Jak prawidłowo sproszkować

Prawidłowo nałożony proszek nadaje skórze uczucie jedwabistości i zadbanego wyglądu. Niektóre kobiety są tak przyzwyczajone do używania tego środka do makijażu, że nie są one wykończone bez proszku. Są jednak tacy, którzy popełniają błędy w jego stosowaniu, po czym twarz wygląda jak maska. Przeczytaj, jak prawidłowo sproszkować, aby uzyskać jak największe korzyści z poprawy wyglądu.• Zaleca się nakładanie proszku na wstępnie zwilżoną skórę, aby nie uwypuklić zmarszczek, ale nadać twarzy mgłę i świeży wygląd. Idealnie powinno się to odbywać po warstwie fundamentu, która ukrywa niedoskonałości skóry i wygładza cerę. Ale w gorącym sezonie lepiej jest powstrzymać się od podłoża, nie zatykać porów i nie prowokować powstawania czarnych plam i trądziku.

Makijaż dla wyłupiastych oczu• Make-up i jego wytrzymałość zależą bezpośrednio od jakości proszku, jego konsystencji i odpowiedniego odcienia dla konkretnej kobiety. Przy wyborze należy również wziąć pod uwagę rodzaj skóry. Dla skóry tłustej jest bardziej odpowiedni kompaktowy proszek, który wchłonie nadmiar tłuszczu, zaleca się go stosować do strefy T (czoło, nos, podbródek) i szyi.

Makijaż na romantyczną randkę

• Na wieczorną porę dnia i imprezę, aby przyciągnąć dodatkową uwagę i dać więcej uroku, weź proszek z refleksyjnymi cząsteczkami. Umiejętne opanowanie sztuki makijażu może wizualnie zmienić owal twarzy, wizualnie zmniejszyć duży nos i inne wady wyglądu według własnego uznania. Aby to zrobić, pamiętaj, że nie chcesz ukryć pożądanego ciemniejszego odcienia proszku i tego, co chcesz podkreślić - światła.

Jak prawidłowo ufarbować twoje rzęsy

• Zastosuj proszek z wysokiej jakości miękkiej gąbki lub specjalnego pędzla z naturalnych materiałów, zaczynając od policzków, a następnie na brodzie, nosie i równomiernie rozprowadzając po całej twarzy, unikając obszaru dolnej powieki. W przypadku makijażu dziennego, szczególnie w przypadku skóry suchej, wystarczy zastosować puder na czole, nosie i podbródku.

Proste zalecenia dotyczące prochu, pomagają wyglądać naturalnie i pięknie.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top