Jak prawidłowo robić apetyt, bazylia

Długofalowy nacisk na znaczenie wpływu na wskaźniki mocy odnosi się do dużych trzech ćwiczeń, w tym przysiadów i wyciskania na ławce. Martwy ciąg nie toleruje zaniedbania i niepoważnej postawy. Jeśli martwisz się o to, jak postąpić właściwie, lepiej nie opóźniać odpowiedzi.W końcu istnieje kilka podstawowych ćwiczeń, które zwiększają ogólną siłę ciała, niezbędną do podnoszenia ciężarów. Martwy ciąg jest zawarty w pierwszych trzech takich "królach". Daje podstawy do dalszego rozwoju i jest także wskaźnikiem ogólnej siły. Dlatego martwy ciąg jest klasycznym przedstawicielem programu konkurencyjnego. Nie wspominając już o poczuciu dumy, która przelewa sportowców, gdy dźwigają dużo wagi.

Jim Smith, jeden z komentatorów bloga Schwarzeneggera, uważa, że ​​wielu sportowców preferuje przysiady, ponieważ mogą wykonywać to z niedoskonałą techniką i wciąż podnosić masę ciała. Jednak takie próby stanowią żyzny grunt dla przyszłych obrażeń. To tylko kwestia czasu. Żaden sukces nie jest tego wart.

To nie znaczy, że musisz przestać. Oznacza to, że musisz poprawić swoją technikę. Martwy ciąg z odpowiednią techniką pomoże ci podnieść więcej, wzmocnić się i po postawieniu właściwego fundamentu zbudować silne ciało. Zanim jednak zdecydujemy, jak właściwie wykonać projekt, przyjrzyjmy się różnicom między stacją a przysiadem.

Niż martwy ciąg jest inny niż przysiady

Podczas gdy martwy ciąg i przysiady obejmują te same grupy mięśni, różnią się one znacznie w mechanice ruchu. Przysiady zaczynają się od przytrzymania baru na ramionach, a następnie wykonują negatywny wysiłek - obniżając wagę. Pierwsze powtórzenie pozwala mięśniom gromadzić energię dzięki swojej elastyczności. Następnie przekształca się w ciąg odrzutowy. To jak rozciąganie gumy.

Deadlift oferuje startowanie od zera i podnoszenie ciężaru z podłogi z martwego centrum. Oznacza to, że konieczne jest rozwinięcie wysiłku, zaczynając od potencjału zerowego, i użycie jak największej ilości włókien mięśniowych. Im więcej mięśni będzie zaangażowanych, tym silniejszy będzie wysiłek.Ta różnica między przysiadami i martwym ciągiem zostaje skasowana podczas wykonywania kilku powtórzeń, a nie jednego. Przy drugim powtórzeniu, podczas obniżania ciężaru, aktywowany jest potencjał sprężystości mięśni pleców, mięśni pośladkowych i ścięgien podkolanowych. W dynamice przypomina squaty.

Z punktu widzenia realizacji martwego ciągu istnieją dwa style: tak zwany Touch-and-Go i statyczny. Funkcja Touch-and-Go pozwala na ciągłe wykonywanie powtórzeń, zwiększając rozpęd dla następnych powtórzeń. Styl statyczny sugeruje każde powtórzenie, aby zacząć od martwego punktu z podłogi, wykonując kilka razy pojedyncze powtórzenia. Jeśli martwy ciąg jest słabym punktem, lepiej wykonać ćwiczenie w statycznym stylu.

Lepsza przyczepność - większa waga. Większość sportowców używa tzw. Razvlekvat, gdy szczotkuje chwytając za pasek, a drugi - przeciwnie. Ten uchwyt pomaga utrzymać większą wagę, ale z powodu asymetrii nie jest zbyt użyteczny na dłuższą metę. Lepiej jest używać standardowego uchwytu sztangi. Pomoże to rozwinąć siłę przedramion i szczotek, co poprawi kontrolę wagi.

Po osiągnięciu dobrej chwytności za szyję, musisz stworzyć pełne napięcie ciała. Weź drążek, jakbyś chciał stopić stal. Następnie odcedź wszystkie mięśnie: przedramiona, ramiona, klatkę piersiową, górną część pleców i dolną część pleców. Pojęcie napięcia mięśni jest kluczem do martwego ciągu. Pomaga to wzmocnić przyczepność.

Właściwe buty są równie ważne. W przypadku martwego ciągu, buty z płaskimi podeszwami są lepsze niż buty z grubą, sprężystą podeszwą. Lepiej jest, jeśli masz bliski kontakt z ziemią, tak jakbyś wpuścił tam korzenie. Stój tak sztywny jak skała. Ponadto im wyższa podeszwa, tym więcej trzeba podnosić.

Aby wybrać odpowiednią szerokość i pozycję nóg, musisz spróbować różnych. Wykonanie stopek powinno być dla Ciebie wygodne i uwzględniać indywidualne dane antropometryczne, długość ramion, elastyczność ciała.

Po prawidłowym ustawieniu nóg, utwórz naprężenie w górnej części ciała. Oddychaj głęboko w brzuchu. Jeśli na podstrunnicy znajduje się 150 kg, utwórz siłę wystarczającą do podniesienia 314 kg, ale nie oderwij pręta od podłoża. Im więcej napięcia możesz stworzyć, tym bardziej stabilna i silniejsza będzie trakcja.

Jeśli prawidłowo zająłeś pierwotną pozycję, powinieneś odczuwać napięcie w dolnej części pleców i tylnej powierzchni nóg. Staraj się nie zginać bioder i nie siadaj głęboko. Nie spiesz się, aby natychmiast schudnąć, tak szybko, jak to możliwe. To błąd. Jeśli szybko oderniesz szyję od martwego punktu, możesz stracić stabilność i napięcie górnej części ciała. Zamiast tego spróbuj powoli odepchnąć ziemię i pociągnij poprzeczkę.

Lub na ten temat z przeglądem typowych błędów:

Po podniesieniu poprzeczki zaawansowani sportowcy rzucają go na podłogę. Pomaga to im zaoszczędzić energię na następną wspinaczkę i nie obciąża treningu tonami ekscentrycznej objętości. Ekscentryczność zwiększa bolesność mięśni, co może wpływać na zbliżający się trening.

Oceń artykuł, abyśmy zrozumieli, co lubisz
(Brak ocen jeszcze)Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top