Jak sadzić i pielęgnować odmiany zdjęcia gelenum i instrukcje wideo

Jak sadzić i pielęgnować odmiany zdjęcia gelenum i instrukcje wideo
Helenium (Helenium) to jasny radosny kwiat o wyglądzie przypominającym delikatną stokrotkę, którą można zobaczyć na zdjęciu. Te kwiaty są tak piękne, że krążą o nich mity i legendy, a nazwa kojarzy się z imieniem Eleny Pięknej, która słynęła z niezwykłego piękna. O tym, jakie rodzaje odmian istnieją, jak również o tym, jak sadzić i pielęgnować tę piękną roślinę, będą dalsze rozmowy.Opis rośliny

Jak sadzić i pielęgnować odmiany zdjęcia gelenum i instrukcje wideo
Podczas kwitnienia cały wierzchołek heliumum jest usiany kwiatami. Mają żółte, pomarańczowe, czerwone, fioletowe, brązowe, a nawet dwukolorowe płatki, aw środku unosi się brązowy stożek, pokryty złotym pyłkiem (na zdjęciu). Te kwiaty emanują tak przyjemnym miodowym aromatem, że ciągle roi się od pszczół, zbierając nektar.

Pędy helium są wysokie (ponad półtora metra), bardzo mocne i pokryte liśćmi na całej długości. W górnej części są tak rozgałęzione, że stają się jak bujny krzew. Ta kultura pojawiła się niedawno w naszych ogrodach. Prekursorem wszystkich hybrydowych heleni jest jesień Helenium. Jego ojczyzna - wilgotne łąki Ameryki.

Rodzaje i odmiany helium

Jak sadzić i pielęgnować odmiany zdjęcia gelenum i instrukcje wideo
W przyrodzie jest około 30 gatunków tego wieloletniego, ale tylko 5 z nich jest uprawianych:

Reprodukcja helenium

Helenium mnoży się na dwa sposoby.

Powielanie według rozet

Jak sadzić i pielęgnować odmiany zdjęcia gelenum i instrukcje wideo
Doświadczeni ogrodnicy uznają, że jest to najłatwiejszy i najskuteczniejszy sposób. Rzecz w tym, że te kwiaty mają jedną bardzo interesującą cechę - przed nadejściem zimy cała roślina umiera, ale na ziemi jest wiele nerek. Bliżej do pąków pąków wyrastających rozet z liści, które są używane jako materiał nasadzeniowy. Odkopują, dzielą i sadzą kilka części na stałe miejsce wzrostu.

Powielanie przez nasiona

Jak sadzić i pielęgnować odmiany zdjęcia gelenum i instrukcje wideo


Ta metoda nie jest tak skuteczna i prosta, ponieważ nasiona heliumum różnią się słabym kiełkowaniem. Wyjściem z sytuacji jest sianie na zimę, wtedy szanse na wzrost pędów rosną.

 • Na glebie dobrze nawożonej glebą organiczną wysiewa się.
 • Siew, przykryj włókniną i nie zapominając o wodzie i powietrzu, czekając na pojawienie się pierwszych pędów.
 • Kiedy są 2 lub 3 prawdziwe liście, młody nurkuje nurkiem.

W tym przypadku rośliny nie powinny być sadzone gęsto, ponieważ ich system korzeniowy szybko rośnie. Na 1 m2, wystarczy 4 lub 5 krzewów, ale nie więcej.

Korzystając z tej metody hodowli helenium, miej cierpliwość, ponieważ możesz cieszyć się kwiatami dopiero po dwóch lub trzech latach.

Jak rozwijać helenium na własną rękę?

 • Sadzenie helenium jest preferowane w dobrze oświetlonych obszarach. Penumbra te rośliny też będą znosić, ale w tym przypadku, z niedostatecznego oświetlenia, roślina będzie się rozciągać i tracić swoją atrakcyjność.
 • Gleba musi być neutralna, płodna, dobrze traktowana i dostatecznie zwilżona.
 • W zależności od wybranego typu helium lądowanie odbywa się wczesnym latem lub późną jesienią.
 • Jeśli rośliny nie usiądą przez dłuższy czas, rozety, które powstają corocznie wyżej i wyżej na powierzchni gleby, mogą zamarzać zimą.
 • Że krzew w wysokich heleniach był bardziej wspaniały, możliwe jest usunięcie górnej części rośliny.

Jak sadzić i pielęgnować odmiany zdjęcia gelenum i instrukcje wideo
Helenium jest bardzo dobrze połączone w bukiet z astrykami i chryzantemami. Należy jednak wziąć pod uwagę, że kwiaty w wodzie nie rozpuszczają się, dlatego należy je natychmiast odciąć w gotowej formie.

Te kwiaty są idealne do dekoracji nieatrakcyjnych budynków. Dlatego jeśli masz niepozorne ogrodzenie - bezpiecznie roślinę helenium, a twoi sąsiedzi będą ci zazdrościć. Ponadto, niskie, kompaktowe odmiany mogą być używane jako żywopłot. Zgadzam się, jest to nie tylko piękne, ale także funkcjonalne.

Dbaj o żel

Jak sadzić i pielęgnować odmiany zdjęcia gelenum i instrukcje wideo
Ponieważ środowisko naturalne helenium rośnie na żyznych terenach bagiennych o dużej wilgotności, na jego udanej uprawy domu trzeba odtworzyć te warunki, aby zapewnić właściwą opiekę.

Aby to zrobić, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami:

 • Przede wszystkim opieka polega na obfitym podlewaniu, szczególnie w czasie upałów. Wynika to z faktu, że system korzeniowy helenu jest niedostatecznie rozwinięty i nie może zapewnić sobie wilgoci, która znajduje się w głębokich warstwach gleby.
 • Dwa lub trzy razy w sezonie Helenium musi być karmiony nawozami mineralnymi i organicznymi.
 • Glebę wokół każdego krzaka należy ostrożnie poluzować. Zapewni to lepszy przepływ powietrza do korzeni.
 • Nie zapominaj, że co trzy-cztery lata roślina musi zostać odmłodzona - aby zasadzić rozety, które się ukształtowały. Jak to zrobić, już wiesz.
 • Jak sadzić i pielęgnować odmiany zdjęcia gelenum i instrukcje wideo
  Przed nadejściem zimy na helenium wymagają szczególnej opieki - to musi być lepiej ogrzewa trocin lub mech, pozwoli uniknąć nerek vymerzanie z rozetami, jeśli zima będzie śnieżna.
 • Ponieważ niektóre odmiany tej rośliny są dość wysokie (do dwóch metrów), wówczas, aby zapobiec wydostawaniu się kwiatów podczas wiatru lub deszczu, powinieneś zadbać o podwiązkę do wsparcia.
 • Nawet bardziej zwarte odmiany lepiej szczypać wiosną, nadając sferyczny kształt. Jest bardziej odporny na złe warunki pogodowe.
 • Jeśli zauważysz, że helenium jest chory, liście zmieniają kolor i suche, to dowody zakażenia pasożytami, najczęściej - hrizantemnoy nicienia. W takim przypadku dotknięte obszary są odcinane lub traktowane specjalnymi preparatami. Można je kupić w każdym kwiaciarni.

Prawidłowe lądowanie i staranna opieka - a helenium podziękuje Państwu swoimi uroczymi kwiatami wiosną i jesienią.

Te uśmiechnięte kwiaty nie pozostawi nikogo obojętnym!Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top