Jak przygotować się do słuchania twórczego centrum "Gelsomino"

Jak przygotować się do słuchania twórczego centrum
Każdy artysta, wokalista w swoim życiu, musi zmierzyć się z ogromną liczbą konkursów, przesłuchań, castingów. Setki piosenek, tysiące występów. I bez względu na to, czy jest to konkurs dla dzieci w szkole muzycznej czy na międzynarodowym festiwalu - wiele czasu i wysiłku poświęca się przygotowaniom do takich wydarzeń.Musimy przezwyciężyć ogromne trudności, aby osiągnąć sukces i uznanie. Dobrą okazją do sprawdzenia się są duże telewizyjne programy wokalne, w których może brać udział zarówno młody niedoświadczony wykonawca, jak i zawodowiec.

W tym artykule są wskazówki - jak przygotować się do takich działań i jakie pułapki można spotkać.

2. Właściwa dystrybucja czasu i wysiłku.
Zazwyczaj data zawodów lub słuchania jest znana z góry. Im szybciej zaczniesz trening, tym większe szanse powodzenia.
Naucz się kompozycji w kawałkach, zaczynając od najtrudniejszych na początku pracy, dzięki czemu na końcu możesz poruszać się łatwiej, bez większych obciążeń.

3. Wygląd.
Dla niektórych ten szczegół wydaje się nieważny, ponieważ sędziowie zwracają uwagę na dane artysty, a nie jego wygląd. Niemniej jednak warto zwrócić na to uwagę. Twój wizerunek i ubrania nie powinny w żadnym wypadku zakłócać działania. Jeśli musisz się ruszyć, spróbuj uszyć swoje ubrania. W cichym pokoju wybierz piękny garnitur lub sukienkę, która pasuje do wizerunku piosenki lub tylko tego, który lubisz. Często nowe ubrania lub buty sprawiają, że czujesz się pewniej.4. Zachowanie podczas wypowiedzi.
Każdy piosenkarz powinien być aktorem. Szczególnie doceniany jest uduchowiony emocjonalny występ - daje on początkującym przewagę nad profesjonalistami. Śpiewaj z serca. Nie zapominaj, że musisz komunikować się z publicznością. Nie musisz wymyślać długo otwartej mowy. Przywitaj się z audytorium, uśmiechnij się. Uważaj na reakcję tłumu, jeśli wykonujesz zapalającą piosenkę, a ludzie obserwują obojętnie, starają się "poruszać" nimi poprzez mimowolne improwizacje lub ruchy. Fantasize, ale w rozsądnym rozmiarze. Zwróć uwagę na to, gdzie twój wygląd jest rysowany podczas występu. Jeśli będziesz "puste" oczy będą wędrować po hali, to publiczność nie zabierze cię. Staraj się przekazać nastrój piosenki nie tylko głosem, ale także oczami.

5. Podniecenie.
Każdy artysta odczuwa podekscytowanie przed wyjściem na scenę. I każdy sobie z tym radzi indywidualnie. Ponadto, jeśli wykonawca nie jest w pełni przekonany o własnej sile, podniecenie może stać się czynnikiem decydującym i spowodować niepowodzenie. Uzasadnij ocenę sił, oceń swoje zalety i skoncentruj swoją uwagę na nich. Aby zmniejszyć podniecenie pomoże ćwiczenia oddechowe, aromaterapia, lekki masaż. Jeśli do tego nie ma możliwości, po prostu rozpraszaj uwagę - słuchaj ulubionej muzyki, podnieś książkę lub po prostu obserwuj ruch ludzi na ulicy.

6. Talizman.
Niektórzy wokaliści mają talizmany, które pomagają im zachować pewność siebie. Może to być ktoś obdarowany zabawką, ozdobą lub jakąś miłą małą rzeczą. Jeśli jesteś zdenerwowany przed występami, weź to sobie. Pamiętaj - nawet najmniejsza drobnostka może cię nastawić na najlepsze.

7. Wsparcie.
Zapraszaj do swoich konkursów lub słuchaj bliskich Ci osób. Nie poczujesz się samotny, a rodzima twarz w audytorium da więcej siły.

8. Nieprzewidziane okoliczności.
W życiu wszystko się dzieje, więc jeśli występują problemy podczas występu - nie panikuj. Jeśli ścieżka dźwiękowa została wyłączona z jakiegoś powodu - nie przestawaj śpiewać, a wręcz przeciwnie, używaj jej zgodnie z przeznaczeniem. Improwizuj i pokonaj liczbę. Nie daj się pogubić, a w każdym razie nie pozwól widzowi zrozumieć, że coś jest nie tak. Jeśli nagle zapomnisz słów, spróbuj śpiewać wokalizę w tym miejscu. Zapamiętaj słowa znanej piosenki - show powinno trwać.

9. Ćwiczenia "rozgrzewkowe".
W dniu słuchania lub rywalizacji zwracaj uwagę nie tyle na liczbę, ile na ćwiczenia "rozgrzewkowe". Pomogą ci "obudzić" głos, aby zrozumieć, w jakiej jesteś formie.

Nikt nie jest odporny na niepowodzenie. A wielcy wykonawcy mieli awarie! Najważniejsze jest, aby nigdy nie upuszczać rąk, aby przejść do zamierzonego celu. Jeśli błąd się nie powiedzie - potraktuj to jako nabyte doświadczenie i nie zapominaj, że sukces zawsze podąża za sukcesem!Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top