Jak uratować mieszkanie przed zarazkami i szkodnikami

Pozyskując przytulne mieszkanie na rynku wtórnym, nowi właściciele muszą być szczególnie uważni. I nie chodzi o wybór profesjonalnego pośrednika i transparentność transakcji. Aby wraz z kluczami do zakupionej nieruchomości nie stać się właścicielem wszystkich jej drobnoustrojów, konieczne jest przede wszystkim oczyszczenie mieszkania.Sprzątanie sanitarne przytulnych apartamentów oferowane jest zarówno przez państwowe stacje sanitarno-epidemiologiczne, jak i przez certyfikowane firmy handlowe. Wybór jest dla klienta, ponieważ lista przeprowadzonych operacji dezynfekcji jest zasadniczo taka sama. Różnica polega na koszcie.
Cena za usługi specjalistów od sprzątania sanitarnego komfortowych apartamentów zależy od wielkości pomieszczenia i liczby pokoi w mieszkaniu.

Co obejmuje proces czyszczenia sanitarnego przytulnego apartamentu? Jak bezpieczne jest dla przyszłych najemców? I czy specjaliści udzielają gwarancji na swoją pracę? Próbowaliśmy zrozumieć te problemy.

Pozbądź się gryzoni
W zależności od źródła problemu wybrana jest jedna lub druga metoda czyszczenia mieszkania. Jeśli gryzonie się martwią, musisz zamówić kontrolę szkodników. Ten rodzaj sanitacji czyści przytulne mieszkanie - niszczenie owadów, które odbywa się za pomocą środków chemicznych, biologicznych i specjalnego sprzętu. Specjaliści stosują metody zwalczania pasożytów szkodników, zapobiegając ich dalszemu rozmnażaniu i rozwojowi. Dezynsekcja jest konieczna, jeżeli karaluchy, mrówki, pchły, owady, muchy, osy i roztocza czują się swobodnie w mieszkaniu.

Odzyskiwanie z nieprzyjemnego zapachu
Często w starych zasobach mieszkaniowych występuje uporczywy nieprzyjemny zapach. Aby się go pozbyć, mieszkańcy muszą zdezynfekować przytulne mieszkanie, zamawiając specjalistów, aby wykonali dezodoryzację. Ta metoda jest przeprowadzana przy użyciu specjalnego profesjonalnego przygotowania. Jego cechą szczególną jest rozkład produktów gnicia i związków siarkowodoru. Aby sukces nie był tymczasowy, konieczne jest zidentyfikowanie i usunięcie źródła nieprzyjemnego zapachu. Jeśli nie jest to możliwe, stosuje się technikę, taką jak instalacja leku dezodoryzującego jak najbliżej źródła.Pożegnaj się z bakteriami na zawsze
Lecz dezynfekcja pomoże poradzić sobie z niewidocznym mikroskopem oka, ale z tego nie mniej groźnego patogennego drobnoustroju. Jego głównym zadaniem jest dezynfekcja artykułów gospodarstwa domowego. Aby skutecznie zwalczać drobnoustroje, należy obecnie stosować środki biologiczne, fizyczne i chemiczne. Pomagają radzić sobie z drobnoustrojami, grzybami i wirusami. W zależności od stopnia złożoności ten typ sanitarnego czyszczenia przytulnego mieszkania dzieli się na zapobiegawczy, aktualny i ostateczny.

Jak pokazuje praktyka, spośród wszystkich trzech sposobów na pozbycie się szkodników, drobnoustrojów i zapachów, najbardziej popularna jest usługa dezynfekcji. Mieszkańcy budynków mieszkalnych i rezydencji rozumieją, że choroby łatwiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego też, przy pierwszym podejrzeniu, zorganizowano ogólne czyszczenie z uprzedzeniem chemicznym.

Istnieją trzy główne metody dezynfekcji. fizyko-chemiczne, biologiczne i chemiczne. W pierwszej postaci sanitarnej czyszczenia komfortowych apartamentów mikrobów zniszczonych przez pary, gotowania, sterylizacji gorącym powietrzem, kalcynacji, pieczenie, promieni UV oraz ultradźwięków.

W drugim drobnoustroje giną przy użyciu filtrów biologicznych, komór biotermicznych i kompostowania. W sposobie chemicznej stosuje środki dezynfekujące zawierające chlor, brom, jod i jego związków, fenole, krezole i guanidyny, aldehydy, alkohole, tlenki i kwasy i zasady.

Pomimo zewnętrznej złożoności i niebezpieczeństwa sanitarnego czyszczenia przytulnego mieszkania, wszystkie metody dezynfekcji mieszkania nie mają ostrego zapachu i są bezpieczne dla zdrowia ludzkiego i zwierząt domowych. Zostało to potwierdzone przez odpowiednie certyfikaty potwierdzające, że fundusze prawidłowo sprawdzane i ich zastosowanie zatwierdzone przez państwa sanitarnych i nadzoru epidemiologicznego.

Przed dezynfekcją pomieszczeń przygotowanie na dużą skalę nie jest wymagane. W zamkniętych pomieszczeniach wystarczy czyścić żywność, naczynia, pościel, ręczniki i produkty higieny osobistej. I po około godzinie, i to tyle zajmuje standardowa procedura dezynfekcji, dobrze jest przewietrzyć pomieszczenie.
W większości przypadków specjaliści udzielają gwarancji na swoją pracę w zakresie czyszczenia sanitarnego przytulnego mieszkania w ciągu jednego roku. W tym czasie, jeśli istnieje możliwy problem wtórny, są one bezpłatne lub po bardzo niskich kosztach, należy przeprowadzić nową dezynfekcję, aby ostatecznie wyeliminować problem.

Czy wykonałeś dezynfekcję mieszkania? A co myślisz o tej metodzie pozbycia się niebezpiecznej okolicy?Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top