Jak stworzyć staw na terenie podmokłym - aranżacja stoczni w domu - katalog artykułów - użyteczny

Jak stworzyć staw na terenie podmokłym - aranżacja stoczni w domu - katalog artykułów - użyteczny

Należy zwrócić uwagę na spód, o ile jest równy i miękki. Jeśli tak - potrzebna będzie ściółka piaskowa o grubości 5-10 cm, kolejnym etapem jest ułożenie polietylenu.Po powyższych krokach folia powinna zostać zmiażdżona gładkimi i dużymi kamieniami w głównych miejscach. Wtedy możesz zacząć wypełniać staw wodą. Na obwodzie zbiornika musisz wykopać rowek. Odbywa się to w celu wyrównania, ułożenia kamieni na brzegach polietylenu, z poziomem gruntu. Podczas wlewania wody - wyprostuj polietylen. Pamiętajcie, lepiej jest wpuścić kilka dużych fałd na ścianach fundamentu niż wiele małych. Kamienie znajdujące się na obwodzie, jeśli to konieczne i pożądane, można łączyć z betonem.

Aby wyposażyć dno zbiornika w miejscu najbardziej odpowiedni film z polichlorku winylu. Jego żywotność wynosi około 20 lat. Staw ze zwykłą folią polietylenową potrwa około 5 lat. Którą mam wybrać? Decyzja tego pytania pozostaje dla ciebie.

Staw z glinianym kubkiem

Sprzęt dna zbiornika z gliną jest najtańszy, chociaż wymaga doświadczenia i siły, metody. Ale ta opcja da ci możliwość zbudowania stawu, w którym woda nie będzie trzymana samodzielnie. Ułożoną warstwę tłustej gliny należy zrzucić z tzw. "Grzechotki" wykonanej z drewna. Podczas zagęszczania istnieje ryzyko uszkodzenia korzeni blisko rosnących drzew. Ta część brzegu stawu, która jest otwarta na słońce i powietrze, powinna być mokra. To powinno być ściśle monitorowane. Wysuszona glina może pęknąć.

Dobrze rosnące rośliny w pobliżu brzegów stawu mogą przenikać przez korzenie warstwy ochronnej. Jeśli tak się stanie, będziesz musiał je usunąć i wykonać naprawę zbiorników wodnych. Ta sama procedura będzie musiała zostać podjęta, jeśli odkopiesz lub podzielisz przerośnięte jednostki plantacji liściastych. Zwróć uwagę na ilość i jakość gliny zastosowanej w osprzęcie dna stawu. Czynniki te mają znaczny wpływ na czas trwania bezobsługowej eksploatacji zbiornika. Grubość warstwy jest nie mniejsza niż 15 cm W tym względzie dół do stawu powinien być głębiej o 15 cm niż ten, który chcesz zobaczyć po zakończeniu prac budowlanych. Ilość zużytej gliny należy opróżnić o co najmniej jedną trzecią. Ona, po taranowaniu "zmiażdżyć" dobrze siedzi.Organizacja fontanny lub wodospadu

Twój zbiornik może mieć charakterystyczną cechę. Na przykład, aby ustawić w nim małą fontannę lub wodospad. Do ich organizacji potrzebna będzie specjalna pompa do stawu. Kup w sklepie zoologicznym. Aby oczyścić wodę ze stawu, przydatny jest filtr. Możesz go kupić w sklepie w gotowej formie.

Jak poprawić obszar mokradeł

Jeśli wybrałeś budowę mokradeł, nie ma powodów do radości. Bagno to jednak problem. I dlatego większość ludzi próbuje je osuszyć. Jak?

Najprostszym, najtańszym i najbardziej nieodpowiednim sposobem jest wypełnienie bagna piaskiem, brudem itp. Nigdy, nigdzie i nikogo ta metoda pozytywnych rezultatów nie przyniosła. Faktem jest, że bagno to niezwykle stabilny i uparty system ekologiczny. Być może w hydro-świecie nie ma równych sobie. Nie bez powodu, nawet powiedzenie istnieje: "Każde jezioro staje się bagnem".

Niewłaściwie osuszone bagno prędzej czy później powróci do dawnej formy. Właściwy drenaż to niezwykle złożone ćwiczenie, kosztowne, pracochłonne i wymagające dużej wiedzy naukowej. Nie ma możliwości wyparcia wody z zasypaniem lub nabieraniem. Bagno może zostać osuszone tylko przez system odwadniania, po czym właściciel będzie musiał rozwiązać wiele dodatkowych problemów w krajobrazie i krajobrazie.

Jak stworzyć staw na terenie podmokłym - aranżacja stoczni w domu - katalog artykułów - użyteczny

Jeśli nie chcesz opuścić bagna na stronie i nie możesz go "zabić", idź na kompromis. Nie jest tajemnicą, że takie decyzje są zawsze najmądrzejsze. Nie bez powodu "złoty środek" nazywany jest "złotym".

Jeśli wyposażysz ozdobny staw na miejscu, zbierze się tam wilgoć i przestrzegając praw fizyki, systematycznie wyparuje. Nawiasem mówiąc, właśnie w tym celu wykopano słynny Krzyż Kanałowy w Wersalu. Nie każdy wie, że majątek królów francuskich pierwotnie znajdował się na bagnistym terytorium.

Niektóre gatunki drzew - brzoza, wierzba - bardzo aktywnie odparowują wilgoć przez płytę z blachy. Następnym razem, gdy będziesz na bagnie, zwróć uwagę na brzozę: na pewno będzie tam łata suchej ziemi. A jeśli posadzisz to drzewo w bezpiecznym, suchym miejscu, nic pod nim nie będzie rosło: brzoza wyssa całą wodę z ziemi.

10 najlepszych artykułów na ten temat: Jak ulepszyć teren podmokły

Źródła: dic.academic.ru, otvet.mail.ru, www.forumhouse.ru, rus-voda.ru, strgid.ru, govsad.ruPoprzedni

Następna

Top Top