczenie w pracy z dziećmi w tym wieku. Ona musi mieć wiedzę i zrozumienie wszystkich cech rozwoju psychofizycznego dzieci, powinien on być w stanie grać z dzieckiem w gry edukacyjne, rozwiązywać łamigłówki, aby wykonywać myślenie, logika, pamięci, a na rozwój umiejętności motorycznych, wziąć testów. Jednak w takim przypadku takie czynności dziecka nie muszą się męczyć, wszystko jest dobrze z umiarem. Główną metodą edukacji przedszkolaków jest granie, a Twoja przyszła guwernantka powinna być biegła w umiejętności nakłaniania dziecka do procesu uczenia się i zabawy.

* W pracy z dziećmi uczniowie mają nieco inne zadania. Będzie musiała porozumieć się z nauczycielami, zabrać dziecko do szkoły i monitorować jego postępy, poprowadzić go do sekcji sportowych, szkoły muzycznej, odrabiać z nim pracę domową. Jeśli rodzice nie mają dziecka na weekend, zadaniem guwernantki jest zapewnienie dziecku interesującego urlopu.

* Jeśli nie jest to ważne, że dziecko ma najlepsze przygotowanie do przyszłego udanego życia, to lepiej wybrać guwernantkę, która będzie w stanie oprócz ogólnych, aby zapewnić mu i dalszej edukacji: odnosi się do szkolenia w muzyce, malarstwie, języka obcego, śpiew, dobre maniery i sposób ważne umiejętności. W przypadku podobnego zadania lepiej zatrudnić specjalistę o wąskim profilu, który również będzie dobrym nauczycielem, który rozumie psychologię dziecka.

Oczywiście nie jest łatwo znaleźć osobę, która spełni wszystkie te wymagania. Najlepiej powierzyć wyszukiwanie wyspecjalizowanym agencjom, w których każdy kandydat z wyprzedzeniem przeprowadza wiele kontroli i testów.

Podobne wpisy:







Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top