Jak sprawdzić dług osoby prawnej

Jak sprawdzić dług osoby prawnej

Długi podmiotów prawnych

Zadłużenie z tytułu podatków od osób prawnych powstaje z różnych powodów:

 • umyślny lub przypadkowy brak płatności;
 • błąd rachunkowości;
 • nieprawidłowa praca struktur bankowych.

Umyślne uchylanie się od opodatkowania grozi poważnym sporem sądowym. Za karę nakładane są wysokie grzywny, a przedsiębiorcy, księgowi i liderzy biznesu są wysyłani do miejsc pozbawienia wolności. Dlatego płatność podatków należy do obowiązków każdego uczciwego podatnika.Rachunkowość dla osób prawnych to poważna sprawa, wymaga od księgowego posiadania określonego doświadczenia i wiedzy. Nawet doświadczeni pracownicy czasami popełniają błędy. Zdarza się, że komputery są złe. Jedna błędna cyfra w dokumencie płatności wysłana do banku, a dłużnik pojawia się dla podatnika.

Jeśli jesteś osobą fizyczną, możesz wyjaśnić zaległości podatkowe przez numer NIP danej osoby za pośrednictwem dowolnego systemu płatności (na przykład Sbierbank-Online lub Yandex.Money).

Wyjaśnienie długów w Inspektoracie podatkowym

Głównym zadaniem księgowego jest dostrzeżenie długu w czasie i podjęcie działań w celu jego zidentyfikowania lub wyeliminowania. Podmiot prawny najczęściej dowiaduje się o istnieniu zadłużenia w formie powiadomienia z kontroli podatkowej. Aby zapobiec występowaniu takich sytuacji w przyszłości, księgowy powinien postępować w następujący sposób:

 1. Regularnie uzgadniaj z podatkiem.
 2. Nieprzerwanie sprawdzaj swoje własne działania.
 3. Wygeneruj raport bez błędów i niedokładności.

Przeczytaj także: Gdzie uzyskać dane bankowe dotyczące płacenia kar pieniężnych do Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Nawet biorąc pod uwagę powszechną powszechność elektronicznych systemów księgowych, często pojawiają się błędy w raportowaniu. Pozbądź się ich pozwoli ci poznać własną firmę i pomóc kompetentnym specjalistom od usług towarzyskich (doradztwo podatkowe).

W celu wyjaśnienia długu osoby prawnej może być w kontroli podatkowej. Zadanie to jest obsługiwane przez księgowego firmy. Skontaktuj się bezpośrednio z inspektorem, dostarczając odpowiednie dokumenty lub złożyć pisemny wniosek. Pamiętaj, że pisemne prośby wysłane pocztą są uważane za wyjątkowo długie - lepiej je przesłać do inspektora.

Udoskonalenie długów na stronie Inspekcji Podatkowej

Jak inaczej mogę sprawdzić zaległości podatkowe osób prawnych? Podane dane są gotowe do przedstawienia strony kontroli podatkowej. Istnieje tutaj formularz, który pozwala dowiedzieć się o istnieniu długów, które zostały już przekazane do usługi komornika. Aby uzyskać informacje, numer NIP przedsiębiorstwa / organizacji jest wystarczający. Informacje są wyodrębniane w następujący sposób: • przejdź do strony kontroli podatkowej dla tego linku;
 • podać w postaci numeru identyfikacji podatkowej podatnika i kodu bezpieczeństwa;
 • Zaczekaj, aż wyniki zostaną wyświetlone.

Określ NIP każdej organizacji może być w różnych usługach internetowych - nie ma w tym żadnej tajemnicy.

Jak sprawdzić dług osoby prawnej

Należy pamiętać, że usługa ta działa w trybie testowym i nie wykazuje zadłużenia z tytułu podatków od przedsiębiorstw, które nie zostały przeniesione do usługi komornika.

Wyjaśnienie długów poprzez osobiste szafki

 • wyjaśnić istnienie zaległości podatkowych;
 • przeprowadzić wszystkie niezbędne uzgodnienia;
 • otrzymać certyfikat statusu rozliczeń - może to być wymagane do rejestracji pożyczek dla firm lub podpisania umów partnerskich.

Podobna funkcjonalność ma osobistą szafę dla indywidualnych przedsiębiorców.

Jak sprawdzić dług osoby prawnej

Jeśli chodzi o pierwszy gabinet, koncentruje się on na osobach i nie dotyczy podmiotów prawnych. Dzięki niemu możesz określić dług za podatek transportowy lub podatek od nieruchomości.

Kontrola długu za pośrednictwem FSSP

Sprawdź podmiot prawny pod kątem istnienia długu, co pozwoli stronie Federalnej Służby Komorniczej. Brak płatności za podatki i inne płatności budżetowe prowadzi do przekazania sprawy do sądu, a następnie do gromadzenia funduszy za pośrednictwem FSSP. To właśnie te środki są wybierane dla dłużników, którzy nie chcą samodzielnie dokonywać płatności na rzecz budżetu.

Jak tylko sprawa dotycząca długów wpadnie do usługi komornika, rozpoczyna procedurę odbioru. Na przykład mogą oni przejąć własność osoby prawnej i sprzedać ją na aukcji, spisując dochód na spłatę długu. Oficjalna strona FSSP pomoże sprawdzić zaległości w zakresie alimentów na dziecko i wyjaśni istnienie długów w innych postępowaniach egzekucyjnych.

Jak sprawdzić dług osoby prawnej

W celu wyjaśnienia zaległości podatkowych dla osoby prawnej na miejscu komorników skorzystaj z formularza wyszukiwania na stronie głównej. Wybierz pozycję "Wyszukiwanie zaawansowane", zaznacz pole "Osoba prawna" i podaj następujące dane:

Kliknij przycisk "Znajdź" i poczekaj, aż otrzymasz wyniki. W przypadku znalezienia długu skontaktuj się bezpośrednio z komornikiem, aby spłacić dług.

Rozwiązywanie problemów z zadłużeniem

Każdy problem ma rozwiązanie. Na przykład obecne prawodawstwo daje prawo do spłaty / odroczenia długów. Rozdział 9 kodeksu podatkowego Federacji Rosyjskiej stanowi, że podatnik ma prawo do odroczenia lub do zapłaty za naliczone podatki. W tym celu osoba prawna powinna mieć uzasadnione powody, aby nie dopuścić do terminowego dokonania płatności. Niemniej jednak, w przypadku braku możliwości zapłaty płatności budżetowych, należy natychmiast skontaktować się z Inspekcją Podatkową, aby rozwiązać ten problem.

Maksymalny okres odroczenia lub raty wynosi maksymalnie jeden rok. W tym czasie będziesz musiał znaleźć środki i zapłacić podatki. W przeciwnym razie sprawa zostanie przekazana do sądu, a komornicy zostaną obciążeni kosztami.

Zaległości w karach

Obecność długów podatkowych jest zła. Nie jest również dobrze mieć niezapłacone mandaty od Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. ponieważ prowadzą one do nie mniej poważnych konsekwencji i kar z FSSP. Poniższy formularz pomoże wyjaśnić istnienie niezapłaconych grzywien.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top