Jak powiesić żyrandol na suficie

Jak powiesić żyrandol na suficie
Zwykle po naprawie następuje zamiana wymiany żyrandola sufitowego. Teraz wiele różnych urządzeń oświetleniowych o nowoczesnym designie i różnych wzorach jest sprzedawanych w sklepach, więc wiele osób chce zastąpić stary nieporęczny żyrandol elegancką i piękną lampą. Ale po zakupie nowej rzeczy (jeśli z pewnością nie zrobiłbyś żyrandola własnymi rękami), ludzie wracają do domu i zaczynają myśleć, jak powiesić żyrandol. Pewna przyczyna dla tego elektryka, ale aby to zrobić własnymi rękami pod wpływem siły i tych, którzy mają elementarne koncepcje elektryczne.Zawieszone oprawy mogą różnić się wyglądem i wyglądem, ale zasady ich połączenia są takie same. Przed zainstalowaniem żyrandola należy usunąć starą lampę i przygotować wszystko, co niezbędne do wykonania pracy. Powinien być zaopatrzony w wiertarkę z perforatorem, śrubokręt ze wskaźnikiem, drabinkę, szczypce, śrubokręty, szczypce z izolowanymi uchwytami, taśmę izolacyjną, blok do mocowania przewodów.

Instalacja żyrandola

Montaż żyrandola jest dość łatwy, można to zrobić nawet bez instrukcji. Ale dla niezawodności lepiej jest zrobić zdjęcie zmontowanego żyrandola w sklepie, aby dom nie przeczesywał miejsc, w których się znajdują. Po montażu należy sprawdzić niezawodność okablowania, aby uniknąć zwarć podczas podłączania do instalacji elektrycznej.

Zmontowany żyrandol można zamontować na suficie za pomocą tradycyjnego haczyka lub ozdobnego wykończenia. Wersja haczykowa nie jest najlepsza, ponieważ nowoczesne żyrandole nie zawsze mają kaptur ochronny, który zakrywa duży haczyk, a zatem jest nieestetyczna szczelina. Jeśli haczyk będzie próbował się zgiąć, wówczas może pojawić się problem założenia pętli żyrandolowych.

Instalacja żyrandola na haku

Jak powiesić żyrandol na suficie


Istnieje kilka rodzajów haczyków do żyrandoli, które nazywane są łącznikami kotwiącymi. Jeśli lampa jest mała i lekka (do półtora kilograma wagi), może być przymocowana do tradycyjnego haka z gwintem i plastikowym kołkiem. Ciężkie żyrandole lepiej przyczepiać do mocnych haczyków dystansowych o średnicy 10 mm i długości 50 mm.

Najpierw w suficie z perforatorem wywierć co najmniej 8 mm otwór na hak kotwiczący lub kołek. Jeśli stosuje się drugą wersję elementów mocujących, lepiej jest wziąć kołki faliste o długości 40 mm, ponieważ gładkie kołki są przechowywane w gorszych płytach.

Następnie hak jest wkręcony w kołek lub zainstalowana jest kotwa dystansowa i przechodzi do żyrandola. Przewody żyrandola są połączone z okablowaniem za pomocą terminala (specjalny blok lub blok mocujący). Aby dokręcić śruby na terminalu, użyj wąskiego płaskiego śrubokręta. Zwykle urządzenie mocujące druty trafia do żyrandola. W przypadku braku takiego elementu, druty są połączone za pomocą skrętów i owinięte taśmą izolacyjną. Przewody do lutowania nie są potrzebne, szczególnie w przypadku stosowania lamp energooszczędnych. Ozdobny kubek żyrandola jest następnie dociskany blisko sufitu w celu zamocowania.

Montaż żyrandola na ozdobnym pasku

Nowoczesne żyrandole są zwykle montowane na metalowym pręcie. Zostaje postawiona na miejscu mocowania żyrandola i zaznacza ołówkiem miejsce na kołki. Następnie pręt jest usuwany, a w zaznaczonych miejscach wywiercone są otwory i zablokowane w nich kołki. Śruby są wkładane do metalowego pręta, przesuwając je w pewnej odległości od rozmiaru pomiędzy otworami ozdobnej wykładziny oprawy i przymocowanymi nakrętkami.

Jak powiesić żyrandol na suficie
Podłącz żyrandol z przewodami do przełącznika. Następnie potrzebujesz asystenta, który utrzyma żyrandol.

Trzeba wznieść się wyżej, aby wygodniej było manipulować żyrandolem i barem. Jest on przymocowany do sufitu na śrubach, a następnie ozdobny kaptur żyrandola musi być umieszczony pod prętem tak, aby śruby włożone do prętów pokrywały się z otworami w podszewce żyrandola.

Po tym, jak śruby pokrywają się z otworami, pokrywa dekoracyjna jest dociśnięta do sufitu, a dekoracyjne nakrętki są skręcone. Należy zachować ostrożność, aby nie zarysować powierzchni ozdobnego okapu.

Podczas instalacji żyrandola ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas pracy z przewodami elektrycznymi.

Często w kompletnym żyrandole znajdują się wkręty i kołki, ale nie zawsze są one dobrej jakości i odpowiednich rozmiarów, dlatego lepiej jest natychmiast wymienić je na bardziej odpowiednie. Jeżeli przewody aluminiowe są obecne w okablowaniu mieszkania, a żyrandole są miedziane, stosuje się specjalne bloki zaciskowe ze śrubami.

Oceń metodę produkcji:Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top