Jak pozbyć się drani w mieszkaniu lub ogrodzie warzywnym

Jak pozbyć się drani w mieszkaniu lub ogrodzie warzywnym

Mokritsy - małe skorupiaki o wydłużonym ciele o wyjątkowo nieprzyjemnym wyglądzie. Współistnieją z osobą i są powszechne zarówno w domach wiejskich, jak iw mieszkaniach miejskich, powodując niedogodności związane z ich szybką hodowlą i złożonością niszczenia kolonii. Okruchy są również szkodliwe, ponieważ mogą nosić różne grzyby i porosty, które są niebezpieczne dla zdrowia ludzi.Istnieje kilka metod walki z tą plagą. Lycra. jak sama nazwa wskazuje, miłość wilgoci bardzo. Dlatego głównym warunkiem całkowitego i długotrwałego unieszkodliwiania tych stawonogów jest uczynienie pokoju suchym na wszystkie możliwe sposoby, od zainstalowania grzałki do uszczelnienia pęknięć. Ponadto, w pomieszczeniu musi być wentylacja, zwłaszcza jeśli jest to łazienka - ulubione środowisko dla woodlice. W przeciwnym razie kolonie woodlice mogą powrócić do zwykłego miejsca lokalizacji.

Chemikalia

Produkcja Holandia. Produkowane w puszkach (5 litrów) lub butelkach (1 litr i 250 ml).

Zastosowanie: zalecana dawka wynosi 10 ml na 1 litr wody. Roztwór należy nanosić na zainfekowane powierzchnie (najlepiej przy użyciu nebulizera). Konieczne są prace w rękawicach ochronnych i respiratorze. Przed użyciem należy usunąć z lokalu naczynia, jedzenie, produkty higieny osobistej i zwierzęta domowe.

Okruchy są niszczone w ciągu godziny, ale możesz wejść do pomieszczenia bez respiratora przed upływem 3 godzin.

Zalety: szybkie działanie jest jednym z najbardziej skutecznych środków.

Wady: bardzo toksyczne (trzecia grupa toksyczności), wysoka cena.

Dichlorvos "Varan" uniwersalny

Produkcja Rosja. Produkowany w postaci fiolek z aerozolem 180 ml.

Jak pozbyć się drani w mieszkaniu lub ogrodzie warzywnym
Zastosowanie: Rozpyl aerozol w miejscach zatoru i możliwym siedlisku kornika. Spryskaj spray z odległości 20 cm od obrabianych powierzchni. Pokój jest przetwarzany od 3-5 do 12 sekund (w zależności od powierzchni pokoju). Przetwarzanie jest obowiązkowe, gdy otwarte są okna.

Zalety: niski koszt, łatwy w użyciu.

Wady: krótkoterminowa ekspozycja, wysoka zmienność (trudności w przetwarzaniu trudno dostępnych miejsc).

Produkcja Francja. Produkowany na bazie chloropiryfosu, środka owadobójczego, który przenika nie tylko przez układ trawienny i oddechowy, ale także przez skórę lizawek, co zwiększa skuteczność leku. Wyprodukowany w postaci aerozolu.

Jak pozbyć się drani w mieszkaniu lub ogrodzie warzywnym


Zastosowanie: ostrożnie spryskać wszystkie podejrzewane siedliska stawonogów. Podczas używania butelki zawsze wstrząsaj nią co 2 minuty, aby skutecznie rozpylić mikrokapsułki. Jest również dystrybuowany jako koncentrat. Proporcje do hodowli: 100 ml na 1 litr wody. Zaleca się natryskiwanie przez pistolet natryskowy.

Plusy: niska toksyczność, nie powoduje reakcji alergicznych (dzięki zastosowaniu nielotnych mikrokapsułek w aerozolu), braku nieprzyjemnego zapachu w leczonym pomieszczeniu, długotrwały efekt - lek utrzymuje aktywność przez kilka miesięcy.

Wady: cena jest wyższa niż średnia (dla maksymalnego efektu wszystkie siedliska bez wyjątku wymagają leczenia, ponieważ w przeciwieństwie do innych aerozoli mikrokapsułki nie pozostają w powietrzu.

Schabengel

Produkcja Niemcy, uniwersalna przynęta żelowa. Dostępne w probówkach o wadze 30 g. Jedna tuba wystarcza zwykle do obsługi 3-4 pokoi średniej wielkości.

Zastosowanie: nałóż żel w środowisku drewna, zwracając szczególną uwagę na pęknięcia, cokoły i ubytki w meblach.

Zalety: szybkość aplikacji; czas trwania działania; nietoksyczny.

Wady: wpływ lokalny.

Jak pozbyć się drani w mieszkaniu lub ogrodzie warzywnym
Głównym szkodnikiem cebuli i czosnku jest nicienie cebulowe.

Środki ludowe

Przepis # 1

Roztwór czerwonej papryki, sody kalorycznej i tytoniu. Wszystkie składniki są brane

Jak pozbyć się drani w mieszkaniu lub ogrodzie warzywnym
równe udziały (na 1 litr wody zaleca się na 3 gramy).

Zastosowanie: posypać wszystkie dostępne powierzchnie w miejscach gromadzenia się kornika. Pozostaw na 8 godzin, następnie spłucz chlorowaną wodą.

Plusy: niski koszt, nietoksyczny.

Wady: niezbyt wysoka wydajność; potrzeba spłukiwania; może wymagać ponownego leczenia

Przepis nr 2

Miotły brzozowe. Zastosowanie: wilgotne miotły brzozowe rozprowadzić w miejscach gromadzenia się drewna, wyjechać na noc. Skorpiony wchodzą w gałęzie i liście. Rano miotły do ​​wyniesienia na ulicę, otrząśnięcia z owadów nad ogniem lub spalenia mioteł.

Procedurę należy powtarzać kilka dni z rzędu.

Zalety: nietoksyczny; prosta w aplikacji; niski koszt.

Minusy: potrzeba powtarzających się zabiegów; niska wydajność.

Według opinii konsumentów najskuteczniejsze są środki chemiczne do zwalczania czajników. Jednak środki ludowe również dają dobre wyniki, pod warunkiem, że są dokładnie przetworzone i dokładnie stosują się do zaleceń. W skrajnych przypadkach, jeśli nie można osiągnąć oczekiwanych rezultatów, konieczne jest wezwanie do przeprowadzenia dezynsekcji. specjaliści, którzy dają gwarancję na przetwarzanie pomieszczeń.

Już mam dość walki z mochritami. To bardzo nieprzyjemne, kiedy dochodzimy do daczy, a potem zaczynają od nowa. Myślę, że przyczyną jest cała wilgoć. A miotły brzozowe można zastąpić liśćmi brzozy? Jeśli ta metoda nie pomoże, wywoływana jest tylko usługa. Chociaż to najmniej mi się podoba, bo w kraju nie jest tak często, zwłaszcza, że ​​jest zimno.

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem to błoto, byłem strasznie przerażony. Obserwowałem tych towarzyszy w dwóch miejscach - w łazience i toalecie. Najciekawsze jest to, że w łazience są czarne homary, a niektóre w toalecie są białe. Fakt, że zaczynają się od nadmiernej wilgoci - zrozumiałem od razu. Kochaj ciemność i wilgoć. Zaczął otwierać szeroko drzwi. Ciągle nie będziesz miał otwartej toalety, a zwykłe akcje "otwartego domu" nie pomogły. Potem postanowiłem z nimi walczyć metodą ludową. Najprostszą rzeczą, jaką znalazłem, było rozproszenie soli morskiej w kącikach pokoju, gdzie są szarańcze oraz w miejscach, gdzie można je zlokalizować. Mokritsa nie było widać od dawna. Pewnej nocy poszła do toalety, ostro włączyła światło, biegła, dranie, dookoła. Uświadomiłem sobie, dziwne, jak mogłoby się wydawać, że najlepsza walka z mochitami polega na zabiciu ich. Tak więc okresowo zaczynałem wychodzić na ścieżkę wojenną, ostro zapalać światło (miałem gotową serwetkę) i wszedłem do ich legowiska. Raz, pięć na raz zabitych! Po tym nie widziałem przez długi czas. Dziecko dorośnie, chcę spróbować czegoś z ciężkiej artylerii (chemii sklepu).Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top