Jak prawidłowo polować na cietrzewia z psem

Jak prawidłowo polować na cietrzewia z psem
Do tego rodzaju polowania są trzy rasy odpowiednich psów: spaniele, husky i gliny.
Polowania odbywają się zwykle w okresie letnim i jesiennym, w obszarze akumulacji wylęgarni, wybranych wcześniej. Najlepiej poluje rano lub wieczorem, to jest czas karmienia ptaków. Po południu ptaki są pełne, chowają się w trudno dostępnych miejscach - starych poletkach, gęstych zaroślach i na obrzeżach pól.Klasyka polowań na ptaki poluje młotkiem. Prawidłowo wychowany pies idzie promem, nie idąc daleko od właściciela. Widziany ptak zatrzymuje się, dając widok właścicielowi. Zbliżając się i przygotowując się do strzału, łowca wysyła psa do przodu, po czym trafia dokładnie w zdobycz. Pies, znajdując ptaka, zatrzymuje się w pobliżu i kusi właściciela. Często ptak wpada w głęboką roślinność, a myśliwy nie widzi psa obok ofiary. W tym przypadku, inteligentne psy, przejdź do właściciela i na drodze "zgłosić" o swoich ustaleniach. Taka manifestacja rozumu nazywa się zapowiedzią. Ogłoszenie jest bardzo rzadkie i zależy bardziej od umysłu psa niż od treningu.

Jak prawidłowo polować na cietrzewia z psem
Spaniel był nazywany psem ptaka. Zadaniem spaniela jest podniesienie ukrytych ptaków z krzaków i wysokiej trawy, pod ujęciem myśliwego. Spaniel nie szczeka cietrzewie, zna odległość strzału iw tej odległości, przestraszy ptaka, zmuszając go do lotu. Polując z spanielem, należy stale być czujnym. W przeciwnym razie od czasu do czasu można obserwować ptaki ptactwa, bez konieczności ciągnięcia spustu w odpowiednim czasie. Zawsze przygotuj się na nadchodzące ujęcie. Spaniele są bardzo zabawne i zwinne. Nie będzie trudno znaleźć ptaka z wiosłem.Laiki z czasów starożytnych zasługują na szacunek podczas polowania. Laeks są powszechnie używane w różnych gatunków polowań, polowanie na cietrzewia nie jest wyjątkiem. Podnosząc stado czarnych cietrzew w powietrzu, husky cierpliwie ścigają ptaka, aż usiądzie na drzewie. Podczas pościgu łuska zachowuje się spokojnie, bez niepotrzebnego niepokoju ptaka. Po dotarciu do miejsca lądowania cietrzewia pies powoli zaczyna je szczekać. Takie szczekanie, które nie straszy ptaków, jest charakterystyczne tylko dla psów husky. Rozproszony przez psa, czarny kogut pozwala ci dotrzeć do myśliwego. Następnie następuje schludny strzał, a myśliwy bierze trofeum.
Należy jednak zauważyć, że cietrzew, o wiele bardziej bojaźliwy niż głuszec i złośliwy pies, może odstraszać ewentualną zdobycz. Na szczególną uwagę zasługuje przygotowanie psa.

 • Jak prawidłowo polować na cietrzewia z psem
  Jak polować na cietrzewia i używać strachów na wróble
 • Jak prawidłowo polować na cietrzewia z psem
  Jak polować na kaczkę jesienią za pomocą spaniela
 • Jak prawidłowo polować na cietrzewia z psem
  Jak prawidłowo polować na łosia z husky, niezbędną wiedzę do udanego polowania.
 • Jak prawidłowo polować na cietrzewia z psem
  Jak prawidłowo polować na niedźwiedzia z psami
 • Jak prawidłowo polować na cietrzewia z psem
  Nauka prawidłowego polowania na cietrzewie z spanielem, zasady udanego polowania

  Powiązane artykuły

  Poprzedni

  Następna

 • Top Top