Jak szybko gotować wołowinę

Jak szybko gotować wołowinę

Wołowina jest jedną z tych nielicznych potraw, które zdecydowanie należy uwzględnić w diecie. To chude mięso, bogate w wysokiej jakości białko, żelazo, witaminy z grupy B i wiele przydatnych mikroelementów. Nasycone tłuszcze i aminokwasy, w dużych ilościach zawartych w wołowinie, pomogą Ci normalizować pracę mięśnia sercowego, unikać stresu i zawsze pozostaną w dobrym stanie.W nowym przeglądzie postanowiliśmy bardziej szczegółowo opisać, jak szybko i poprawnie ugotować wołowinę, aby zachowała ona wszystkie jej użyteczne właściwości i jednocześnie pozostała zdrowym, dietetycznym produktem.

Jak szybko gotować wołowinę

Wybór mięsa
Pierwszą i najważniejszą rzeczą, na którą najpierw trzeba zwrócić uwagę, zanim zaczniesz gotować wołowinę - świeżość i jakość mięsa. Od tego czynnika zależy nie tylko smak, ale także szybkość gotowania.
Cechy wołowina - bogaty ciemny kolor czerwony i niemal całkowity brak tłuszczu, chociaż jeśli jest nadal obecny, powinien być miękki i ma lekką kremową barwę.
Świeże mięso ma miękką, delikatną konsystencję, gotuje je łatwo i szybko, ale stara wołowina będzie musiała długo gotować, a mięso okaże się twarde i przesuszone.
Łopatka i nacięcie (wołowina z częścią szyjkową) doskonale nadają się do przygotowywania bulionów, gulaszu, steków, duszenia i farszu. W przypadku bogatych zup i bramin tłustych bardziej odpowiedni jest soczysty mostek - z niego uzyskuje się najlepsze barszcze.
Jeśli zdecydujesz się ugotować mrożoną wołowinę, musisz ją wcześniej rozmrozić i dokładnie opłukać zimną bieżącą wodą.

Jak szybko gotować wołowinę


Przygotowanie do gotowania
Od tego etapu zależy również bezpośrednio czas gotowania wołowiny. Jeśli zaoszczędzisz czas i chcesz, aby mięso było szybciej gotowane, włóż je do garnka nie całym kawałkiem, ale małymi porcjami. Ważne: pociąć kawałki nie na włókna, a wzdłuż nich - aby wołowina była szybciej przygotowana, a jej konsystencja stanie się bardziej miękka. Ponadto, aby uzyskać najlepsze wyniki, zaleca się lekkie smażenie mięsa na patelni w niewielkiej ilości oleju roślinnego.
Do gotowania wołowiny trzeba wcześniej zagotować wodę i wlać kawałek mięsa, aby wrzątek całkowicie ją przykrył. Pamiętaj, aby pozostawić pół centymetrową warstwę wody na wołowinie. Nie słona woda: sprawisz, że mięso będzie ciężko. Pozostaw ten krok na końcu gotowania. To samo dotyczy cebuli, marchwi, selera i innych warzyw: jeśli chcesz je dodać, zrób to 30 minut przed końcem gotowania.

Jak szybko gotować wołowinę

Gotowanie w rondlu
Po doprowadzeniu wrzącej wody do wrzenia, należy usunąć piankę. Należy to zrobić jeszcze kilka razy w trakcie gotowania, a zwłaszcza w celu monitorowania tej potrzeby u tych, którzy gotują bulion wołowy lub zupę. Zmniejsz temperaturę do minimum i przykryj patelnię pokrywką. Jeśli do wody dodasz łyżkę oleju słonecznikowego, wołowina będzie gotowana szybciej.
Mięso będzie gotowe za 40 minut, ale tutaj wszystko zależy od jakości wybranego mięsa i wielkości kawałków. Stara, wielkoskalowa wołowina będzie gotowana przez około 2 godziny.
Nie zapomnij solić mięsa pod koniec gotowania. Aby sprawdzić jego gotowość, nakłuć najgęstszy kawałek nożem. Pojawienie się czerwonawego soku lub sztywność wołowiny jest oczywistym sygnałem, że mięso nie zostało jeszcze ugotowane do końca.

Jak szybko gotować wołowinę

Jak szybko gotować wołowinę

Wołowina w wielu odmianach
W misce wielowariantowej wołowina jest gotowana trochę szybciej niż w rondlu na kuchence. Sposób wytwarzania nie różnią się od zwykłej mięsa powinna być oczyszczona z żył i folii umieszczone w multivarku i zalać wrzącą wodą, a następnie ustawić program „zupy” lub „Regulowanie”. Nie zapomnij usunąć pianki, gdy woda w misce zacznie wrzeć.
Gotuj wołowinę do miękkości przez około godzinę, a następnie sprawdź stopień gotowości mięsa.

Jak szybko gotować wołowinę

Jak szybko gotować wołowinęPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top