Jak przywróciłem straszliwie rozszczepione końce lub jak pozbyć się suchej wełny na mojej głowie!

Moje włosy są naturalnie zakręcone i faliste, tzn. początkowo problematyczny typ. Wszystko zaczęło się od tego, że po prostu chciałem wyhodować długie włosy, ignorując i nie przecinając rozciętych końców; Pomyślałem: "Po co się kroić, jeśli rosną tak wolno, jakoś później odetnę strup, kiedy staną się dłuższe." A tak przy okazji, wielu ludzi to robi.


Ale moje włosy nie rosły dłużej, a nawet na odwrót - zauważyłem, że wydają się jeszcze krótsze! Ich stan był okropny: rozszczepione włosy były nawet na poziomie 20 cm od końcówek! Ta część była sucha, matowa, kończyły się odłamki, tj. po prostu się oderwały, więc włosy nie wydłużyły się! Zdałem sobie sprawę, że musisz coś z tym zrobić.
Zajęło mi półtora roku, aby przywrócić włosy. Wykonał następujące czynności:
Po pierwsze, końce muszą zostać obcięte, obcięte włosy nie mogą zostać przywrócone. To jest najważniejsze! Wielu popełnia wielki błąd, zamykając oczy na sekcji - włosy będą cięte dalej wzdłuż do korzeni i odłamią się. Im dłużej ignorujesz przekrój, tym szybciej się rozbiorą, dalej i dalej. Nadal mam to na oku, a jeśli jest co najmniej mały krój, natychmiast go odetnij. Najważniejsze, aby znaleźć fryzjera, który odetnie tyle, ile mówisz - 1 cm, potem 1 cm, a nie 5, ile chcesz. Znalazłem to) I lepiej pozwól włosom rosnąć nieco wolniej niż zerwać, łzawić i nie wydłużyć wcale. Dłużej, ale lepiej. Kiedy całkowicie przywrócisz włosy, będziesz musiał znacznie rzadziej ciąć końcówki.
Po drugie, latem kupuję balsamy przeciwsłoneczne i lakiery do włosów z filtrami UV (od Estel serii Curex). Zapobiega to płonięciu i suszeniu włosów, dla których ultrafiolet jest zły.
Po trzecie, kupiłem surowicę na bazie silikonów przeciwko przekrojom końców (nie można zastosować całej długości). Otacza końcówki i chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi (czesanie, fryzjer, gumka do ścierania, po prostu ręce podczas wyciągania). Oriflame ma bardzo dobrą serwatkę, nie zirytuje włosów i jest dla nich niewidoczna.
Oczywiście, musisz używać balsamów do włosów, które ułatwiają rozczesywanie, ponieważ rozdarcie i rozdarcie splątanych włosów po praniu nie jest dobre. I jeszcze jedno: nie szlifuj końcówek ręcznikiem, takim szorstkim, mechanicznym keratynowym łuskami typu raslohmachivaet, z których składa się włosy.
To chyba najważniejsza rzecz. Teraz moje włosy są w doskonałym stanie i błyszczą do samego końca, co nigdy wcześniej się nie zdarzyło. Mam nadzieję, że moja rada komuś się przyda.

Próbuję ciąć co 1-2 cm na miesiąc, plus masochki-balmy, wszystko jest w porządku z włosami, ttt)

To od dawna znane wszystkim, decydująca rola w opiece nad inną maseczką domowej roboty przed każdym myciem głowy. Uszkodzone włosy już nie są sprężyste, można prawie poprawić ich wygląd, tak aby oko nie było widoczne dla ludzi wokół nich. Żyłem wszystkie p0ka p0vrezhdenn0e nie 0tstrigla raczej kr0msanula mojego fryzjera, teraz k0t0r0y blag0darna)) jest teraz robi mas0chki pr0st0 dla ud0v0lstviya nie p0t0mu cht0 zd0r0vy v0l0s w et0m potrzebują. Dodając kolejny m0, że powinieneś wykluczyć suszarkę do włosów, żelazo i płock, nauczyć się układać prycze bez tych wszystkich gadżetów. Ja osobiście prasuję prostowanie włosów, a długość fen0m-zbrojęm0 na odcinku minimalk, nie częściej niż raz w tygodniu. 0chen x0its long v0losy, dream)Lady_62. 09/09/13 12:35 (odpowiedź na: Marishka - sprytny)

Zakończyłeś ze mną dialog. Nie widzę sensu ponownie.

Ta dziewczyna, ale kto mówi, że musisz często ciąć? Skąd to masz? Co myślisz, ale nie rozumiem? Teraz przecinam końce co sześć miesięcy, a potem przez 1 cm. Czy to często i często?

Lady_62. 09/09/13 12:05 (odpowiedź na: IcePanther)

Witaminy nie są niezbędne w celu przywrócenia sechonye włosy i cebulki włosów odżywia, stymuluje ich wzrost (z powodu utraty środków z witamin z grupy B logowania, A, pantenolem i wiele innych) i zapobiec sekcję rozprzestrzeniać.
Ale indywidualne leczenie, odżywianie i opieka są odpowiednie dla każdego. Nie kłócę się. Ale to dla niektórych lekarstwo - dla innych jest katastrofalne.
Jednak najważniejszą rzeczą, którą chciałem powiedzieć, jest to, że nożyczki z sekcji nie są panaceum, ale więcej szkód. Muszę się strzyc, nie kłócę się, ale nie często i niewiele. W tym byłem przekonany przez fryzjera i przez własne doświadczenie sprawdziłem to. Ale znowu nie wszystkie takie same.

IcePanther. 09/09/13 11:02 (odpowiedź na: Lady_62)

Lady_62 napisał (a). Tak więc włosy na końcach nie otrzymują opieki i witamin. które obcinają włosy. muszą być odżywione.


Jesteś częściowo w błędzie.
Włosy to martwa komórka. Jest to dobrze znany fakt. Martwe komórki nie potrzebują witamin.
W odniesieniu do opieki, to tutaj zgadzam się z Tobą, ponieważ włosy zaczyna się podzielić z różnych przyczyn (Genetics, ocierania odzieży, UV, etc.), a on potrzebował osłony, zapobiegając dekolt. To tylko zewnętrzna powłoka, nie ma wymyślonego odtworzenia od środka.

Lady_62. 09/09/13 10:49 (odpowiedź na: Marishka - sprytny)

Po raz pierwszy spotykam się z taką reakcją i niemożnością prowadzenia dialogu. Cóż, w porządku.
Wszystko dla ciebie najlepsze.

Dlaczego właśnie zauważyłeś metodę nożyczek? Napisałem też kilka wskazówek. Dlaczego nie zgadzasz się z faktem, że FARBY MUSZĄ ZOSTAĆ WYŁĄCZONE? to jest pierwsza rzecz, którą możesz zrobić, gdy zaczniesz się nimi opiekować! Ale nawiasem mówiąc, oleje tylko zepsuły oleje, próbowałem łopianu i rycynę, a ja nie jestem sam, którego włosy źle reagowały na oleje. Więc każdy ma własną. Jeśli uważasz, że się mylę, to masz prawo. Ale, przepraszam, nadal głęboko dbam o twoją opinię, bo tak się nimi opiekowałem i tak to uporządkowałem, i głupio jest próbować udowodnić mi coś przeciwnego. Wszystko co najlepsze

Lady_62. 09/09/13 10:36 (odpowiedź na: Marishka - sprytny)

Nie potrzebuję agresji, rozumiem, że stworzyłeś motyw, by dzielić się swoją radością i sposobami, które według ciebie pomogły ci.
Ale nie opisałeś żadnych skutecznych metod. Cieszę się, że twoje włosy się poprawiły, ale nie z powodu opieki nad nimi, ale dlatego, że odcinasz wszystkie obolałe włosy, są odświeżone i puścisz nowe. Jednak zaczną być cięte, jeśli nie zostaną pod opieką. Witaminy są obowiązkowe. Zapobiegają wypadaniu, stymulują wzrost. A na całą długość są teraz oleje: kokosowe, łopian, bobry, migdały, a nawet oliwki. Jakiekolwiek środki, które pomogą poprawić wygląd chorych włosów i zachować zdrowie.
Potrafię dużo pisać o pielęgnacji włosów, zarówno zdrowej, jak i plasterkowej. Znam wiele środków poza nożyczkami.

tutaj w tym temacie, musisz mieć zdjęcie przed i po.

I tylko zdrowe włosy przycinają tak mocno, że przecinają przekrój poprzeczny, nie przerywając procedury pielęgnacji. To są twoje słowa. Mówię o tym i rozmawiam. Po prostu wielu ignoruje przekrój włosów, a ja wzywam, żeby tego nie robić, to wszystko.

Tak, nie obchodzi mnie to. Przywróciłem je w ten sposób. I włosy dłuższe niż 30 cm narażone już na przekrój. A jeśli jesteś tak sprytny, to wiesz, że włosy są martwą tkanką, a chociaż będziesz się upijać witaminami, nie będą się poruszać we włosach jak fajka. Bez opieki na zewnątrz nic się nie zmieni.
To znaczy, że nie musisz dotykać ściętych włosów? Nie musisz go wycinać, niech to pozostanie, prawda?Poprzedni

Następna

Top Top