Jak przejść na dietę surową jest łatwa i nie szkodzi zdrowiu

Ostatnio coraz więcej osób wybiera nowy rodzaj żywności - surową. Oznacza to spożywanie żywności, która nie została poddana obróbce cieplnej, tj. surowe warzywa, owoce, zboża, orzechy, szarpane, suszone ryby.Jak przejść na dietę surową jest łatwa i nie szkodzi zdrowiu

Pod wpływem wysokich temperatur, żywność traci większość składników odżywczych, witaminy i minerały są niszczone, białka się denaturują, jedzenie staje się puste.

W przeciwieństwie do konwencjonalnej żywności, istnieje wiele zalet. Po pierwsze. surowa żywność jest lepiej przyswajana przez organizm, nasyca ją użytecznymi substancjami. Po drugie. Przy takim sposobie odżywiania wiele chorób ustępuje, skóra jest oczyszczana, masa jest znormalizowana. Po trzecie. wielu zbawicieli mówi, że oczyszczają swoje umysły, pamięć i zdolności umysłowe ulegają poprawie.

Wszystko to doskonale motywuje przejście do nowego sposobu odżywiania, ale w praktyce nie jest łatwo dokonać zmiany zwyczajowego sposobu życia.

Co więcej, nie jest to dieta, nie jest to prosty rodzaj żywności, ale raczej nowa filozofia, która oprócz zmiany diety pociąga za sobą zmianę stylu życia, odrzucenie złych nawyków, ogromną troskę o zdrowie i świat wokół nas.

Jeśli decyzja o zmianie życia na lepsze jest akceptowana, konieczne jest, aby nauczyć się, jak przejść na dietę surową jest łatwa i bezbolesna.

Surowe jedzenie: jak zacząć?

Aby rozpocząć tego rodzaju jedzenie jest konieczne z silną intencją, z pełną determinacją, aby zmienić dietę i sposób myślenia. Przyczyny tego mogą być wiele: od chęci schudnięcia, aż do wyleczenia z jakiejś choroby, której lekarze nie mogą zwalczać.

W każdym razie najważniejszą rzeczą przy przejściu na naturalną dietę jest motywacja, nie ma znaczenia, czy potrzebujesz surowej diety dla utraty wagi, czy też dla poprawy swoich zdolności intelektualnych.

Jak przejść na dietę surową jest łatwa i nie szkodzi zdrowiu

Warto przeczytać literaturę na ten temat, są cudowne książki Victorii Butenko, bardzo dobrze pisze o żywym jedzeniu Vadima Zelanda w książkach "Apokryficzne przemiany", "Hackowanie systemu technogennego".

Możesz skonsultować się z lekarzem dietetykiem, najlepiej z takim, który nie odrzuci takiego sposobu odżywiania się, i pomoże ci przygotować plan przejścia.

Jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości co do gotowości do kardynalnej zmiany diety, możesz spróbować spożywać surowe produkty przez dwa do trzech tygodni. Pozwoli ci to porównać twoje uczucia ze zwykłym trybem życia i nowym, na podstawie którego możesz podjąć ważoną decyzję.

Aby nie zagłodzić się podczas "diety", zaleca się jeść tyle, ile chcesz, i aby urozmaicić dietę można wypróbować różne przepisy na surowe potrawy. Jeśli przyjrzysz się uważnie, znajdziesz przepisy nie tylko na sałatki, ale także na surowe pasztety, sery, zupy i desery.

Po przejściu na tę metodę żywienia zaleca się przestrzeganie kilku zasad:

Jak przejść na dietę surową jest łatwa i nie szkodzi zdrowiu


  • na początek można odrzucić mięso, następnie od ryb, produktów mlecznych, a następnie całkowicie przejść do żywych pokarmów;
  • aby zacząć sprawniej, stopniowo zastępując niektóre produkty innymi, spróbuj spożywać surowe produkty bardziej w stosunku do gotowanych;
  • polecaj surowe jedzenie w następującej kolejności: na śniadanie - owoce i soki, na obiad - warzywa, na obiad - orzechy i zboża. Jest to konieczne, aby zapewnić dobre trawienie produktów;
  • przed jedzeniem przez 15-30 minut możesz wypić szklankę wody, to zmniejszy twój apetyt, pomoże ciału oczyścić się. W ciągu dwóch godzin po posiłku nie zaleca się picia, ponieważ zaburza normalne trawienie;
  • Najlepiej jest lecieć, kiedy jest dużo surowych warzyw i owoców. Zimą raczej trudno jest zacząć, ponieważ wybór jedzenia jest bardzo skromny, chociaż doświadczeni eksperci od surowej żywności wiedzą, jak dbać o swoje ciało w zimnych porach roku.

Możesz zacząć jeść surowe jedzenie gwałtownie, ale jeśli ciało było bardzo zatkane, były ukryte choroby, wszystkie wypłynęły na powierzchnię. Może się wydawać, że z powodu nowego rodzaju żywności ciało zaczęło boleć, będzie odpychać wszelkie pragnienie bycia surowym jedzeniem.

Na początku dobre samopoczucie może się znacznie pogorszyć, pojawią się zmęczenie, bóle głowy, apatia, alergie. Ale jeśli będziesz podążać wybraną ścieżką, wszystko przeminie, ciało stopniowo powróci do normy.

Osobno należy powiedzieć o odżywianiu surowej żywności w zimie. Ponieważ zimą nie ma tak wielu surowych pokarmów, tak jak w lecie, na początkowym etapie można odejść trochę od zasad. Możesz jeść surowe jedzenie na śniadanie i lunch, a na kolację jeść gotowane. Tylko to powinno być naturalne, żadnych produktów piekarniczych, fast foodów, puszek itp.

W zimie jest wiele przepisów na surowe jedzenie. Możesz więc jeść jabłka, gruszki, cytrusy, buraki, marchewki, rzodkiewki, cukinie, algi - wszystko, co jest dobrze przechowywane. Obecnie w supermarketach można kupić niemalże różne produkty o każdej porze roku, zaleca się spożywanie tych warzyw, owoców, orzechów, które są odpowiednie na sezon i rosną w kraju zamieszkania.

O korzyściach i szkodach

Współcześni lekarze w odniesieniu do surowej żywności podzielili się na dwa obozy: niektórzy dostrzegają korzyści tego rodzaju żywności, inni próbują udowodnić jej szkodę. Wielu naukowców twierdzi, że nie tylko można poprawić ogólny stan zdrowia, normalizować metabolizm, schudnąć, ale leczyć wiele chorób, takich jak cukrzyca, migrena, alergie, słaby wzrok i rak.

Jak przejść na dietę surową jest łatwa i nie szkodzi zdrowiu

Ponadto korzyści płynące z surowej żywności są również widoczne. Jeśli spojrzeć na surowe jedzenie, widać, że ich skóra jest gładka, czysta, gładka, włosy lśniące, są grube i mocne, figura jest piękna, proporcjonalna, bez nadmiaru tłuszczu, kobiety wyglądają znacznie młodziej niż lata.

Lekarze z obozu przeciwników nie są tak pozytywnie nastawieni do tego rodzaju jedzenia, uważają, że surowa żywność nie powinna całkowicie zastąpić gotowanej w diecie, ponieważ ciało jest trudniejsze do trawienia. Potwierdzenie swoich przekonań znajduje w przypadku nieudanych doświadczeń z surową żywnością wśród niektórych osób, które mają gorsze zdrowie, które musiały powrócić do zwykłego sposobu życia.

W surowym pożywieniu dobre i złe mogą dogadać się razem, wszystko zależy od tego, jak do niego podejść. Jeśli postępujesz zgodnie z zasadami, włączaj do diety na początku wiele różnych produktów, aby stopniowo zastępować gotowane jedzenie, to korzyści z tego typu żywności będą więcej niż krzywdą.

Jeśli zignorujesz porady doświadczonych ekspertów od surowych potraw, miksujesz niekompatybilne produkty, jesz niewłaściwie, możesz spowodować poważne szkody zdrowotne.

Dlatego, aby odpowiedzieć na pytanie: od czego zacząć dietę surową, należy zastanowić się, czy istnieje determinacja, aby zrobić wszystko dobrze, aby zmienić nie tylko dietę, ale także podejście do życia? Czy osoba jest gotowa zacząć dbać o siebie i wziąć pełną odpowiedzialność za swoje życie?

Czy mogę przełączyć się na dietę surową podczas ciąży?

Jak przejść na dietę surową jest łatwa i nie szkodzi zdrowiu

Uważa się, że surowa żywność i ciąża są niezgodne. Jest w tym ziarno prawdy, ponieważ nie zaleca się przechodzenia na surową dietę podczas ciąży.

Przejście na nowy rodzaj pożywienia jest stresem dla organizmu, wszystkie jego siły przechodzą do pierestrojki, aw czasie ciąży wystawienie ciała na takie badania jest niebezpieczne, nie może wytrzymać obciążenia i reagować chorobami.

Jeśli kobieta nie ma czasu na przejście na surową dietę przed ciążą, to w czasie ciąży najlepiej nie zmieniać diety. Możesz jeść więcej owoców, warzyw, zieleni i orzechów, ale pozostawić menu gotowane jedzenie, co najważniejsze, że dieta była zrównoważona i pełna.

Przejście na ten rodzaj jedzenia zalecane jest jak najwcześniej przed ciążą, aby organizm przyzwyczaił się do nowego sposobu odżywiania. Wskazane jest, aby być surową karmą przez co najmniej dwa miesiące przed zajściem w ciążę.

Uważaj na siebie i swoje ciało, wybierz rodzaj jedzenia, które maksymalnie zachwyca Twoją naturę, światopogląd i ciało, i zadbaj o swoje zdrowie!Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top