Jak przetrwać na imprezie, jeśli jesteś zamknięta w sobie

Wiedz, kiedy zaczyna się najgorsze

Socjalizacja jest nieunikniona i całkiem normalna nawet dla introwertyków. Bądź co bądź, są sytuacje, które będą przydatne dla introwertyków, a inne można uniknąć bez utraty czegokolwiek.Czego możesz uniknąć

  • Cotygodniowe spotkania w barze lub kawiarni. Istnieje całkowite nieporozumienie, że często relaks w barze z dużą rzeszą ludzi jest bardzo zabawny i fajny, ale można łatwo uniknąć tych spotkań i znaleźć najlepsze zastosowanie swojej energii.
  • Wesela, imprezy i inne zajęcia ludzi, których nie znasz zbyt dobrze. Dla niektórych ludzi na ślub najlepszego przyjaciela kuzyna wujek jest bardzo fajny i zabawny, ale jeśli jesteś introwertykiem. jest całkiem możliwe, aby uniknąć takiej zabawy i nikt nie będzie obrażony (oczywiście, jeśli nie musisz towarzyszyć innemu introwertykowi, który będzie bez ciebie bardzo zły).
  • Idź gdzieś, by poznać nowych ludzi. Jeśli jesteś sam i samotność przestała ci pasować, musisz gdzieś wyjść, aby poznać potencjalnych przyjaciół. Jeśli zdecydujesz się to zrobić - doskonale, bo osobiście lepiej się spotykać niż korespondować w Internecie przez cały czas. Ale jeśli nie jesteś gotowy na spotkania i nowe znajomości, nikt cię nie zmusza - odsuń chwilę tak, jak potrzebujesz.

Czego nie można uniknąć

Pomimo niechęci do hałaśliwych firm wciąż istnieją działania, których nie można uniknąć. A oto kilka sposobów, aby nie tylko nie denerwować się tym, ale także czerpać przyjemność.

Na przykład, jeśli zamierzasz pracować w korporacji, aby wznieść się po szczeblach kariery, spróbuj porozumieć się z ludźmi, którzy mogą w tym pomóc.

Jeśli wybierasz się na urodziny przyjaciela, poświęć mu więcej uwagi, a jeśli chcesz zdywersyfikować swój krąg społeczny (lub uruchom go), wybierz najatrakcyjniejszych nieznajomych i spróbuj się z nimi skontaktować.

Konkretny cel pomoże ci jasno zrozumieć, dlaczego jesteś "w tym strasznym miejscu". I, co ważniejsze, pomoże ci zachować koncentrację.

Z hałaśliwym tłumem ludzi, introwertycy za bardzo atakują ich przepływ zewnętrznych bodźców, co dezorientuje i sprawia, że ​​czujemy się nieszczęśliwi.

Jeśli wymyślisz sobie konkretny cel, twój mózg będzie skoncentrowany na jego realizacji, a głośna muzyka, światło i szum rozmów nie będą tak zauważalne i denerwujące.

Spokój przed i po imprezie

Dlaczego ekstrawertycy lubią hałaśliwe spotkania i imprezy? Ponieważ "ładują" się od komunikacji z innymi ludźmi i ciągły strumień zewnętrznych bodźców. Introwertycy wręcz przeciwnie, przywracają energię samą, ale w społeczeństwie ją wydają.

Dlatego zanim poświęcisz swoją energię na komunikację i nowych znajomych, musisz najpierw ją kupić. Przed imprezą postaraj się przez chwilę pozostać samemu i rób kilka ulubionych rzeczy: czytaj książkę, słuchaj muzyki lub przeglądaj serię ulubionych seriali telewizyjnych.

Po imprezie spróbuj także zwolnić czas na ulubione zajęcia, aby przywrócić swoją siłę i nie planuj żadnych wydarzeń towarzyskich już następnego dnia. Jeśli nie możesz tego uniknąć, spróbuj wcześnie opuścić imprezę, abyś miał kilka spokojnych godzin przed pójściem spać.

To nie tylko pomaga się zrelaksować i odzyskać, ale zmieni swój stosunek do hałaśliwych spotkań i przyjęć, bo jeśli się do wydarzenia bez zwykłej depresji i zmęczenia, a będziesz bardziej prawdopodobne, aby czekać aż do następnego takiego zdarzenia, nie bój się go.

Znajdź miejsce, w którym możesz się zrelaksować

Powiedzmy, że jesteś podniecony na imprezę, ale to nie znaczy, że twoje siły na pewno wystarczą na całe wydarzenie. Dlatego, jak tylko przybędziesz na miejsce, znajdź dla siebie "cichą przystań", gdzie możesz się ukryć i odpocząć.Może to być kuchnia, łazienka, balkon lub nawet samochód. Już samo kilka minut pomoże ci się zrelaksować od zewnętrznych bodźców, które tak silnie wpływają na introwerty.

Jak przetrwać na imprezie, jeśli jesteś zamknięta w sobie
Miejsce dla introwertyków

Kilka minut ciszy i spokoju bez jasnej scenerii, muzyki i potrzeby porozmawiania z kimś pomoże ci przyjechać, zrelaksować się i odpocząć. Niektórzy introwertycy mogą nawet zamknąć się w łazience podczas imprezy i przeczytać trochę.

Jeszcze łatwiejsze, jeśli jesteś na imprezie. Tutaj nie możesz szukać miejsca do odpoczynku, ale sam to załatw. Na przykład zrobienie balkonu lub sypialni jest specjalnym miejscem dla introwertrów, gdzie ty i ludzie o podobnym typie zachowań będziecie mogli odpocząć.

Nie wszyscy introwertycy są nieśmiali, ale ten typ osobowości często łączy się z pewnymi problemami w komunikacji, szczególnie z nowymi ludźmi. Jeśli nie możesz po prostu poznać nowych ludzi, przyjaciele ci pomogą.

Na przykład pozwól ekstrawertycznemu przyjacielowi rozpocząć dialog z nową osobą, a następnie dołączysz do rozmowy. Lub w inny sposób: możesz rozpocząć rozmowę ze znajomym, a następnie włączyć do dyskusji nieznanych ludzi.

Zapytaj nieznajomego, który podejdzie do ciebie, lub kogoś, kto słucha twojej rozmowy, co on o tym myśli. Możesz więc porozmawiać na interesujący Cię temat, który jest o wiele wygodniejszy dla introwertyków niż świeckich rozmów o czymkolwiek.

Nieźle, jeśli masz kilku towarzyskich ekstrawertycznych przyjaciół. Ekstrawertycy z reguły nie siedzą długo w jednym miejscu, stale komunikując się z jedną grupą ludzi - przechodzą z jednej firmy do drugiej, nawiązując nowe znajomości.

Zawsze możesz użyć tego do komunikowania się z nowymi ludźmi lub uciec od tych, którzy cię nie lubią. Na przykład rozumiesz, że utknąłeś z osobą, która jest dla ciebie nieprzyjemna. Po prostu powiedz, że musisz porozmawiać ze swoim przyjacielem X. Odejdź, poszukaj go, porozmawiaj z nim i wraz ze wszystkimi, którzy są wokół niego w tym samym czasie.

Weźmy świeckie rozmowy jako część życia

Prawdopodobnie nie poznasz nowych ludzi bez prostych rozmów. Oczywiste jest, że możesz rozmawiać godzinami na tematy, które Cię interesują, ale większość ludzi powie, że to nudne.

Świeckie rozmowy zjednoczyć ludzi, którzy są wystarczająco daleko od siebie: z kim pracujesz, gdzie mieszkasz, kogo znasz, co myślisz o wydarzeniu, itp. Wszystko to musi być omówione, zanim przejdziesz do bardziej interesujących tematów.

Nie ma uniwersalnego narzędzia, które pomogłoby ci w prowadzeniu takich rozmów, ale będziesz musiał zgodzić się z ich potrzebami. Zapamiętaj dwie rzeczy, które pomogą Ci łatwiej traktować takie rozmowy:

  1. Ludzie cię interesują. Możesz myśleć, że ludzie nie dbają o to, kim jesteś i co robisz, ale proszą o uprzejmość. Czasami tak jest, ale nie zawsze. Częściej ludzie są bardzo zainteresowani, gdy są zainteresowani Twoją pracą lub hobby, szczególnie jeśli masz coś wspólnego.
  2. Dostajesz to, co dajesz. Otrzymasz od drużyny to, co w nim włożysz. Być może będziesz musiał spróbować zmusić się do poznania nowych ludzi, ale w końcu będziesz zaskoczony, ilu nowych znajomych i przyjemnych wrażeń dostaniesz z tego. A jeśli ktoś nie chce z tobą rozmawiać, to nie twoja wina. Zrobiłeś wszystko, co mogłeś.

Jeśli tylko nie sądzisz, że spotkałeś już wszystkich interesujących ludzi na świecie, a ich społeczeństwo wystarcza na resztę życia, to nadal warto poznać kogoś innego.

Na pewno spotkasz przynajmniej jedną interesującą osobę. Najciekawsze jest to, że ta osoba chce, abyś go odnalazł, a świeckie rozmowy są tylko sposobem na poznanie i zrozumienie, że jesteś dla siebie słodka.

Jeśli twoje rezerwy energii szybko zbliżają się do końca i czujesz, że musisz szybko rzucić, zmuszaj się do dalszej komunikacji - nie jest to najbardziej przyjemne doświadczenie.

Niemniej jednak może się to zdarzyć, jeśli na przykład przyszedłeś do tego samego samochodu ze swoimi przyjaciółmi. Jeśli to twój samochód, nie możesz wyjść bez ich zabrania. To nie będzie przyjazne, zepsujesz ich zabawę i najprawdopodobniej ich związek.

Co więcej, nie jest faktem, że opuścisz imprezę przed wszystkimi innymi, ale mając taką możliwość, poczujesz się pewniej.

To wszystko, co możesz doradzić introwertycy na temat stron. Czy masz własne sposoby, aby czuć się bardziej komfortowo podczas hałaśliwych wydarzeń?

Jedyny raz zadzwoniłem do znajomego na weselu oczywiście nie mogłem odmówić, i wrzuciłem kolejną jedną introwertyk i nie przyjdzie na ślub, który jest, na weselu, nie znam nikogo, tak długo jak ludzie tańczyli i dobrą zabawę, jestem trochę pijany i powiedział, że było wystarczająco dużo dla mnie. Mój „moc”, jak mówią w tym artykule były „Fade” potem ja nadal pić z liczbą osób siedzących i pili przed blackout - Byłem przyniósł do domu do cięcia i wszystko było snips piki) Ponieważ tolerować kolejne 3-4 godziny nie był już zmusza do patrzenia na rosnącą, niepohamowaną zabawę, to jest historia?

Ludzie lubią komplikować życie. Nigdzie nie idę, gdzie nie chcę. Krewni pogodzili się. Gratulacje zdalnie, wysyłam prezent. Pracuję zdalnie na sobie. Jego ślub był, podpisali w wąskim kręgu, bez alkoholu, sabatu i głupich rozrywek, takich jak "kto wpada w piłkę i głupia go szybciej". Musimy być w stanie powiedzieć "nie".Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top