Jak prawidłowo smażyć dzika ile czasu na usmażenie dzika

Kapusta nie jest produktem codziennym, więc jeśli dostanie się do kuchni, nie wiesz, co z nią zrobić. Jak się przygotować i jak gotować? Postaramy się zrozumieć.Jak przygotować mięso z dzika?

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że górne partie obszaru grzbietowo-lędźwiowego są najbardziej odpowiednie do smażenia. Reszta mięsa jest zalecana do duszenia, gotowania lub pakowania do mięsa mielonego.

Teraz, mając niezbędną część tuszy dzika, należy ją namoczyć, aby pozbyć się specyficznego zapachu. Można to zrobić na kilka sposobów:

  • moczyć przez dzień w chłodnej wodzie, okresowo zmieniając płyn.
  • moczyć w słabym roztworze octu lub soku z cytryny przez 3-4 godziny.
  • moczyć się w zsiadłym mleku.

Następnie wyjmij mięso dzika z płynu i wysusz je. Następnie marynować produkt w jednym kawałku lub posiekać na porcje. Użyj soli, pieprzu, czosnku, miodu i różnych przypraw i ziół. Pozostaw przygotowane mięso na noc w lodówce.Jak prawidłowo upiec dzika w piekarniku?

Rozgrzej piekarnik do 180-200 stopni. Nałóż cienkie plastry tłuszczu. Następnie na nich wyślij mostek lub filet z dzika. Na wierzch z kawałkiem boczku lub tłuszczu. Wykorzystuje się tłuszcz zwierzęcy, ponieważ mięso dzika jest chude i po wyschnięciu staje się suche. Podsmaż mostek lub filet w piekarniku do czasu ugotowania, który określa się za pomocą noża lub widelca. Jeśli sok jest klarowny, można go wyjąć i podać na stół.

W rękawie mięso dzika będzie szybciej pieczone i okaże się bardziej soczyste.

Jak prawidłowo usmażyć dzika na patelni?

Na patelni możesz usmażyć np. Plastry filetu z dzika. Przed gotowaniem należy usunąć z nich marynatę za pomocą papierowych ręczników. Następnie weź głęboką patelnię z grubym dnem. Dodaj niewielką ilość tłuszczu zwierzęcego i zapal się. Po podgrzaniu rozprowadź filet z dzika na małe porcje. Ogień jest nieco ponad przeciętny. Smaż przez 5 minut z każdej strony, aż powstanie skorupa. Nie zakrywaj pokrywki. Następnie obracaj kilkakrotnie co 3-4 minuty, aż mięso z dzika zostanie ugotowane.

Podawać z dowolnymi świeżymi lub gotowanymi warzywami.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top