Jak szyć sufit

Dla wielu bardziej zwyczajowo jest widzieć bocznicę na ścianach domu, loggi lub balkonów. Ale ostatnio, coraz częściej ten materiał służy do ozdabiania sufitów w mieszkaniach i domach prywatnych. W tym artykule powiemy Ci, jak uszyć sufit bocznicą własnymi rękami. Najpierw jednak należy zapoznać się z głównymi rodzajami tego materiału, a także z jego zaletami i wadami.Jak szyć sufit
Siding winylowy - ciekawe rozwiązanie do wykończenia sufitów

Rodzaje bocznicy

  • Winyl. Panele tego materiału mogą mieć różne rozmiary w zależności od producenta. Wykonany jest z PVC. Siding winylowy zdobył serca wielu konsumentów, ponieważ może naśladować kamienia, cegły lub drewna. Olbrzymia różnorodność rozwiązań kolorystycznych i faktur pozwoli Ci wybrać dokładnie taką opcję, która doskonale dopełni wnętrze. Korzyści z takiego materiału można wymienić niski koszt, duży zasięg, przyjazny dla środowiska w procesie produkcji, okres żywotności wynosi 50 lat, swobodnie, nie podatne na odkształcenie, możliwość pracy w temperaturach od około 50 ° C +/- Jednak przy nagłych zmianach temperatury materiał może ulec odkształceniu, dlatego podczas procesu instalacji należy uwzględnić współczynnik rozszerzalności liniowej. Ten rodzaj siding idealnie nadaje się do podsufitki.
  • Siding drewniany jest stosowany znacznie rzadziej. Po tym wszystkim, jest kosztowne, a tym samym ma wiele istotnych wad: łamliwość, ekspozycję na pleśń, kruchości, potrzebę ciągłego leczenia szczególnych bakteriobójczych i środków zmniejszających palność. Jednocześnie materiał ten wygląda bardzo pięknie i skutecznie.

Jak szyć sufit

  • Istnieje również cokół, cokół cementowo-metalowy. Ale te typy są świetne do pracy na zewnątrz. Jako pokrycie sufitu nie są używane. Dlatego nie będziemy szczegółowo omawiać ich funkcji.
Jak szyć sufit
Ma raczej ładny wygląd, który wykonuje się pod okładziną z kamienia

Oczywiście, z silnym pragnieniem, można wybrać nie tylko winyle, ale także inne rodzaje bocznicy na suficie, ale w tym przypadku trzeba wykonać bardziej solidny i niezawodny ramkę, ponieważ cała konstrukcja będzie bardziej dotkliwe.

Jak wybrać bocznicę do sufitu?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na plaster i ogólne wymiary paneli. Powinny być takie same w produktach wysokiej jakości. Gwarantuje to, że nawet jeśli musisz kupić nową partię bocznicy, wszystkie panele są idealne dla tych, które już masz.

Panele sidingowe powinny być równomiernie i gęsto pomalowane po każdej stronie. Oznacza to, że każdy panel jest pomalowany na masę. Jest to gwarancja, że ​​kolor paneli przez bardzo długi czas nie wypali się, a farba nie rozpadnie się.Powiedzieliśmy już, że siding winylowy jest najbardziej odpowiedni do dekoracji sufitu. Specjalnie do tego celu opracowano podsufitki - panele sufitowe. Używają skóry każdej poziomej powierzchni. Takie panele są wykonane z tego samego materiału co tradycyjna okładzina ścienna. Mogą być wytwarzane bez perforacji, z perforacją w środku panelu lub całkowicie perforowane. Dziurkowanie na panelach umożliwia wentylację sufitu. Może to być wymagane na loggiach, balkonach lub w kuchni. Dzięki otworom w panelach pomiędzy nimi a główną powłoką powietrze będzie krążyć, dzięki czemu nadmiar wilgoci szybko odparuje.

Jak szyć sufit
Siding winylowy w różnych kolorach

Jednak w przypadku projektu sufitu można wybrać nie tylko specjalny sufit, ale także zwykłe panele ścienne. W końcu są one instalowane w tej samej technologii, a składniki dla nich będą takie same. Należy również zauważyć, że kolory i tekstury są znacznie większe w panelach ściennych.

Pomimo swojej wszechstronności, materiał ten nadaje się do wykończenia sufitu nie znajduje się w każdym pomieszczeniu. Tak więc w kuchni takie panele będą wyglądać bardzo celowo i ciekawie, ale w salonie czy sypialni stworzą efekt przestrzeni publicznej.

Kilka przydatnych wskazówek

Nigdy nie kupuj tyle paneli bocznych, ile potrzebujesz. Pamiętaj, aby wziąć kilka dodatkowych płyt z marginesem.

Jeśli planuje się, że panele boczne będą używane w pomieszczeniu o niskim suficie, lepiej jest preferować lżejsze opcje. W pokojach z wysokimi sufitami nie można w niczym ograniczać wyobraźni.

Lepiej postępować zgodnie z regułą, aby ozdobić sufit kilkoma tonami lżejszymi niż cień ścian.

Jeśli instalacja będzie korzystała z drewnianej ramy. Wszystkie listwy z drzewa należy traktować specjalnym środkiem antyseptycznym. Dzięki temu w drewnianych częściach nie zaczną się bugi, nie gniją i nie pleśnieją.

Etapy instalacji

  • Najpierw musisz oznaczyć. Jest to podstawa do prawidłowego umieszczenia ramy i, odpowiednio, wszystkich paneli bocznicy. Aby dokonać znaczników, musisz użyć poziomu wody, miary i ołówka. Ponieważ bocznica jest rodzajem wiszącej struktury, musisz określić jej wysokość. Pamiętaj o rozmiarze oświetlenia i komunikacji, które będą ukryte w strukturze. Uwaga: wysokość jest ograniczona wymiarami wsporników montażowych, dlatego może wynosić maksymalnie 20 cm.
  • Główna powierzchnia sufitu może mieć wady i być nierówna. Dlatego konieczne jest narysowanie linii absolutnie równoległej do ziemi za pomocą poziomu wody. Wykonaj tę operację razem. Zaznacz punkt odniesienia. W pobliżu z jednym końcem poziomu zawsze będzie pierwszy pomiarowy. Drugi przechodzi do miejsca, w którym zaznaczony zostanie następny punkt. Po przejściu w tych dwóch punktach poziom pokaże tę samą pozycję wody, my je połączymy. Więc okrążamy cały obwód. Wskazówka: upewnij się, że żadna woda nie dostaje się do poziomu, w przeciwnym razie możesz uzyskać odczyty z nieścisłościami.
  • Teraz przejdź do montażu ramy. Aby to zrobić, musisz zainstalować deski boczne zgodnie z oznaczeniami, które zostały wykonane przy użyciu poziomu wody. Pręty są mocowane za pomocą śrub na kołkach. Bardzo ważne jest, aby wykonać ten proces tak dokładnie, jak to możliwe, ponieważ te paski będą służyć jako podstawa dla całego projektu.
  • Po zakończeniu montażu elementów bocznych, pociągnij za nitkę między nimi. To pomoże określić położenie szyn drutu. Powinny być zainstalowane w odległości nie większej niż pół metra od siebie, mocując wsporniki montażowe.
  • Teraz możesz kontynuować instalację. Aby to zrobić, musisz ustawić pas początkowy. Jest on przymocowany na obwodzie sufitu za pomocą gwoździ lub małych śrub. Nie ma potrzeby spieszyć się z tym procesem, ponieważ to właśnie od dokładności na tym etapie zależy piękno całej struktury.
  • Nie zapomnij o okablowaniu. Właśnie teraz należy wykonać jego instalację. Ponadto, jeśli zamierzasz z nich korzystać, musisz wcześniej wykonać otwory pod wpuszczone oprawy. Doświadczeni mistrzowie radzą zrobić to z dobrze rozgrzanym nożem.
  • Od tego momentu rozpoczyna się proces instalowania wszystkich paneli na suficie. Aby to zrobić, jest dość proste i proste. Jednak nigdy nie mocuj panelu szczelnie do szyn skrzyni - zawsze pamiętaj o możliwości rozszerzania się temperatury materiału! Jednakże szczeliny temperaturowej nie można pozostawić w tych pomieszczeniach, w których utrzymuje się stałą temperaturę. Poprzez wstępne obliczenia powierzchni można określić, czy chcesz przyciąć ostatni panel, czy nie. Jeśli jest zbyt szeroki, należy go dokładnie zmierzyć i przyciąć wcześniej.


Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top