Jak wybrać dobrą zamrażarkę do swojego domu

Zamrażarka jest niezastąpioną rzeczą w domu. Jest to rodzaj małej piwnicy w mieszkaniu. Doskonale zachowuje ryby i mięso, a także jagody, owoce, warzywa, grzyby. Większość kupujących zakupiło to urządzenie, są zarówno pozytywne recenzje, jak i negatywne. W tym artykule poprowadzimy Cię i powiemy, jak wybrać zamrażarkę do Twojego domu.Potrzeba zamrażarki

Zamrażarka jest potrzebna, aby zadowolić się warzywami, ziołami, jagodami itp. W zimie. ich krewni i przyjaciele. W końcu, jak dobrze, latem, zbierając żniwa z ogrodu lub z daczy, wsadzili je do zamrażarki, a zimą otrzymują produkt i cieszą się nim, czyż nie jest to dobre? Lub jeśli twoja lodówka ma mały przedział zamrażarki? Dlatego warto kupić zamrażarkę.

Rodzaje zamrażarek

Zamrażarki są podzielone na dwa typy, pionowe i poziome (zamrażające skrzynie).

Mrożące skrzynie - ekonomiczny model pod względem przestrzeni. Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca w domu lub mieszkaniu, można je łatwo zainstalować na korytarzu lub w magazynie. W rzeczywistości tego typu zamrażarki bardziej przypominają skrzynię. Wewnątrz są kratowane pudełka, które można łatwo wyjąć. Wewnętrzna objętość takiej skrzyni jest większa niż w pionowej zamrażarce. Możesz go używać jako szafki nocnej, jeśli nie używasz jej często. Dużym plusem jest to, że można włożyć mięso, nie krojąc na małe kawałki, na przykład kawałki mięsa na 20-30 kg.

Pionowe zamrażarki - wyglądają jak zwykła lodówka i mogą być w wysokości od 50 cm do 2 metrów. Przestrzeń wewnętrzna jest z reguły podzielona na sekcje za pomocą plastikowych pudełek. Jest to bardzo wygodne w działaniu, na przykład w jednym pudełku jagody, w innych owocach, w trzecim grzybie, w czwartym mięsie, itp. Zostały umieszczone. Jeśli paczka z zawartością jest zepsuta, nie musisz zbierać jej całej kamery. Kiedy w jednym z tych pudełek jest przechowywany, na przykład, ryba, aw następnej skrzyni pietruszki, pietruszka nie będzie pachnieć jak ryba (jak w zamrażającym laru). zapachy z pudełek praktycznie nie są rozprowadzane.

Jak wybrać dobrą zamrażarkę do swojego domu
Jak wybrać dobrą zamrażarkę do swojego domu

Specyfikacje techniczne

Cena zamrażarki zależy od wielu czynników. Omówmy je bardziej szczegółowo.

Tom. Objętość waha się od 100 do 500 litrów. Jeśli masz czteroosobową rodzinę, dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci, to dobrze jest kupić zamrażarkę na 200-250 litrów. Jeśli jesteś wegetarianinem i pozwalasz sobie na miejsce, potrzebujesz kamer o dużej objętości. Istnieje również parametr jako prędkość zamrażania, może to być od 5 do 25 kg na dzień. Zasada jest taka sama, jeśli planujesz duże przymrozki, wybierz potężne modele. Dla tej samej rodziny 4 osób wystarczy mieć pojemność 5-10 kilogramów dziennie.

Klasa zamrażania. Im wyższa klasa zamrażania, tym niższa maksymalna temperatura w komorze. Oznaczając tę ​​wartość, tak zwane "gwiazdki", (zwykle narysowane u góry, gdzie panel sterowania). Każda gwiazdka dodaje -6 С о. Jeśli kamera ma 4 gwiazdki, wówczas maksymalna niska temperatura wynosi -24.Zużycie energii. Tutaj dobrze znany i znany wszystkim A, B, C, D. A to minimalne zużycie energii elektrycznej, D to maksymalne zużycie. Istnieje również klasa A +, która zużywa nawet mniej niż A. Przy wyborze zamrażarki lepiej kupować w klasie A lub A +, to pozwoli zaoszczędzić pieniądze na cały okres użytkowania.

Dodatkowe funkcje

Przed wyborem zamrażarki należy rozważyć jej dodatkowe funkcje.

Autozapis chłodu. Jeśli nagle wyłączysz elektryczność, ta funkcja utrzyma ustawioną temperaturę w zamrażarce (zwykle jest to gdzieś - 9 ° C) do dwóch dni. Bardzo wygodna funkcja, jeśli często zabierasz elektryczność.

Szybkie zamrażanie. Ta funkcja jest dostępna w prawie wszystkich zamrażarkach. Na przykład, kupiłeś 5 kilogramów wiśni i umieścisz aparat, temperatura w komorze wzrośnie, to nie jest dobre dla reszty produktów znajdujących się w aparacie. Tak więc, na kilka godzin przed wstawieniem czereśni, włącz "szybkie zamrażanie", aby temperatura w aparacie spadła do maksymalnego minimum i dostosowała temperaturę po umieszczeniu wiśni.

Zarządzanie. Wszystkie zamrażarki są podzielone na mechaniczną i dotykową kontrolę. Mechaniczny typ sterowania jest znacznie bardziej niezawodny niż dotyk.

Klasa klimatyczna. W Rosji zwykle zamawia się zamrażarki klasy N i SN, przy czym producenci tych klas gwarantują doskonałą wydajność bez awarii i awarii, do + 32. Jeśli mieszkasz w gorących obszarach, istnieją klasy takie jak ST (+38 C o) i T (+43 С о).

Rozmrażanie. Istnieją 2 rodzaje komór do zamrażania, należy rozmrażać, a inne nie. Pierwszy widok, jak zwykle, wyłącza zamrażarkę (jak lód rośnie) i czeka, aż cały lód zawróci, a następnie umyje, osuszy i ponownie się obróci. Nowe zamrażarki są zalecane do rozmrażania 2 razy w roku, ale jeśli nie często otwierasz aparat, to możesz i raz w roku.

Inny gatunek nazywa się "Brak szronu". Nie trzeba go rozmrażać, ponieważ nie ma w nim mrozu, z wyjątkiem wyłączenia go w celu umycia. Jedyną wadą tego systemu jest hermetyczne pakowanie produktów, system NoFrost odwadnia produkty. Istnieją również funkcje zamrażarki: blokada przed dziećmi, ochrona przed skokami napięcia, powłoka o składzie przeciwbakteryjnym, sygnał z otwartymi drzwiami. W związku z tym im więcej funkcji, tym droższy aparat. I na koniec, lub gdy nie zapomnisz, że nie możesz całkowicie zapchać aparatu, to zakłóci to cyrkulację powietrza, co może doprowadzić do pęknięcia, mamy nadzieję, że nie masz żadnych pytań o to, jak wybrać zamrażarkę do swojego domu.

Powiązane posty

 • Jak wybrać dobrą zamrażarkę do swojego domu
  Wybierz właściwą pralkę
 • Jak wybrać dobrą zamrażarkę do swojego domu
  Wybór zmywarki
 • Jak wybrać dobrą zamrażarkę do swojego domu
  Jaką markę lodówki kupić
 • Jak wybrać dobrą zamrażarkę do swojego domu
  Jak prawidłowo wybrać lodówkę?
 • Jak wybrać dobrą zamrażarkę do swojego domu
  Pralka i proces jej poprawnego połączenia
 • Jak wybrać dobrą zamrażarkę do swojego domu
  Wymiary zmywarek kuchennych - jak wybrać


Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top