Jak uzyskać pożyczkę na budowę młodego domu rodzinnego - warunki i banki

O tym, że wygodnie i zdrowo żyć w swoim domu, nikt się nie spiera. Ale tutaj jest miejsce, gdzie można zdobyć pieniądze na zakup lub budowę, szczególnie, jeśli dopiero niedawno stałeś się rodziną i nie udało Ci się jeszcze zdobyć kapitału? Odłóż nabycie własnego mieszkania na lata, a nawet dziesięciolecia? Ale chcę teraz żyć wygodnie i wychowywać dzieci lepiej w "rodzinnym gnieździe" ...Teraz wiele banków i organizacji państwowych oferuje kredyty na budowę domu na różne warunki dla młodych rodzin, które chcą nabyć mieszkania. Jednak większość programów ma na celu zakup mieszkania lub domu, ponieważ budowa nie jest szybkim i ryzykownym procesem, a w przypadku zakupu gotowego domu służy również jako zabezpieczenie. Kolejka na dotacje ze źródeł federalnych lub regionalnych trwać latami, albo staje się konieczne, aby zbudować dom w prowincji, podczas gdy pożądane byłoby bliżej do miasta.

I wciąż są opcje. Jednym z nich jest docelowy kredyt na budowę domu w banku przeznaczonym dla młodej rodziny. Jeśli można go uzyskać, to dom, który możesz zbudować, gdzie chcesz, i nikt nie będzie się zastanawiał, czy masz już "dodatkowe" metry kwadratowe na rodzinę.

Jak uzyskać pożyczkę na budowę młodego domu rodzinnego - warunki i banki

Jaka rodzina jest "młoda"?

Na początek należy określić, czy twoja rodzina jest w definicji "młody". Kryteria w różnych programach i od różnych banków są podobne, chociaż mogą mieć cechy.

  • Zgodnie z ustawodawstwem, uważa się za młodą rodzinę, w której jeden z małżonków w chwili zamówienia jest poniżej 30 roku życia (w niektórych bankach, takich jak Sbierbank, górna granica wieku popychane do 35 lat).
  • Większość programów kredytowych wymaga udziału obojga małżonków jako współkredytobiorców.

Co jest wymagane?

Aby uzyskać pożyczkę na budowę, musisz potwierdzić poziom dochodów, tj. Twoja oficjalna pensja powinna być wystarczająco wysoka. Wiele banków wymaga poręczenia, w ramach którego mogą działać rodzice jednego z małżonków lub pracodawców.Jeżeli pożyczka zostanie zaciągnięta bezpośrednio na budowę domu, bank będzie wymagał projektu i kosztorysów zatwierdzonych przez właściwą organizację. Z reguły bank udziela kredytu na działkę, a przyszli kredytobiorcy muszą być jego właścicielami. Musisz również mieć część kwoty potrzebnej do budowy, najczęściej jest to co najmniej 25%, które bank będzie wymagał jako zaliczki.

Ogólnie lista dokumentów jest standardowa:

  • wniosek o pożyczkę,
  • paszport,
  • zaświadczenie o małżeństwie,
  • certyfikaty współpożyczących świadectw dochodów,
  • dokumenty, dotyczące prawa własności gruntów lub innych nieruchomości,
  • akt urodzenia dziecka,
  • jeżeli rodzice współmałżonków są zaangażowani jako współkredytorzy, wymagane jest również oświadczenie, świadectwa dochodów i dokumenty potwierdzające pokrewieństwo.

Jak uzyskać pożyczkę na budowę młodego domu rodzinnego - warunki i banki

Warunki pożyczki

Najszerszą ofertę kredytów hipotecznych oferuje Sberbank. Młoda rodzina może na preferencyjnych warunkach przyjąć jedną ze standardowych pożyczek: "Hipoteka", "Hipoteka +" lub "Pożyczka na nieruchomości". Preferencje są takie, że gdy współfinansujący może zostać poproszony o rozmowę z rodzicami, wówczas kwota, którą można uzyskać, znacznie wzrasta.

Młodej rodzinie można przyznać okres karencji do 5 lat na spłatę kwoty pożyczki, ale odsetki będą musiały być wypłacane przez cały czas. Również wydana kwota jest nieco wyższa niż w większości banków - 80%, a rodziny, którym udało się już zdobyć dziecko, mogą spodziewać się 85%.

Kolejny bank, który przydziela młode rodziny, to VTB24. Przy obliczaniu łącznego dochodu można uwzględnić nie tylko pensje młodych małżonków, ale także ich krewnych we wniosku złożonym przez nich. Podobnie jak w przypadku Sbierbanku, możliwe jest spłacenie pożyczki przedwcześnie bez kary i okresu karencji wynoszącego 3-5 lat na wypłatę kapitału.

Emisja pieniądza odbywa się w formie 5 transz, stopa kredytu zmienia się w zależności od etapu budowy

Warunki przyznawania kredytów młodym rodzinom mogą się różnić nie tylko w każdym banku, ale także w oddziałach tego samego banku w różnych miastach. Najlepszym wyjściem jest przygotowanie certyfikowanego projektu budowlanego i oszacowanie, załatwienie wszystkich problemów z dokumentami dotyczącymi gruntów i dopiero wtedy skontaktować się z największymi.

Jak uzyskać pożyczkę na budowę młodego domu rodzinnego - warunki i banki

Po co być gotowym?

Warunki kredytu na budowę domu mają pewne cechy. Pieniądze najczęściej są wypłacane na raty, zgodnie z umową pożyczki, oddzielnie dla każdego etapu. Przed wydaniem kolejnej transzy pracownik banku wejdzie na stronę, aby ocenić postęp prac i kwotę środków wydatkowanych celowo.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top