Jak szybko rośnie ten błąd

Pluskwa rośnie od około 1-2 miesięcy. Ten czas jest wymagany dla młodej nimfy, uwolnionej z komórki jajowej, do 5-krotnej transfuzji i zostania dojrzałym osobnikiem. W tym okresie larwa pluskwy rośnie od 0,5 mm do 5 mm długości.Czas rozwoju nimfy zależy od temperatury w pomieszczeniu. W temperaturze 26-32 ° C najpierw psuje się 6 dni po wykluciu, kolejne 4 razy - mniej więcej co 5 dni. Po ostatnim wylinczu zamienia się w dorosłego robaka, zdolnego do rozmnażania.

Jak szybko rośnie ten błąd

Poniżej znajduje się dorosły bug i jajko. Wszystkie inne owady są nimfami w różnym wieku.

W niższych temperaturach plusk wzrasta wolniej. W 20-21 ° C larwa rozwija się około 5-6 tygodni, w 13-14 ° C, do 60 dni.

Również larwy pluskiew rosną wolniej, jeśli nie są w stanie otrzymać regularnej porcji krwi w czasie. Do normalnego linienia i przejścia od następnego wieku do nimfy wymagane jest pełne nasycenie krwi. Jeśli owad nie znajdzie ofiary, może umrzeć z głodu, ale jej rozwój w tym przypadku jest opóźniony.Dorosły błąd nie rośnie. Jego energia jest wydawana na jedzenie, by tworzyć produkty seksualne, aby znaleźć partnerów do rozmnażania, aby kobiety mogły się rozwijać i składać jaja.

Z praktycznego punktu widzenia ważne jest, aby wiedzieć, jak szybko pluskwy rosną prawidłowo, aby zaplanować drugą dezynsekcję pomieszczenia. Wiadomo, że wiele jaj pluskiew poddaje się leczeniu, a kilka dni później wylęgają się z niego młode nimfy. W tym samym czasie warunki wylęgu ze wszystkich jaj będą się różnić, ponieważ zostały przełożone również w różnym czasie (niektóre - na tydzień przed zabiegiem, a od nich larwy wykluwają się prawie następnego dnia, niektóre - tuż w dniu leczenia, a od nich nimfa wyjdzie za około 5-6 dni). Zadanie polega na ponownym leczeniu po wykluciu wszystkich nimf, ale zanim przynajmniej niektóre z nich osiągną dojrzałość i będą miały czas na złożenie nowych jaj. Co do zasady, takie ponowne leczenie przeprowadza się po 2 tygodniach, jeżeli właściciele znajdują się w pomieszczeniu żywych larw (w niektórych przypadkach wystarczające może być jedno leczenie).

W innych gatunkach pluskw, larwy rosną prawie tak samo jak pluskwy. W pluskwach podłoża, larwy rosną około 25-30 dni, w perillus - około 30-35 dni. Nimfa z robactwa szkodliwego żółwia rozwija się 35-40 dni w zależności od temperatury powietrza, koronki gruszki - 20-25 dni.

Dowiedz się także:

Co musisz wiedzieć o błędach w łóżku, aby szybko i trwale się ich pozbyć?

Źródła:

  • Zenkevich LA Life of Animals, Tom 3, 1969 str. 282-292.


  • Powiązane artykuły

    Poprzedni

    Następna

    Top Top