Jak powiesić gzyms z narzędzi do procesu instalacji


Jak powiesić gzyms, nie każdy wie, a to nie dlatego, że większość ludzi nie ma umiejętności budowania, ale dlatego, że istnieje wiele powodów, dla których umiejętności te nie są nabywane. Pierwszy i prawdopodobnie jeden z najczęstszych powodów - naprawa Twojego mieszkania jest zaangażowana w zespół konstrukcyjny kompetentnych specjalistów, który jest w stanie poradzić sobie z zadaniem przez kilka minut. Drugi powód - nie miałeś doświadczenia z zainstalowaniem gzymsu, ponieważ w mieszkaniu został on zainstalowany przez poprzednich lokatorów. Ale wszystko dzieje się raz po raz pierwszy. Zakończyłeś naprawę i pozostawiłeś wykończenia: dekoracja okna z zasłonami.Wybierz zasłonę na zasłony - połowę obudowy, drugą połowę - aby prawidłowo zainstalować.

Jak powiesić gzyms z narzędzi do procesu instalacji

Szyny kurtynowe: wybierz i zainstaluj

Wybierając gzyms na zasłony, pamiętaj, że jego główną cechą jest jakość, praktyczność, łatwość użycia i zapięcia, atrakcyjny wygląd.
Jak pokazuje praktyka, wybór gzymsu na zasłony jest procesem krótkotrwałym, jeśli celem jest wybór praktycznego produktu. Bardziej problematyczny jest moment wyboru systemu mocowania i oczywiście montażu. Sposób instalacji zależy od rodzaju produktu.

Szyny kurtynowe są podzielone na dwa typy:

Muszą być zawieszone odpowiednio na suficie i na ścianie.

Jak powiesić gzyms z narzędzi do procesu instalacji

Ważne punkty

Wybierając produkt, nie tylko polegasz na własnym smaku i rodzaju zasłon, ale również jasno określasz miejsce, w którym zamierzasz go zainstalować.

Jeśli porównamy estetyczny komponent, gzymsy sufitowe wyglądają bardziej atrakcyjnie na zewnątrz niż karnisze ścienne. Przy mocowaniu do sufitu kurtyna całkowicie zamyka otwór okienny na samej podłodze (długość kurtyny oczywiście może się różnić w zależności od osobistych preferencji). Karnisz sufitowy starannie ukrywa system zapinania zasłon. Dlatego jeśli zwyciężają wątpliwości i nie wiesz, który gzyms wybrać, kup sufit.

Ale co, jeśli w pokoju jest sufit? Nawet człowiek z ulicy zrozumie, że zainstalowanie na nim jakichkolwiek zapięć to w tym przypadku utopia. Dlatego idąc do sklepu, weź pod uwagę kilka punktów.

 • Rodzaj zasłon i ich długość. Na przykład ciężkie zasłony nie mogą być zawieszone na sznurkach, i odwrotnie, delikatny tiul nie może być w żadnym wypadku zawieszony na kutych i rzeźbionych stalowych gzymsach.
 • System montażu.
 • Widok sufitu.
 • Najbliższe obiekty to. Upewnij się, że zainstalowany pręt nie jest przeszkodą dla otwartych drzwi szafy, na przykład.

Jak powiesić gzyms z narzędzi do procesu instalacji


Przygotuj narzędzia

Nadal zdecydowałeś się zainstalować karnisz na zasłony? Bez względu na system mocowania, zestaw narzędzi używanych w procesie instalacji nie ulega zmianie.
Przygotuj wszystkie niezbędne narzędzia z wyprzedzeniem na poniższej liście.

 • Ruletka.
 • Wiertarka udarowa lub perforator (wybór narzędzia zależy od stanu ścian).
 • Drabiny.
 • Ołówek.
 • Kołki, śruby.
 • Wkrętak.
 • Poziom alkoholu.

Jak powiesić gzyms z narzędzi do procesu instalacji

Dokonujemy znaczników

 1. Najpierw przymocuj gzyms do ściany. Przesuń go w lewo, a następnie w prawo, aż znajdziesz "złoty środek". Bardzo często ta odległość wynosi od 5 do 7 centymetrów od granic okna.
 • Napraw wysokość, na której planujesz zamontować.
 • Wyrównaj produkt w płaszczyźnie przy użyciu poziomu. Ale ten krok jest bardziej istotny, gdy ściany są idealnie płaskie. W przeciwnym razie poziomo wyrównany poziom będzie nieproporcjonalny wraz z otworem okna (tak, jakby "zostawić"). Następnie będziemy musieli podejść do rozwiązania problemu i zainstalować go ponownie. Nie zaniedbuj krzywizny podłogi. Jeśli po obu stronach otworu okien znajdują się elementy mebli i są one ustawione względem okna na różnych poziomach, nie jest wskazane używanie wskaźników poziomu. Wybierz położenie gzymsu, opierając się na wspólnej estetyce, a nie na wskaźnikach poprawności.
 • Kiedy pozycja zostanie ostatecznie zdefiniowana, napraw ją za pomocą znaków. Za pomocą poziomu narysuj poziomą linię za pomocą ołówka, wskazując wybraną wysokość nad oknem. Zaznacz miejsce zamocowania uchwytów.
 • Jak powiesić gzyms z narzędzi do procesu instalacji

  Zrób dziury

  Aby instalacja przebiegła pomyślnie, ściany w pokoju muszą być płaskie. Jeśli tak jest, to gwarantuje to wysoką jakość otworów. Nikt nie zabrania robienia tego ręcznie, ale dlaczego? Istnieją specjalne narzędzia, które poradzą sobie z tym "z hukiem".

  Jeżeli dom jest wyłożony boazerią, wówczas ściany są wzmocnione. Idealnym narzędziem do takich solidnych ścian będzie perforator.

  1. Ustaw drabinę w oddali: podczas wspinania podbródek powinien patrzeć na miejsce znaczników.
  2. Wykonuj otwory za pomocą perforatora (jeśli nie ma dziurkacza, możesz użyć wiertarki udarowej).

  Aby przymocować gzyms do ściany, użyj kołków o średnicy 6 milimetrów i długości 3 lub 4 centymetry.

  Czasami zdarza się, że ściana jest bardzo mocna i wiertło się nagrzewa. Zrób sobie przerwę, ochłodź przez pięć minut i powtórz procedurę ponownie.

  Jak powiesić gzyms z narzędzi do procesu instalacji

  Mocowanie wsporników i samego produktu

  1. Otrzymano otwory? Wyciągamy z nich pył.
  2. Włóż kołki.
  3. Uchwyty są mocowane za pomocą śrub.
  4. Po przymocowaniu gzymsu we wsporniku przymocuj drugą krawędź do ściany, kontrolując za pomocą poziomu, niezależnie od tego, czy jest on wyrównany, czy nie w stosunku do ściany. Ten krok jest niezbędny do zidentyfikowania i skorygowania otworów, które zostały przesunięte w górę lub w dół.
  5. Kiedy wszystkie uchwyty są bezpiecznie przymocowane, wzmacniamy w nich gzyms.
  6. Połóż na nim pierścienie. Często dołączają do nich klamerki do bielizny.
  7. Zabezpiecz produkt po obu stronach specjalnych wtyczek.
  8. Pamiętaj o sprawdzeniu całej konstrukcji pod kątem trwałości.
  9. Jeśli gzyms jest stabilny, niestabilny i bezpiecznie zainstalowany, można pogratulować.

  Mocowanie gzymsu do sufitu odbywa się zgodnie z tą samą zasadą, tylko wsporniki są instalowane nie na pionowej, ale na płaszczyźnie poziomej.

  Teraz wszystkie punkty "i" są ustawione i nie masz wątpliwości, jak technicznie naprawić gzyms. Stosuj się do porad, zaleceń, zasad i instrukcji krok po kroku, a wtedy efekt wizualnej percepcji przyjemnie Cię zaskoczy.

  Lubisz szyć, ale nie wiesz, jak ciąć.

  Masz dość grzebania w czasopismach w poszukiwaniu odpowiedniego wykopaliska i dostosowywania ich dla siebie.?

  PRAWA DECYZJA JEST.  Powiązane artykuły

  Poprzedni

  Następna

  Top Top