Jak prawidłowo grillować kurczaka 1

9 kulinarnych trików, dzięki którym za każdym razem, gdy gotujesz kurczaka na grillu, możesz uzyskać doskonały wynik.

Pierwszą rzeczą, o której musisz pomyśleć przed gotowaniem, jest to, jak długo jesteś gotowy do przydzielenia. Im więcej sztuk, tym więcej czasu trzeba będzie spędzić na grillu. Piersi na kości, całe udka i cały ptak powinny być zarezerwowane na weekend. Najlepszym wyborem na codzienne menu będą kawałki bez kości i filetów. Jeśli taka sama ilość czasu na wszystko do stracenia, a na pewno powinno być menu i kurczaka na grill koniecznie kompromis może być małe kawałki kurczaka, nawleczone na szaszłyki.Różna grubość kawałka nieco komplikuje zadanie z jednolitym i szybkim smażeniem. Przed przygotowaniem takich elementów nie będzie zbędne do odepchnięcia. Gruba krawędź mięsa stanie się cieńsza, dzięki czemu kurczak będzie gotowany bardziej równomiernie, a czas gotowania zostanie skrócony.

Kurczak, całkowicie ugotowany, jest tak samo skutecznym daniem jak kłopotliwym. Aby mięso zawsze było soczyste i miękkie, potrzebujesz pewnych umiejętności. A to danie zajmuje dużo czasu. Ale jeśli ptak zostanie odcięty w określony sposób, zostanie upieczony bardziej równomiernie i szybko. Aby to zrobić, kurczaka należy wyciąć wzdłuż kręgosłupa po obu stronach, należy go usunąć, a następnie delikatnie spłaszczyć ręce ptak, popychając go.

W grillu, oprócz samej potrawy, jest jeszcze jedna przyjemna część. Polega ona na siedzeniu w pobliżu i powolnym popijaniu czegoś odświeżającego ze szkła. Wykroić czas na niego, można, jeśli coś smażyć przez dłuższy czas w niskich temperaturach, lub wybrać marynatą. To nie ma znaczenia, co to jest - solanka, suchą mieszanką przypraw lub mokry marynata - przyprawa musi mieć wystarczająco silny aromat. Wtedy nie trzeba stale nasmarować mięso podczas gotowania, a można po prostu odpocząć na ławce z drinkiem w ręku.Technika gotowania kurczaka różni się nieco od steków. Tutaj nie musisz niczego zdrapywać i "pieczętować" mięso. Twoim zadaniem jest doprowadzenie mięsa do pożądanej temperatury wewnętrznej, utrzymanie jego soczystości i nie spalanie na zewnątrz. A tutaj średnie, pośrednie ciepło jest właśnie tym, czego potrzebujesz. Kojąc węgle, przesuń je w jednym kierunku, tworząc dwie strefy ciepła na grillu.

Jednym z najczęstszych błędów podczas grillowania kurczaka jest gotowanie bez pokrywy. Złą wiadomością jest to, że z jednej strony tracisz dużo ciepła za nic, z drugiej - otwarty grill zwiększa czas gotowania. Zamykając ją pokrywką, zamienisz ją w "piekarnik". Ciepło nigdzie nie pójdzie, a kurczak będzie gotował bardziej równomiernie. Jeśli grill nie ma pokrywy, przykryj folią jednorazową.

Ważne jest nie tylko wybrać sos do mięsa. Nie mniej ważna rola w smaku potrawy ma miejsce, gdy ptak będzie rozmazany. Jeśli robisz to wcześniej lub smarujesz zbyt często, może zacząć się palić. Dlatego, aby rozpocząć smarowanie najlepiej jest gdzieś 15 minut przed zakończeniem gotowania. W odpowiednim czasie po prostu nałóż kilka warstw sosu na kurczaka ze wszystkich stron, delikatnie obracając ptaka.

Na żywych bakteriach żywych kurczaków. Umierają przez obróbkę cieplną, ale podczas przygotowywania mięsa mają zastosowanie do wszystkiego, co dotyczy. Po tym, jak kurczak był na grillu, dokładnie umyj wszystko, czego dotknął, szczególnie ręce. Nigdy nie kładź kurczaka na tym samym naczyniu, co przed smażeniem, jeśli nie zostało dokładnie umyte.

Jeśli marynata ma służyć jako sos służący, należy wcześniej wlać porcję marynaty do osobnej miski. Sos używany w taki czy inny sposób podczas smażenia kurczaka, przed podaniem, trzeba zagotować.

Z tego samego powodu obecność bakterii w celu ugotowania kurczaka powinna być w bezpiecznej temperaturze. Jest to 74 ° C i aby uniknąć pomyłki, lepiej trzymać termometr w ręku. Aby sprawdzić temperaturę, włóż ją do najgrubszej części, nie dotykając kości, ponieważ może ona dawać fałszywe odczyty.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top