Jak wybrać badminton badmintona, wskazówki na temat strony!

Jak wybrać badminton badmintona, wskazówki na temat strony!
Jak wybrać lotkę do badmintona?

W badmintonie miliony ludzi lubią grać. Badaginton volancik - jest to jeden ze starożytnych urządzeń sportowych. Na ścianach świątyń Inków i miast Azteków znaleziono wizerunki ludzi grających w piłkę piórami. Również lotka to bardzo szybki pocisk sportowy, którego prędkość może osiągnąć 365 km / h. Dlatego musisz wybrać wysokiej jakości wolant do gry w badmintona. Dowiesz się o tym dalej.







Jak wybrać lotkę do badmintona?

Niezbędny jest bardzo dokładny pomiar charakterystyki jeźdźca, ponieważ jest to bardzo wrażliwa skorupa, a zmiana masy tylko o 0,1 grama może zwiększyć zasięg lotu o pół metra.

Istnieją dwa rodzaje volans: pióro i plastik.

Jak wybrać badminton badmintona, wskazówki na temat strony!

1. Badminton badmintonowy puchowy

Pióra są bardzo wrażliwe, mają bardziej stromy spadek i szybszą prędkość lotu. Musisz mieć rozwinięte i mocne pędzle do gry w rzucanie piórkami. Dlatego są one zaprojektowane przede wszystkim dla wysokiej klasy graczy i profesjonalistów. W zawodach sportowych wykorzystywane są wyłącznie pióra.

Takie oszustów są krótkotrwałe. Specjaliści mogą zniszczyć dwie lub trzy paczki podczas jednej gry. Aby zmienić prędkość pocisku, gracze składają karty lub wykręcają pióra. Dlatego gra z piórami jest kosztowna w gotówce.

Zważyć wahadłowiec piórkowy około 5 gramów. Pióra są używane przez gęsi, która powinna wynosić dokładnie 16 sztuk. Z korka wysokiej jakości powinna być głowica wahadłowca, która jest pokryta cienką skórą naturalną. Na obwodzie głowy są przyklejone pióra i przewiązane nitkami, które również są klejone.

Pióra mogą mieć różne kształty. Trajektoria zjazdu jest bardziej stroma i leci szybciej niż falbany z ostrymi końcami. Zjazd jest łagodniejszy, a lot jest bardziej oddalony w lotkach z zaokrąglonymi piórami. To prawda, że ​​gracz ma wiele szans na wysłanie promu na obrzeża, gdy ma zaokrąglone pióra.







Prędkość promu jest wskazywana przez liczby w pobliżu pokrywy tuby. Duży producent muszli do badmintona - firma Yonex - używa liczb od 1 do 5. Im wyższa liczba, tym wyższa prędkość lotu.

Nie zdziw się, jeśli pakiet zobaczy numery od 75 do 79. Tak więc prędkość jest wskazana przez innych głównych producentów. Liczby te pokazują wagę jeźdźca na twarzach angielskich. Im bardziej lotka waży, tym szybciej leci.

Na opakowaniu, czasami waga jest oznaczona liczbami od 4,74 do 5,05 gramów. Warunki temperaturowe użytkowania często wskazują rury z bardzo wysokiej jakości piór. I to należy wziąć pod uwagę, ponieważ długopis jest naturalnym materiałem, który zachowuje się inaczej przy różnej wilgotności i temperaturze.

Jakość pocisku firmy Yonex dodatkowo wskazuje nazwę serii. Tak więc, indeksy od 10 do 50 są w nazwie serii Aerosensa. Im wyższy indeks, tym lepiej volancher jest przed tobą.

Na rynku czasami istnieje badminton badminton, którego indeks w serii zaczyna się od zera, na przykład Aerosensa 05. Głowa tej serii składa się z połączonego lub sztucznego korka. Kaczka Duck idzie do upierzenia, a nie gęsiego pierza. Takie lotki są dość dobrej jakości, ale są znacznie tańsze i dlatego mogą być używane do gier amatorskich.

Jak wybrać badminton badmintona, wskazówki na temat strony!

2. Plastikowy badminton badminton

Pasują bardziej dla fanów. Mają mniejszą prędkość, tor lotu jest bardziej przewidywalny, znaczące wysiłki pędzlem nie wymagają przetwarzania takiej lotki. Nie zapominaj, że u początkujących graczy uraz nadgarstka jest bardzo częstym urazem.

Plastikowe wieszaki są droższe niż pióra, ale mają dłuższą żywotność, więc jest to tańsze. Najważniejsze jest, aby nie deformować spódnicy wahadłowca - podczas gry nie marsz go w dłoni.

Kolor taśmy wokół głowy wskazuje prędkość plastikowych falbanek. Kolor czerwony - szybszy, niebieski - średni transfer, zielony - wolny. Wieko opakowania musi być tego samego koloru. Yonex produkuje również plastikowe sztangi z jasnozielonym paskiem - są one bardzo wolne. Są one jednak idealne dla początkujących na pierwszych zajęciach, gdy stosuje się tylko technikę uderzenia.

Żółte i białe kolory mogą mieć falbanki. Przy słabym oświetleniu wygodniej jest grać z żółtą lotką.

Jak wybrać badminton badmintona, wskazówki na temat strony!

Przydatne wskazówki:

  1. Rakiety i falbanki nie przechowują się razem, ponieważ mają różne wymagania dotyczące reżimu przechowywania.
  2. Główni producenci lotek: YONEX, TRONEX, ASHAWAY, FUKUDA, VICTOR, BABOLAT.
  3. Firma Yonex produkuje najlepsze na świecie plastikowe badmintony badmintona.
  4. Aby zapewnić, że falbany z piór nie tracą elastyczności i nie wysychają, powinny być przechowywane w wysokiej wilgotności i temperaturze około 12 stopni. Jest to również powód, dla którego nie można przechowywać zbyt długo falbanek z piórkiem. Dlatego nie przechowuj ich zbyt długo.






Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top