Jak poprawić blog biznesowy hotelu Alexandra Gerasimenko

Ten post pochodzi z Sharm El Sheikh, gdzie wczoraj przyjechałem z moją rodziną. Podczas gdy jeszcze nie weszłam do normalnego reżimu odpoczynku, a mózgi wciąż są schowane w celu usprawnienia biznesu. Tym razem hotel, w którym mieszkamy, trafił w cel.Zawsze byłem oburzony - po co pisać na drzwiach "Pull" lub "Push". Nie tylko nie-anglojęzyczni turyści nieustannie mylą z nimi "Pull", i że "Push" i ciągną drzwi w różnych kierunkach, dlaczego więc myślą o tym?

Pytanie jest rozwiązywane w dwóch punktach - gdzie "Push" (push) nie tworzy długopisu na drzwiach, a próba pchnięcia go od siebie nie jest możliwa. Tak postąpiłby Steve Jobs: "Interfejs powinien być intuicyjny, bez niepotrzebnych inskrypcji" - powiedział. Ale drzwi są zamknięte za pomocą samozamykacza.

Oszczędzanie wody

W łazience umieszczasz licznik wody, który kosztuje pensa i piszesz:

"Goście, którzy zostali w twoim pokoju przed tobą

Zużywa średnio 135 litrów wody dziennie.

Woda to życie. Uratujmy naszą planetę. "

A mieszkańcy sami zapisują, ile wydali wody, bo wciągnęliście ich do rywalizacji, rzucając im telefon, z którego nie mogli odmówić.Zauważ, że nie poprosiłeś ich tylko o oszczędzanie wody, nie tylko ustawili "cyfrową kotwicę" - normę, do której powinni dążyć, ale powiedzieli, co inni, jak oni, pokazali, jakie rezultaty. Nie da się oprzeć się takiemu wyzwaniu.

Oszczędność żywności

Wiadomo, że na świecie 1/3 wszystkich produkowanych produktów jest tracona. W tym samym czasie biedne sroki są w większości niezdolne do zbierania i przenoszenia jednej trzeciej tego, co uprawiają, a bogaci zostawiają trzeciego na pół zjedzonego na stołach iw lodówkach.

Mój hotel znajduje się w biednym Egipcie, ale zachowuje się jak część bogatego kraju. Wczoraj brałem ryby z warzywami na obiad. Warzywa nie wystarczały i podczas spaceru za nimi ryby zostały już zabrane, jako "na wpół zjedzone". To samo stało się dziś rano z omletem, kiedy poszedłem na herbatę. Nawet myśl przyszła do głowy: „Nie zdziw się, jeśli wstać w nocy do łazienki, wróci, a oni już leżał łóżku ...” Nie trzeba do czynnej służby: 1) tworzenia goście niedogodności 2) zmniejsza zysk z hotelu.

Wszystkie te komentarze są banalne, ale można je zebrać setki tylko w kilka dni po zbadaniu hotelu. W sumie takie "ciekawostki" poprawią jakość usługi i zaoszczędzą hotelowi 10% - 20% pieniędzy, które można znaleźć w najlepszej aplikacji. Z pewnością nie byłoby konieczne pobieranie pieniędzy za Internet, który jest tu wypłacany - zawsze wywołuje oburzenie wśród gości, których oburzenie jest zawsze nieproporcjonalne do niedogodności.

A jeśli nie zaoszczędzicie pieniędzy, ale zainwestujecie w dobre zarządzanie, zysk długoterminowy może być wielokrotnie wyższy. Wielki biznes nigdy nie powinien zaniedbywać konsultacji zewnętrznych. Ignorancja jest zawsze droższa od wiedzy.

W basenie dla dzieci biały chłopiec w wieku 6 lat pluje czarną dziewczynkę wodą. Ona, dwa razy większa i muskularna, zakryła się rękami z kiści i krzyknęła: "Pomóżcie! Pomóżcie! "Chłopiec nie przestawał nalewać wody i krzyczeć po rosyjsku:" Powiedziałem ci, że nie rozumiem twojego angielskiego. Jestem Rosjaninem! "Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top