Jak pokonać histerię

Jak często dostrzegasz drażliwość, złość, wzmożony ton w kontaktach z ludźmi? Z pewnością każdy człowiek przynajmniej raz w życiu był w tym stanie. Głównym powodem, często, jest nagromadzone negatywne, nierozstrzygnięte życie osobiste, a nie ucieleśnione ambicje i wiele innych ważnych czynników. I wszystkie próżne próby naszych przyjaciół i krewnych, aby pomóc, prawie zawsze prowadzą do irytacji. Jeśli przez długi czas nie mamy ujścia dla naszego stanu umysłu, irytacja dla innych stopniowo wpada w gniew. Od kiedy stan wewnętrznej wygody staje się emocjonalnie bezbronny?Jak pokonać histerię

Wymagania wstępne dla stanu histerycznego

W szaleńczym rytmie miasta, często zdarza się, że zapominając o swoich osobistych interesach, całkowicie i całkowicie poddajemy się pracy i osiągamy wysokie cele. W momentach głębokiego rozczarowania, nawet jeśli przyczyna tego zaburzenia była czymś nieistotnym, ślepo uległa agresji i złości. Będąc w tak napiętym stanie, sen, apetyt, zainteresowanie wartościami duchowymi znikają. Jednak dominuje pragnienie cierpienia i obwiniania wszystkiego wokół panującej nędzy. Czasami ci, którzy nauczyli się żyć z histerycznymi napięciami i nerwowością, stałą słabością i sennością w połączeniu ze zwiększonym apetytem mogą negatywnie wpływać na kondycję całego ciała.

Jak uniknąć ataków histerii w przyszłości

Aby poradzić sobie z histerią, najpierw musisz zrozumieć powód jej wystąpienia. Oto kilka sposobów, jak stopniowo pozbyć się wybuchu histerii.

  • Znajdź alternatywny sposób na rozpryśnięcie emocji.

Nigdy nie ukrywaj gniewu, negatywności, problemów w sobie. W każdym razie, jeśli termin "histerycy" jest ci znany z pierwszej ręki, pojawi się splash. Wyprzedzaj swoje emocje, daj im wyjście gdzie indziej. Podnieś na siłowni taki sport, że trening wydawał się torturą, wyczerpany siódmym potem. Nowe relacje, miłość, skakanie na spadochronie, gokarty - wszystko to nadaje się na odrobinę żywych emocji i adrenaliny.

  • Nie szukaj przyczyny drażliwości u ludzi.

Oskarżenie całego świata w ich bezskutecznie rozwijających się okolicznościach, w gruncie rzeczy, i złość, by nikogo nie złamać. W ogóle nie spiesz się. Wręcz przeciwnie, warto wśród ludzi, znajomych, nowych znajomych szukać krewnych w duchu, po wszystkim, aby zaoferować swoją pomoc. Niespodziewanie dla siebie odkryjesz, że twoje problemy nie są najgorsze. Rozproszony przez ludzi i ich rozmowy, co jest lepsze niż żałowanie samego siebie.Jak pokonać histerię

  • Powiedz mi, kim jest twój przyjaciel, a powiem ci, kim jesteś.

Staraj się minimalizować zasięg komunikacji z nieszczęśliwymi i nieszczęśliwymi ludźmi. Wielu psychoanalityków uważa, że ​​nasze środowisko mówi o nas znacznie więcej niż my. Cały minus "ciężkiego" rozmówcy pozostaje przy tobie. W żadnym wypadku nie utrzymuj relacji ze względu na przyzwoitość. Rosnąca irytacja podczas każdego spotkania będzie trudniejsza do ukrycia.

Naucz się akceptować ludzi takimi, jakimi są. Z ich wadami, gdzieś z głupimi nawykami, niezręcznymi manierami. Patrząc na nie, wyobraź sobie, jak możesz patrzeć w oczy innym. Co więcej, trudno jest przełamać już utworzoną postać. Dlatego nie należy drażnić na próżno.

Histeria jako choroba

Do tej pory histeria jest chorobą psychiczną. Możesz samemu zatrzymać pierwsze sygnały. Nadwrażliwość na wszystko, drażliwość, stałe bóle głowy. Ponieważ choroba zwykle trwa przez długi czas, pacjent rzadko rozpoznaje siebie w swojej chorobie. Histeryczność związana z teatralnością i podwyższoną samooceną. U niektórych ludzi niezadowolenie przeradza się w niesamowity kompleks niższości, z którego bardzo trudno się go pozbyć bez pomocy psychoanalityka. Jeśli spojrzysz z medycznego punktu widzenia, wszystkie towarzyszące objawy mogą nie być tak nieszkodliwe. W przypadku załamań nerwowych pacjent może przerwać mowę i rozpocząć kurację. W szczególnie ciężkich napadach dochodzi do utraty przytomności. Niestety, wszystkie te przejawy nie mogą być ani przewidziane, ani zatrzymane.

Na liście leków wraz z sesjami psychoterapeutycznymi możesz bezpiecznie dodać nowe hobby (hobby) lub jeszcze lepiej pracować i odpoczywać. Wszakże, jak wiadomo, każda eksplozja emocjonalna gromadzi się więcej niż jeden dzień, a więc - jest to rodzaj duchowego konfliktu. I nic nie pomaga zmącić negatywne emocje, które się w nas osadziły, takie jak zmiana sytuacji i głębokie zatrudnienie. W większości przypadków histerycy w całym życiu mogą pojawiać się rzadko, ale z godną pozazdroszczenia okresowością. Żaden psycholog nigdy nie da ci pełnej gwarancji powrotu do zdrowia. Jak w każdej chorobie, możliwy jest nawrót.

Jak pokonać histerię

Przykłady "pierwszej pomocy"

Wszystkie te techniki, jak to było, ostrzegają przed histerycznym stanem. Innymi słowy, kiedy para jest już dopuszczona, jest to wskazówka na przyszłość. A jeśli sytuacja już się rozwinęła i nie ma już czasu na wybór odpowiedniego automatycznego treningu. Niektóre porady psychologiczne mogą być bardzo pomocne.

Bardzo szybko, o ile to możliwe, przestaw całą uwagę i myśli na coś w pobliżu: gra internetowa, nierówny odcień lakieru na prawej ręce, wytrzyj wnętrze sandałów mokrą serwetką. Wciąż jest wiele opcji, niektóre idą do absurdu, ale w skrajnych przypadkach komediowy widok pójdzie o wiele lepiej niż histerycznie. Kolejny pewny sposób na ugaszenie narastającej histerii, nagle opuścił lokalizację. Jeśli jest to miejsce pracy lub biuro współpracownika, zrób wydech i uciekaj gdzieś na kilka minut. Po pewnym czasie przedmiot irytacji będzie na odległość, a napięcie psychiczne zacznie stopniowo zanikać.

Emocjonalni przedstawiciele płci pięknej, nie zapominajcie, że w chwilach awarii można uciec nie tylko do toalety, ale także do najbliższego butiku. Kup jakiś drobiazg, rozważ okna w szczegółach. I pamiętajcie, jeśli sytuacji i problemu nie da się rozwiązać, można nauczyć się z nimi żyć!Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top