Jak przywrócić paznokcie po zbrojeniu w domu, leczeniu pleśni i

Konsekwencje przedłużania paznokci

Pomimo faktu, że procedura przedłużania paznokci staje się coraz doskonalsza i bezpieczniejsza, kruche i pozbawione życia paznokcie po usunięciu sztucznych płytek nie są wcale rzadkością. Nawet jeśli mistrz korzysta z najbardziej aktualnych materiałów, niemożliwe jest odwrócenie negatywnego wpływu na gwóźdź przy wszystkich pragnieniach.Jak przywrócić paznokcie po zbrojeniu w domu, leczeniu pleśni i
Pomimo spektakularnego efektu paznokci, po ich usunięciu ich własne nagietki często pozostają dalekie od doskonałości

  1. Przede wszystkim, płytka paznokcia cierpi, gdy jest poważnie zszyta w przygotowaniu do zabiegu.
  2. Brak normalnego odżywiania i dostępu do tlenu w czasie, gdy paznokieć znajduje się pod warstwami sztucznego talerza, również nie czyni go zdrowszym.
  3. Jest on uszkodzony przez agresywne środki, które kreator używa do usuwania obcej warstwy.

Tak często po kobieta postanawia opuścić piękno rozszerzenie natywne paznokcie pozostać, jeśli nie w złym stanie, bardzo non-state błyszczące, a ich odzyskanie, będzie musiał dokonać pewnego wysiłku. Oczywiście, kruche, pozbawione życia paznokcie ze śladami bruzd są rzadkie i zwykle są wynikiem niedoświadczenia mistrza lub materiałów o niskiej jakości. Ale to zdecydowanie nie jest najbardziej niekorzystna opcja. Często, gdy paznokcie są uprawiane, zakażają się infekcją grzybiczą.

Specyfika manicure z osłabioną płytką paznokcia

Po odmowie budowy, osłabione paznokcie wymagają delikatniejszej pielęgnacji. Dotyczy to w pierwszej kolejności manicure. Przede wszystkim, zanim zaczniesz pracować z paznokciami, musisz zrobić ciepłą kąpiel ze środkami wzmacniającymi. Woda nie tylko dojrzeje skórę wokół paznokcia, co ułatwi jej pracę, ale także uspokoi łożysko paznokcia. Do pracy ze skórką najlepiej używać drewnianych patyczków (na przykład z drzewa pomarańczowego). Są bardziej miękkie i działają bardziej oszczędnie. Krawędź gwoździa, gdy rośnie, musi być przycięta lub przycięta. Niestety, trzeba będzie zapomnieć o długich paznokciach w tym okresie, a także o sprzęcie do manicure, który w okresie rekonwalescencji po odbudowie jest wysoce odradzany.

Jeśli po usunięciu sztucznej warstwy na powierzchni paznokci były nierówne, lub zmieniły kolor, można użyć bezbarwnej bazy, która jest stosowana do lakieru. To narzędzie pomoże ukryć takie defekty. Ale nawet jeśli zewnętrzna płytka paznokcia nie zmieniła się w celu ochrony przed agresywnym środowiskiem zewnętrznym, zaleca się zastosowanie specjalnych środków, na przykład "inteligentnej emalii". Nie tylko chroni osłabioną płytę, ale także zapewnia jej większą sztywność.

Jak przywrócić paznokcie po zbrojeniu w domu, leczeniu pleśni i
W okresie rekonwalescencji najlepiej zrezygnować z długich paznokci

Jak przywrócić paznokcie po zbudowaniu z domowymi środkami zaradczymi

Jednak prosty manicure nie może przywrócić zdrowia i wyglądu paznokci po nagromadzeniu. To zajmie co najmniej miesiąc regularnych procedur, które wzmocnią płytkę paznokcia i przywrócą jej dawną atrakcyjność. I nie rozpaczaj. Tak, po usunięciu wyglądu sztucznych paznokci, delikatnie mówiąc, nie w porządku, ale to nie jest powód do paniki i upuszczenia rąk. Jeśli nie masz problemów, możesz poradzić sobie tylko z pomocą specjalisty (mówimy o grzybie), wtedy możesz przywrócić zdrowie swoich paznokci w ciągu półtora miesiąca. Ale po podjęciu decyzji o wykonaniu tego samodzielnie, musisz być gotowy na następujące czynności:

  • w okresie zdrowienia, trzeba będzie dostosować paznokcie odrastają nożyczki do paznokci po prostu ostrze rośnie (po przedłużeniu płytki paznokciowej, co do zasady, jest niska i często zaczyna się złuszczać);
  • gdy zaczyna się przywracanie paznokci, procedura powinna być wykonywana codziennie, tylko w tym przypadku zwrócą one swoją atrakcyjność tak szybko, jak to możliwe;
  • oprócz lokalnego wzmocnienia za pomocą tacek i okładów, należy koniecznie wypić kompleks witamin, zaprojektowany specjalnie do odbudowy włosów i paznokci.

Istnieje wiele sprawdzonych receptur na wzmocnienie, z których korzystały nasze babcie i matki.

Jak przywrócić paznokcie po zbrojeniu w domu, leczeniu pleśni i
Tace solne są jednym z najprostszych, ale skutecznych środków do wzmocnienia paznokci

Kąpiele solne są jednym z najprostszych i niedrogich produktów do pielęgnacji paznokci. Oczywiście w nich lepiej używać soli morskiej, ale "na bezrybe" jest całkiem odpowiednia i zwykła kuchnia. Aby przygotować roztwór w litrze ciepłej wody, rozpuść 1-2 łyżki soli i zanurzaj tam palce na 10-15 minut. Aby zwiększyć wydajność, można zakończyć procedurę, wcierając w opuszki palców jakiegokolwiek oleju roślinnego. Oprócz efektu masażu (a tym samym zwiększonego krążenia łożyska paznokcia), olej wzmacnia sam gwoździe.

Ocet jabłkowy

Dobrze wzmocnij płytkę paznokcia tacy olejem roślinnym i ocet jabłkowy, zrobione w równych częściach. Czas trwania procedury wynosi 10 minut. Aby wzmocnić efekt po nim, możesz wetrzeć sok z czarnej lub czerwonej porzeczki w opuszki palców.

Kolejnym bardzo prostym, ale jednak skutecznym środkiem - jest codzienne pocieranie paznokci sokiem z cytryny. Do tego nie jest konieczne wyciskanie - można użyć tylko plasterek tego cytrusu.Jako wariant tej metody można również użyć grejpfruta. W tym przypadku jest przecięta na pół i po prostu zanurza koniuszki palców w miąższu. Jeden płód wystarczy na dwie procedury, a dla wzmocnienia efektu za każdym razem można dodać trzy krople olejku z drzewa herbacianego.

Jak przywrócić paznokcie po zbrojeniu w domu, leczeniu pleśni i
Sok z cytryny pomaga szybko przywrócić zdrowe paznokcie

Przydatne jest wcieranie paznokci, a zwłaszcza skóry wokół nich olejami roślinnymi, w szczególności łopianem lub olejem rycynowym. Możesz również użyć oleju migdałowego, brzoskwiniowego, kokosowego lub glistnika. Zrób to lepiej przed pójściem spać. Równie skutecznym i unikalnym Maska po wstępnej obróbce parą wodną warstwę skóry dłoni stosuje się oleje bogate z polietylenu lub nakładane na rękawice gumowe, a w ciągu 10-15 minut owinięte rękawic ręczniki. Nadwyżkę następnie czyści się serwetką lub wacikiem. Można jednak wykonać podobną procedurę i zastosować dowolny tłusty krem ​​odżywczy przeznaczony specjalnie do rąk i paznokci.

Maska owocowa

Jako środek wzmacniający możesz również użyć pulpy z miąższu owoców lub jagód. Do jego przygotowania używaj brzoskwiń, czerwonych i czarnych porzeczek, żurawiny, żurawiny. Aby uzyskać większą skuteczność w puree owocowym lub jagodowym, możesz dodać 2-3 łyżki dowolnego oleju roślinnego. Trzymaj ręce w tej mieszaninie zalecane od 30 do 60 minut. Zabieg nie tylko wzmocni i przywróci paznokcie, ale przywróci skórze dłoni świeżość i elastyczność.

Profesjonalne metody

Jeśli pozwalają na to fundusze, można przyspieszyć procedurę przywracania paznokci za pomocą usług profesjonalistów. Dziś każdy salon oferuje wiele sposobów na poprawę stanu paznokci i dłoni.

Gorący manicure

Jest to dość skuteczna metoda, która pozwala szybko przywrócić zdrowie i wygląd płytki paznokcia i naskórka. Znany od dawna i jest to, że podczas zabiegu ręce zanurzone są w specjalnym balsamie, nasyconym witaminami i substancjami odżywczymi. Kąpiel lecznicza trwa około 15 minut dla każdej dłoni, po czym mistrz wykonuje manicure i masuje pędzel. Razem te manipulacje poprawiają przepływ krwi, a tym samym odżywianie tkanek, co pozwala zauważyć poprawę stanu paznokci po 3-4 sesjach.

Parafinoterapia

Parafinoterapia znajduje się również w standardowym zestawie usług dla niemal każdego salonu piękności. Znaczenie procedury polega na narażeniu skóry rąk i paznokci zimną lub gorącą parafiną. Wstępnie je wyczyść i zastosuj odżywcze kremy lub oleje. Pod wpływem parafiny wzrasta lokalna temperatura, co oznacza, że ​​procesy metaboliczne są wzmocnione, co pozwala szybciej regenerować uszkodzoną płytkę paznokcia. Ponadto kąpiele parafinowe bardzo dobrze wpływają na skórę rąk i łagodzą ból w przypadku problemów ze stawami. Efekt zabiegu zauważalny jest po pierwszej sesji.

Jak przywrócić paznokcie po zbrojeniu w domu, leczeniu pleśni i
Wynik po nałożeniu kąpieli parafinowej będzie widoczny po pierwszej sesji

Uszczelnianie paznokci

Według mistrzów serwisu gwoździ, ta metoda jest najskuteczniejsza dla paznokci po nagromadzeniu. Zabieg nie tylko przywraca estetykę paznokci, nadaje im zadbany, zdrowy wygląd, ale także intensywnie pielęgnuje i chroni paznokieć. Polega na nanoszeniu na powierzchnię specjalnych materiałów na płytki paznokcia (może to być wosk, żel lub specjalny krem). Następnie powierzchnia paznokcia jest polerowana i wciera się w niego specjalny środek wzbogacony w witaminy i minerały. Efektem tych działań jest cienki film pokrywający paznokieć, który je odżywia i chroni przed wpływem środowiska zewnętrznego. Dzięki takiej powłoce można bezpiecznie wykonywać prace domowe, nie obawiając się, że paznokcie oddzieliją się pod działaniem wody i innych substancji. Niewielką wadą jest to, że procedura uszczelniania powinna być powtarzana co 2-3 tygodnie. Ponadto jest prawie bezużyteczny dla długich paznokci.

Jeśli wymagane jest leczenie

Pomimo faktu, że technologie i materiały dla budownictwa poprawiają się co roku, kobiety mogą napotkać sytuacje, w których po zabiegu nie potrzebują tylko okresu rekonwalescencji, ale specjalistycznego leczenia. W większości przypadków wynika to z braku kwalifikacji mistrza, który przeprowadził procedurę, lub materiałów o niskiej jakości. Ponadto możliwe jest również reakcje alergiczne na substancje stosowane w nagromadzeniu. Zwykle manifestuje się natychmiast lub przez kilka następnych godzin. Poradzić sobie z tą sytuacją jest dość prosta - kapitan przestaje budować lub usuwać sztuczne talerze. O wiele trudniej jest pozbyć się problemów, które pojawiają się, gdy kwalifikacja specjalisty jest niewystarczająca.

Ból i nadwrażliwość na paznokcie

Oczywiście, ta skarga jest dość arbitralna, ponieważ sam gwoździe po prostu nie mogą zranić. Nie ma zakończeń nerwowych i jest zbiorem zrogowaciałych, to znaczy martwych komórek. Ale łóżko, które pokrywa płytkę paznokcia, jest dostarczane z nimi bardzo dokładnie. Dlatego, gdy niedoświadczony mistrz, przygotowując odbudowę, odcina za dużo warstwy, zwiększa się wrażliwość. Możesz się go pozbyć za pomocą specjalnych powłok, które chronią uszkodzony paznokieć i wzmacniają jego wytrzymałość. Ponadto, podczas gdy płytka odzyskuje swoją naturalną grubość (ale stanie się to tylko wtedy, gdy otrastot i uszkodzone obszary zostaną przycięte), nie powinniśmy zapominać o naprawczej procedur.

Niestety, dzisiaj jest to dość powszechna choroba i można ją "przynieść" z salonu, w którym przeprowadzono odbudowę. Oczywiście, wszystko zależy od tego, jak ostrożnie obchodzić pana narzędzia, ale również uszkodzić płytkę paznokcia podczas wzrostu (może to być albo nadmierne usuwanie wierzchniej warstwy i luki pozostawione pomiędzy materiałem powłoki i paznokci) jest w stanie być wytrącenie czynnikiem w rozwoju tego zakażenia. Innym powodem jest nieprawidłowe modelowanie rozszerzonego gwoździa. W takim przypadku integralność płytki paznokcia, znajdująca się pod warstwą obcego materiału, może zostać naruszona. Również w tych mikropęknięciach często zaczyna się rozwijać grzyb.

Jak przywrócić paznokcie po zbrojeniu w domu, leczeniu pleśni i
Na pojawienie się grzyba na narośniętych paznokciach mogą pojawić się żółte, szare lub zielone plamy

O dobrych kwalifikacjach mistrza mówi obowiązkowe badanie stanu paznokci przed zabiegiem. Specjalista najwyższej klasy nigdy go nie przeprowadzi, jeśli klient ma jakiekolwiek nieprawidłowości na płytce paznokcia lub na otaczającej skórzanej poduszce. Każda zmiana koloru lub struktury płytki paznokcia powinna spowodować, że czarodziej ostrzeże i pomyśli o celowości zabiegu.

Zewnętrzne objawy infekcji grzybiczej są różne i zależą od przyczyny, która je spowodowała. Z reguły długie linie lub plamki żółtego, zielonkawego, szarego koloru sprawiają, że podbijasz. Grzyb może również wpływać na skórę wokół paznokcia. One rumienią się, puchną, pokryte białymi łuskami. Kiedy widzisz te objawy pilnej konieczności usunąć paznokcie Naroscheny zresztą od tego, jak szybko można pozbyć się z nich zależy od czasu trwania choroby, w rzeczywistości, oprócz tego, że sztuczna murawa tworzy efekt cieplarniany, pod którym grzyb dosłownie kwitnie, ale również zapobiega wpływ na niego leki (zwykle leczenie grzybów jest nadal lokalne).

Grzybica paznokci - jest to dość poważna infekcja, a więc zaraz po przeszczep materiału została usunięta, konieczne jest, aby odwiedzić dermatologa. Tylko lekarz będzie w stanie prawidłowo zidentyfikować różne grzyby i wybrać lek do leczenia.

Leczenie farmakologiczne

Nowoczesne farmaceutyki oferują ogromny wybór produktów przeznaczonych do leczenia grzybów. Są to lakiery, takie jak Loceril i Betrafen, których substancje czynne wnikają w głębokie warstwy paznokcia. Oraz maści (Lamisil) i krople, które są stosowane do obszaru, pozostawiając do całkowitego wchłonięcia (Exoderil flukonazol). Preparatów jest wiele, ale najważniejsze, aby pamiętać - leczenie każdego z nich powinna być ciągła i nie kontynuować aż objawy ustąpiły, a przed pełnym odzyskiem, nawet jeżeli ten proces trwa i nie jeden miesiąc.

Środki ludowe

Oprócz oficjalnej medycyny, istnieje również wiele przepisów ludowych, które pomagają radzić sobie z tą dolegliwością. Ale znowu, uciekanie się do nich jest dopiero po usunięciu gwoździ.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top