Jak prawidłowo zamontować fotelik dziecięcy w samochodzie () - łatwe zadanie

Kupiliśmy fotelik samochodowy dla dzieci, nie wiemy, jak prawidłowo go naprawić za pomocą pasków

Jak prawidłowo zamontować fotelik dziecięcy w samochodzie () - łatwe zadanie

Mamy małe dziecko. Ciągle podróżujemy samochodem i zabieramy go ze sobą. Kupiłem fotelik dla samochodu, by zrobić bezpieczny pociąg, ale nie wiem, jak go zainstalować. Powiedz mi, proszę. Jak zamocować fotelik dziecięcy w samochodzie za pomocą pasków: i wskazówki dotyczące mocowania fotelików samochodowych - wszyscy nam pomagają. Z góry dzięki. Irina.Dlaczego potrzebujesz fotelika samochodowego dla dzieci

Dzień dobry, Irina. Głównym przeznaczeniem fotelika jest zapewnienie dziecku komfortu podczas poruszania się samochodem i bezpieczeństwa podczas gwałtownego hamowania lub wypadku. Podczas korzystania z tego urządzenia ryzyko obrażeń w wypadku samochodowym jest zmniejszone do 40%. Ponadto przymocowane dzieci nie zawracają głowy kierowcy. Zapinając dziecko, rodzice mogą bezpiecznie prowadzić.

Krzesła dla dzieci są podzielone na grupy. Poniższa tabela pokazuje rozkład według grup, w zależności od wieku i wagi dziecka.

Dla 1,2 i 3 grup produkuje się transformatory foteli samochodowych. Ich zaletą jest to, że gdy dziecko dorasta, można je regulować w celu jego wzrostu. Mają kilka przepisów, w tym do siedzenia i spania.

Główną cechą foteli dziecięcych w ich strukturze: wsparcie boczne i wsparcie głowy. Możliwość regulacji zagłówka, przechylenia wysokości i szerokości oparcia zapewnia ochronę w każdym wieku. Organizm dziecka znajduje się na etapie formowania, dlatego ważne jest prawidłowe umocowanie ciała dziecka. Dzieci będą bezpieczne tylko przy prawidłowym wyborze siedzenia, które spełnia ich wiek i wagę. Aby to zrobić, wypróbuj urządzenie przy zakupie: napraw fotelik i umieść w nim małego pasażera.

Krzesło wysokiej jakości powinno mieć etykiety, które potwierdzają, że spełnia on europejskie standardy. W przypadku braku oznaczenia nie ma gwarancji, że urządzenie będzie prawidłowo działało. Chociaż najczęściej preferują naturalne materiały, lepiej wybrać syntetyczną zdejmowaną tapicerkę. Tkanina o porowatej strukturze zapewnia redystrybucję i tłumienie energii w sytuacjach awaryjnych. Ponadto można go łatwo usunąć i zachowuje swój pierwotny wygląd dłużej.

Instrukcje montażu

Rodzaje załączników zależą od typu urządzenia:

W tym przypadku pas przechodzi przez otwory lub wsporniki obudowy. W fotelach grup 0, 0 + i 1 maluchy są zapinane na pięciopunktowy pas wewnętrzny. Ta metoda mocowania jest stosowana dla dzieci w wieku poniżej 4 lat. Jeżeli siedzenie jest zainstalowane przy ruchu samochodu, miejsca, w których pasy są pomijane, są oznaczone czerwonymi znakami. W przypadku niemowląt, które są umieszczone przeciwko ruchowi, należy użyć niebieskich znaków.Dla dzieci starszych niż urządzenie jest umieszczane na siedzeniu dla personelu, a dziecko jest zapinane na zwykły pas bezpieczeństwa. Ta metoda przywiązania nazywana jest metodą trzypunktową. Pas jest przepuszczany przez specjalny wspornik na fotelu, następnie zamyka dziecko w dolnej części ciała przechodzącej przez, pod uchwytami fotelika samochodowego, a następnie po przekątnej, mocując ciało w obszarze klatki piersiowej.

Jak prawidłowo zamontować fotelik dziecięcy w samochodzie () - łatwe zadanie
Przykład prawidłowej naprawy dziecka
 1. Doskonałą alternatywą dla pasów bezpieczeństwa jest system Isofix. Zaleta tego mocowania jest prawie niemożliwa do zainstalowania nieprawidłowo. Mocno i pewnie mocują fotelik na zwykłym siedzeniu. Systemy Isofiks są wyposażone w 2 mocne zamki, które znajdują się na końcach sań. Zamki są metalowymi języczkami, przez które odbywa się mocowanie. Oponę w samochodzie wyposażono w sześciomilimetrowe pręty, za które zacina się szczypce.

Aby przymocować fotelik, zaczepy wsuwają się w pręty, a następnie fotel musi zostać przesunięty do oporu na sankach. W ten sposób siedzenie będzie bezpiecznie przymocowane do karoserii samochodu. Jest on usuwany poprzez odblokowanie zamków.

Jeśli wybierzesz urządzenie z funkcją Isofix, musisz określić, czy urządzenie jest wyposażone w tę funkcję. Samochód może mieć "kotwiące" mocowanie, które ogranicza odchylenie kątowe krzesła i zmniejsza obciążenie na uchwycie. Utrzymuje szczyt siedzenia. Podczas montażu karabińczyka konieczne jest naciągnięcie go w specjalny otwór.

Montaż siedzenia należy przeprowadzić zgodnie z instrukcjami dołączonymi do niego. Tylko poprawna instalacja zapewni bezpieczeństwo dziecka.

Miejsca poprawnej instalacji fotelików dziecięcych:

 • grupa urządzeń zerowych jest zamontowana na tylnej kanapie prostopadle do ruchu samochodu;
 • zero group plus można zainstalować na siedzeniu pasażera obok kierowcy. ale nie powinny być poduszki powietrzne lub muszą być wyłączone;
 • pierwsza grupa może być zamocowana zarówno na przednim siedzeniu wnętrza samochodu, jak i na tylnej kanapie, ale dziecko musi być zamocowane dodatkowo za pomocą wewnętrznych pięciopunktowych pasów dla fotelika samochodowego;
 • Druga i trzecia grupa urządzenia może być zamontowana na obu przednich i tylnych siedzeniach w kierunku jazdy.

Poniżej przedstawiono podstawowe zasady instalacji:

 • Słabe lub skręcone pasy fotelika samochodowego są niedopuszczalne;
 • Urządzenie musi być szczelnie zainstalowane i wolne od gry;
 • Pasy krzyżowe i ukośne nie mogą być mylone, może to zaszkodzić małemu pasażerowi;
 • pasy bezpieczeństwa nie powinny dotykać szyi dziecka;
 • Pas biegnący ukośnie musi przejść przez ramię, a nie pod pachą;
 • pod klamrą zapięcie powinno być miękkim podłożem chroniącym żołądek;
 • w fotelach samochodowych grupy zerowej głowa powinna znajdować się poniżej krawędzi siedzenia;
 • klamra pasa nie może dotykać krawędzi siedzenia, ponieważ może być odpięta;
 • Przerwa między wewnętrznymi paskami a ciałem nie powinna przekraczać szerokości dwóch palców;
 • w foteliku samochodowym pierwszej grupy pasy powinny przebiegać tuż nad ramieniem, tak aby głowa wystawała nieco z tyłu oparcia.

Jeśli nie ma wystarczającej ilości pasów, które są zbyt krótkie, aby przymocować krzesło, trzeba je wydłużyć w warsztacie samochodowym.

"Prawidłowy montaż fotelika samochodowego"Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top