Jak wybrać filmy - sklep internetowy - produkty dla sportu, turystyki i rekreacji

Dostarczamy Twoje zamówienie do dowolnego miejsca w Rosji. Płatność gotówką po otrzymaniu.

Sport - jeden z najważniejszych elementów współczesnego życia. Prawie wszyscy lubią wszelkiego rodzaju sporty, czy to futbol, ​​który przyszedł do nas od czasów starożytnych, czy nowoczesną innowację - ekstremalne deskorolki, snowboardy czy filmy wideo. Praktycznie w każdym mieście istnieją "wspólnoty" łyżwiarzy, którzy zbierają się razem, demonstrując swoje umiejętności i opanowanie swoich czterech, a być może także pięciu przyjaciół. Patrząc na to, jak następna nastolatka ściąga na wysokie balustrady lub skacze nad krawężnikiem, czasami chcesz się uczyć i zdobyć taki pojazd. Ale od razu pojawia się wiele pytań i niuansów - które model wybrać, którą firmę zaufać, na jakich rolkach nauczyć się jeździć? O tym właśnie będziemy rozmawiać w tym artykule.Informacje ogólne


Jak wybrać filmy - sklep internetowy - produkty dla sportu, turystyki i rekreacji
Zacznijmy od analizowania struktury. Wrotki składają się z kilku detali, które omówimy bardziej szczegółowo później. Zobaczmy teraz, jakie są te szczegóły. Wrotka składa się z buta, kół (bez nich), ramy, na której, z grubsza mówiąc, przechowywane są nasze koła, mankiety i wszelkiego rodzaju klipsy lub koronki. Jest to jeden z najważniejszych elementów, na które powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie nowych filmów.
Głównym punktem, który powinien zwrócić uwagę na początkujących łyżwiarzy, jest rodzaj rolek. W końcu różni producenci wypuszczają coraz więcej modeli linii produktów, wprowadzając innowacje w świecie sportu. Ostatnio pojawiły się rolki specjalnie zaprojektowane do szybkiej jazdy, do wykonywania ekstremalnych trików, jazdy na szynach. Wybierz te filmy spośród pozostałych, jest to dość proste. Ale takie modele nie są odpowiednie dla początkujących. Aby zawęzić wybrany krąg, podajemy główne cechy filmów, które z pewnością nie są warte kupowania nowych osób.
Jest wiele rolek, ale niektóre z nich różnią się mniejszym rozmiarem kół. Takie modele są zaprojektowane specjalnie do agresywnej jazdy na łyżwach, to znaczy wykonywania różnych sztuczek, zwłaszcza jazdy na perylii. Kupując takie wrotki, nigdy nie nauczysz się jeździć, a ponadto psujesz swoje podejście do tego sportu.
Nie patrz także na rolki z pięcioma kołami i niskim bagażnikiem - to jest dla szybkiej jazdy. Takie wrotki nie mają dobrej obsługi i będą dość niewygodne do treningu. Innym ciekawym odkryciem dla początkujących będzie obecność lub brak hamulca. I myślałeś, że trzeba było zahamować? Zwróć na to uwagę, ponieważ bardzo potrzebujesz hamulca, uwierz mi najpierw w zbyt wysokie prędkości.

Buty na rolkach


Jak wybrać filmy - sklep internetowy - produkty dla sportu, turystyki i rekreacji
Rozpocznijmy naszą znajomość i instrukcje dotyczące wyboru, być może, od buta z rolki. Wykonuje jedną z najważniejszych funkcji - wsparcie stopy, czyli poziom komfortu i równowagi bezpośrednio zależy od niego. Jeśli but zostanie wybrany nieprawidłowo, rozmiar nie będzie pasował, jazda na łyżwach nie przyniesie Ci niczego dobrego ani satysfakcji. Istnieje kilka rodzajów butów wrotek - twardych, miękkich i kombinowanych. Każdy projekt ma swoje plusy i minusy, od których zależy nasz ostateczny wybór.
Twarde buty do niedawna były najczęstsze wśród rolek. Po pierwsze zapewnia doskonałą ochronę przed uderzeniami i utrwaleniem stopy. Ten but jest wykonany z trwałego plastiku, w który wkładany jest miękki palec. Ten model zapewnia dobrą wentylację nóg. Wybór takich wrotek jest wystarczająco duży, więc zawsze możesz wybrać model dla siebie. Istnieją jednak również wady twardych butów - trudności w czyszczeniu rolek, w zależności od modelu, mogą powodować niewystarczające utrwalenie, które prowadzi do utraty równowagi.Jak wybrać filmy - sklep internetowy - produkty dla sportu, turystyki i rekreacji
Od niedawna wrotki z miękkimi butami stały się modne i stopniowo przejmują rynki. Pozwalają na lepsze

naprawić stawy stopy i pozwolić ci wykonywać bardziej złożone sztuczki. Miękkie buty dzięki swojej elastyczności pozwalają czuć się bardziej komfortowo w rolkach, jak w konwencjonalnych tenisówkach. Jednak dla początkujących te łyżwy mogą być trudniejsze do opanowania. Wybierzcie, zwłaszcza, że ​​wybór takich filmów jest naprawdę świetny.
Połączone projekty miękkiego rozruchu z plastikowymi wzmocnieniami są tworzone jako wariant "złotego środka". Rzeczywiście, ten but doskonale radzi sobie zarówno z funkcjami ochronnymi, jak i odpornymi na wstrząsy oraz z dobrym mocowaniem stopy.

Koła i rama

Jak wybrać filmy - sklep internetowy - produkty dla sportu, turystyki i rekreacji
Jakość samych rolek, a co za tym idzie komfort jazdy w dużej mierze zależy od kół. Różnią się nie tylko wielkością, ale również materiałem, gęstością i jakością łożysk.
W tanich wrotkach nieznanych producentów nigdy nie znajdziesz dobrych łożysk. W przypadku rolek znanych marek sytuacja jest odwrotna - nie ryzykują sprawdzonej nazwy ze względu na wątpliwą gospodarkę. Ale dla początkujących, którzy wybierają wrotki, aby pójść głębiej, gdzie i jakie łożyska nie są tego warte - główną zasadą nie jest gonić taniość. Jeśli również zakochasz się w taniej sztuczce z plastikowymi kołami - nie możesz nawet spróbować jeździć! Poruszanie się po tych rolkach przypomina raczej chodzenie niż jazda. A ich dźwięk będzie bardziej przypominał orkiestrę bezgłowych głuchoniemych muzyków grających na rondlach. Wyobraź sobie trzask plastiku na nierównym asfalcie.
Jak wybrać filmy - sklep internetowy - produkty dla sportu, turystyki i rekreacji
Większość kół do nowoczesnych wrotek wykonana jest z poliuretanu, który zapewnia dobrą przyczepność z asfaltu i cichy ruch. Głównym kryterium jest średnica i gęstość koła. Zwykle wartości te są wskazane na kole w postaci 72A-78. Pierwszy indeks, oznaczony literą A, wskazuje gęstość koła. Druga cyfra oznacza średnicę koła. Na pierwszy rzut oka jest to dość mylące i niezrozumiałe. Rozważmy podstawowe zasady wyboru kół zgodnie z tymi liczbami.
Gęstość wpływa na takie czynniki, jak przyczepność, prędkość jazdy, komfort. Na przykład dla osób o dużej wadze warto wybrać koła o zwiększonej sztywności (gęstości). W przeciwnym razie będziesz musiał często zmieniać prawie nowe koła. Produkty są bardziej miękkie, zapewniają maksymalny komfort podczas jazdy na nierównych powierzchniach i pozwalają na uzyskanie maksymalnej prędkości, jednak są one szybciej kasowane.
Im mniejsza średnica koła, tym bardziej sztywna i agresywna jazda jest propagowana przez koła. Dzięki małym kółkom łatwiej jest wykonywać skomplikowane triki, na przykład jeżdżąc po perile.

Jak wybrać filmy - sklep internetowy - produkty dla sportu, turystyki i rekreacji

Najczęściej są to koła o oznaczeniu 76-82 mm, są one najbardziej uniwersalne. Dla początkujących MirSovetov zaleca wybór wersji o sztywności 78A-80A i średnicy 76-80 mm.
Ramy, na których faktycznie zamocowane są koła, również są różne. Są plastikowe i metalowe. Dla początkujących w tych dyscyplinach oba są odpowiednie, ale dla bardziej entuzjastycznych łyżwiarzy istnieją pewne niuanse z wyboru. Metalowe ramy wykonane z lekkiego aluminium lub stopów mają większą siłę poruszania, tzn. Rolki z taką ramą są łatwiejsze do przyspieszania. Główną wadą takich ram jest silne wibracje, które są mniej lub bardziej wyeliminowane w modelach z plastikową ramą.

Przyjemne drobiazgi

Wybierając wrotki, należy zwrócić uwagę na takie drobiazgi jak klipsy i sznurowanie. Klips jest mechanicznym zapięciem zaprojektowanym do wzmocnienia i mocowania buta na nogawce. Główną zaletą klipsa przed sznurowaniem jest szybkość mocowania - zajmuje dość dużo czasu, aby prawidłowo zasznurować bagażnik, a klips automatycznie blokuje klamrę.

Jak wybrać filmy - sklep internetowy - produkty dla sportu, turystyki i rekreacji

Sznurowanie bardziej jakościowo poprawia rolkę na nogawce. Sznurówki, w przeciwieństwie do klipsów, bardziej równomiernie napinają but, więc tworzy wrażenie, że ubrałeś nie rolkę, ale prosty tenisówka. Rolki ze sznurowaniem nadają się bardziej do wykonywania sztuczek i manewrów, ponieważ wsparcie boczne jest znacznie większe niż w wersji z klipsami.
Szczególną uwagę podczas badania mocowania mocowania walca należy zwrócić na pasek pięty. Zabezpiecza piętę, aby odpowiednio rozprowadzić środek ciężkości ciała.
Dobra wentylacja jest również bardzo potrzebna w stopach walca. Najlepszą "wentylację" buta zapewnia tkanina siatkowa, a nie obecność otworów w plastiku, jak się powszechnie uważa.

To jest najważniejsze dla początkujących, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze wrotek dla siebie. Życzymy dobrej jazdy i pięknych trików!Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top