Jak szybko i dobrze wyczyścić karczochy

Zepsute łodygi karczocha. Mocno weź karczoch w dłoni i zegnij łodyg drugą ręką, aż oderwie się od podstawy. W ten sposób sztywne włókna trzonu są usuwane z podstawy, a jeśli łodyga zostanie odcięta nożem, pozostaną w środku.Oderwij zewnętrzne liście. Alternatywnie oderwij liście, jednocześnie odciągając je, aby oderwać twarde dno od mięsistej podstawy. Kontynuuj, aż dojdziesz do rdzenia - delikatne wewnętrzne liście, które łatwo rozpoznać po ich żółtozielonym kolorze.

Odciąć karczoch. W zależności od koloru liści (im bardziej blade liście, tym bardziej delikatne są) odetnij jedną lub dwie trzecie warzyw z góry.Aby uniknąć odbarwienia, użyj noża ze stali nierdzewnej i wytrzyj go za pomocą kwaśnego roztworu lub umieść karczoch w tym roztworze. Potem możesz przygotować danie z karczocha.

Wyczyść dno. Wytnij podstawę i użyj małego ostrego noża, aby wyczyścić spód ciemnozielonej skóry w spiralę. Następnie przetrzyj roztworem cytrynowym lub kwaśnym.

Przytnij górę. Odetnij pozostałe ciemnozielone części liści (u góry). Usuń pozostałe liście, tak aby pozostał tylko dół.

Wyjmij puch. Weź łyżeczkę twardego puchu. Przetrzyj sokiem z cytryny lub zanurz w roztworze kwaśnym. Jeśli przygotowanie wymaga niewielkiej ilości wody do ugotowania lub zaparzenia karczocha, wygodniej jest wyjąć puch po tym. Nauczyłeś się więc, jak czyścić karczoch.

Staraj się przygotować z karczochów pyszne i zdrowe potrawyPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top