Jak rozpoznać skłonność do alkoholizmu - test na uzależnienie od alkoholizmu - choroba

Najlepszym sposobem na uniknięcie alkoholizmu nie jest picie alkoholu. Ich zalety są bardzo wątpliwe i mówią o nim nie tyle naukowcy, co producenci. Problem polega na tym, że wokół jest zawsze dużo pokus: przyjaciół namówił na czyjeś urodziny, kolegów - na wieczór ... Wiele możliwe ustalenie dla siebie „standardy bezpieczeństwa”, ale są ludzie, którzy potrzebują tego samego bezwzględny zakaz alkoholu jako pacjentów cukrzyca - na ciasta i ciastka. Chodzi o potencjalnych alkoholików.Alkoholik może być osobą, której organizm wytwarza niewystarczającą ilość enzymu, rozszczepiając alkohol. Ta cecha biochemiczna jest uwarunkowana genetycznie, stąd pierwszą oznaką uzależnienia od alkoholizmu jest obecność alkoholików wśród krewnych, nawet tych odległych. Ta cecha jest nieodłączną cechą niektórych narodów w ogóle - w szczególności rdzennej ludności Dalekiej Północy. Osoby o słabej odporności na alkohol upijają się z bardzo małej ilości alkoholu - ujawnia to już przy pierwszym poznawaniu napojów alkoholowych.Ważna jest również lokalna tradycja gastronomiczna. W niektórych regionach (na przykład w Kubanie) istnieje zwyczaj codziennego spożycia wina - podaje się go nie tylko na kolację, ale również na obiad, a nawet na śniadanie. Wśród rdzennych mieszkańców takich terenów, linie genetyczne ludzi podatnych na alkoholizm zostały odcięte dawno temu. Jeśli człowiek przenosi się do takiego regionu, na którego ojczyznę nie ma takiego zwyczaju, to na tej podstawie nie było naturalnej selekcji, nie warto przyjąć takiej tradycji.

Uzależnienie od alkoholizmu determinowane jest nie tylko cechami biochemicznymi, ale także psychologicznymi, a niektóre z nich pojawiają się już we wczesnym dzieciństwie. Jeśli dziecko płacze i płacze przez długi czas, budząc się po całym dniu snu, rodzice lepiej go wychowują w duchu całkowitego odrzucenia alkoholu. To samo należy zrobić, jeśli dziecko bawi się przez kilka tygodni lub miesięcy Tylko maszyn, a następnie na stałe „włączony” na projektantów i mozaiki, czy jest zainteresowany przez długi czas jednym serialu animowanego, tylko rysuje swoich bohaterów i wolą zabawek przedstawiających bohaterów serii. Sugeruje to, że osoba uzależniona dorasta, w stanie dorosłym może zostać porwana alkoholem, jeśli nie wpadnie na pomysł, że picie jest złe w czasie.

Jeśli dana osoba odkryje co najmniej jeden z tych znaków, będzie dla niego przydatne, aby stać się absolutnym beztroską. Nie trzeba być nieśmiałym: dbanie o własne zdrowie jest okazją do dumy, a nie wstydu.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top